PKO Ekstraklasa: 26. kolejka
03 kwi 2023 19:00
komentarz

W Mielcu wciąż bez przełamania. Stal w dalszym ciągu czeka na pierwsze w 2023 roku ligowe zwycięstwo. Z kolei Jagiellonia na premierową wygraną na boisku rywala. Bezpośrednie starcie zakończyło się remisem 1:1.

90+2'

Dogranie w pole karne gospodarzy, ale bez uderzenia. Padł Flis, zawodnik Stali za moment wstanie z boiska.

11
9
3
2
4
90+1'

Szarżował Hinokio, Romanczuk był czujny i przerwał akcję w polu karnym.

3
3
1
3
7
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

3
2
2
2
87'
ZMIANA
2
2
1
2
86'

Strzał, a może dogranie Getingera. Wyszło efektownie, ale ostatecznie piłka minęła bramkę.

3
1
2
2
84'

Lebedyński do Domańskiego, piłka jednak w rękach bramkarza.

2
3
2
2
4
84'
ŻÓŁTA KARTKA
Stal Mielec
2
1
2
2
83'
ZMIANA
2
3
1
1
81'

Do dogrania doszedł Lebedyński, ale strzał głową poszybował ponad bramką.

1
2
1
3
4
80'
Jagiellonia Białystok
2
1
1
1
3
79'
ZMIANA
77'

Sappinen w polu karnym jednak zbyt długo zwlekał z dograniem i szansa przepadła.

2
2
5
76'
2
1
3
2
2
73'

Jagiellonia stara się spokojnie rozgrywać piłkę. Stal ma problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego.

4
3
1
1
5
70'
ZMIANA
69'
ZMIANA
69'
ZMIANA
69'

Gual do Imaza, ten niepotrzebnie od razu uderzył. Mrozek nogą odbił piłkę!

2
2
1
3
4
67'

Cały czas Stal ma więcej z gry. Jagiellonia stara się kontrować gospodarzy.

5
1
2
4
64'

Kruk główkował z pięciu metrów. Jednak słabo i w zasięgu rąk bramkarza.

2
4
2
4
62'

W końcu goście! Z pola karnego mocno uderzył Gual. Mrozek sparował strzał!

6
3
1
2
5
61'

Jagiellonia po stracie gola jeszcze nie zagroził mielczanom.

4
2
3
3
59'

Mak ograł obrońcę i dośrodkował wprost na głowę  Rauno Sappinena. Strzał trafił w słupek bramki gości!

6
7
6
2
4
57'
4
2
1
2
5
55'

Kolejny atak mielczan, strzał z okolic pola karnego, ale ponad bramką.

5
2
1
1
1
53'

Stal poczuła krew i atakuje. Jagiellonia zbyt szybko poczuła, że wygrała ten mecz.

5
3
1
3
2
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Asystował mu Paweł Żyra. Żyra prostopadle do Maka, ten kapitalnym zwodem minął obrońcę i w sytuacji sam na sam trafił do siatki! 1:1!

23
11
3
6
10
49'

Gual sam na sam z bramkarzem, strzału nie oddał, ale okazało się, że był na spalonym.

1
2
4
2
3
48'

Getinger przedostał się z piłką w pole karne, uderzenie z ostrego kąta trafiło w dobrze ustawionego Alomerovicia.

5
4
1
4
47'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony, Flis trącił piłkę, ale ta minęła słupek. Niewiele brakowało, a byłby remis!