Żółtą kartkę otrzymał Nono za faul blisko pola karnego.

1
1
2
83'

Kompletnie nieudane uderzenie z rzutu wolnego Lukasa Podolskiego. Była szansa na zdobycie drugiego gola po przewinieniu Nono, ale były reprezentant Niemiec trafił w pół muru ustawionego przez Konrada Forenca.

5
3
2
5
80'

Pozostało jeszcze obu zespołom trochę czasu na rozstrzygnięcie meczu drugim golem. Górnik próbuje iść za uderzeniem i ma przewagę w posiadaniu piłki, ale i Korona przeprowadziła groźny atak. Jacek Kiełb nie pokonał uderzeniem Daniela Bielicy.

10
5
3
3
4
77'
ZMIANA
77'

11119 kibiców na trybunach.

8
2
2
2
2
75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu na rozstrzygnięcie tego ważnego pojedynku.

7
2
2
1
2
74'

Kolejna akcja zbudowanych wyrównaniem zabrzan i raz jeszcze z udziałem Lukasa Podolskiego. Ostatecznie korner dla Górnika i po dochodzącym dośrodkowaniu Erika Janży zapachniało prowadzeniem.

9
2
3
2
3
70'

Piotr Krawczyk i 1:1 w Zabrzu!

12
4
2
3
7
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk. Asystował mu Lukas Podolski.

Górnik doprowadził do remisu 1:1 w 66. minucie. Jak się okazało, rzut rożny był fatalnym łupem dla Korony Kielce. Beniaminek nie przekuł kornera w drugiego gola, a tylko sprowokował on zabrzan do przeprowadzenia kontrataku. Lukas Podolski podprowadził piłkę na połowie przeciwnika i uruchomił podaniem Piotra Krawczyka. Zmiennik pokonał Konrada Forenca płaskim uderzeniem pod brzuchem golkipera.

48
12
1
5
33
65'
ZMIANA
64'

Wymiana podań na prawej stronie boiska z udziałem Mateusza Cholewiaka. Poradzili sobie kielczanie i nie pozwolili na zagrożenie bramce Konrada Forenca. Czas pracuje na korzyść przyjezdnych, umiejętnie zarządzają oni swoim prowadzeniem.

1
61'
ZMIANA
60'
ZMIANA
57'

Interweniował ponownie Konrad Forenc. Poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem Kanjiego Okunukiemu, któremu nie udało się dostarczyć piłki ani Lukasowi Podolskiemu, ani Szymonowi Włodarczykowi.

6
4
2
2
2
55'

Zbyt oczywisty atak Górnika Zabrze i ucieka czas gospodarzom. Ponownie mocno rozpoczęli część spotkania, jednak zapału nie wystarczyło im na szczególnie długo.

5
5
1
2
6
52'

Kwiecień zaskoczył opadami śniegu. Bardzo powoli budzi się wiosna w Polsce. A może wiosny już nigdy nie będzie? Tymczasem na boisku krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

3
3
4
4
5
50'

Żółtą kartkę otrzymał Kanji Okunuki za ratowanie się faulem po stracie.

9
4
3
4
48'

W przerwie Jan Urban zdecydował się na wprowadzenie jednego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko. Paweł Olkowski dał sygnał do ataku swoim kompanom, ponieważ wcześnie postraszył kielczan swoim strzałem.

3
3
2
1
1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Pierwsza połowa zakończona i Korona Kielce jest o gola bliżej ważnego zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Kamila Kuzery prowadzą 1:0 dzięki strzałowi Jakuba Łukowskiego w 17. minucie. Z kolei Górnik Zabrze ma jeszcze pół spotkania na uratowanie się przed przedświąteczną porażką.

4
3
3
2
45'

Doliczone dwie minuty.

6
4
5
4
5
42'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Janza za przewinienie taktyczne na Ronaldzie Deaconu.

8
6
3
1
8
40'

Możliwość zaszkodzenia kielczanom z rzutu rożnego. Co prawda mocne dośrodkowanie Erina Janży, jednak zbyt płaskie i trafiło prosto w Jakuba Łukowskiego.

4
3
2
2
5
38'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Godinho za przewinienie na Damianie Rasaku.

5
5
3
1
36'

W ostatnich minutach była możliwość wyrównania strzałem aktywnego Kanjiego Okunukiego. W odpowiednim miejscu Konrad Forenc i ponownie nie pozwolił sobie na kapitulację.

4
2
2
3
4
32'

Szansa na gola dla gospodarzy po przewinieniu na Damianie Rasaku. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Erik Janża i Lukas Podolski nie zdecydował się na oddanie bezpośredniego strzału. Miękka wrzutka bocznego defensora delikatnie uciekła Emilowi Bergstroemowi i zakończyła lot w rękawicach Konrada Forenca.

5
3
4
3
6
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami i denerwuje się trener gospodarzy Jan Urban. Górnik Zabrze przegrywa i odbija się od szczelnej obrony złocisto-krwistych.

8
5
3
2
6
27'

Górnik musi ruszyć do ataku, ponieważ sytuacja zrobiła się bardzo nieprzyjemna. W atakach gospodarzy widać często Kanjiego Okunukiego, ale brakuje w przodzie zagubionych Lukasa Podolskiego oraz Szymona Włodarczyka.

3
3
1
1
4
24'

Podniosła się temperatura pod bramką Konrada Forenca po płaskim dograniu Kanjiego Okunukiego. Ostatecznie interweniował golkiper, a ponadto sędzia Tomasz Kwiatkowski gwizdnął przewinienie.

4
3
2
2
3
21'

Próba doprowadzenia do remisu, jednak skoncentrowany na przedpolu Konrad Forenc nie pozwolił gospodarzom na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu. Interwencja na przedpolu zgodna z podręcznikiem bramkarskim.

4
2
3
2
4
19'

Jakub Łukowski strzelił gola na 1:0!

18
10
4
10
17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Łukowski. Asystował mu Marius Briceag.

Korona otrząsnęła się po kompletnie nieudanym rozpoczęciu meczu i zaczęła dochodzić do głosu. Robiło się ciekawiej pod bramką Daniela Bielicy i w 17. minucie padł gol na 1:0 dla beniaminka. Gospodarze mieli do siebie wzajemne pretensje za dopuszczenie do uderzenia Jakuba Łukowskiego z centrum pola karnego.

31
17
6
7
20
12'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Erika Janży piłka spadła pod nogami ustawionego blisko bramki Szymona Włodarczyka. Sytuacyjne uderzenie powinno być zdecydowanie lepsze, tymczasem wykopał on piłkę kilka pięter ponad poprzeczką w bramce Konrada Forenca.

3
1
4
3
4
10'

Twarda interwencja Piotra Malarczyka w obronie i nie pozwolił on na przeprowadzenie groźnego ataku gospodarzom. W odpowiedzi podniosła się temperatura pod bramką Daniela Bielicy, a tam były dwa blokowane uderzenia ze strony złocisto-krwistych.

3
1
3
2
4
8'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Dadok za spóźniony atak na Miłosza Trojaka.

4
3
4
2
6
3'

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze uderzenie do bramki ze strony nakręconych Górników. W 3. minucie Kanji Okunuki dostał podanie na wolne pole od Damiana Rasaka. Blisko Japończyka nie było żadnego przeciwnika i poradził on sobie w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem. Po wideo weryfikacji trafienie zostało anulowane z powodu spalonego.