PKO Ekstraklasa: 28. kolejka
14 kwi 2023 20:30
komentarz

Ważne zwycięstwo Górnika w Lubinie. Zabrzanie wynik otworzyli sześć minut po przerwie. Gospodarze mogli wyrównać, ale rzut karny zmarnował Filip Starzyński. W doliczonym czasie na 2:0 trafił Dani Pacheco.

14
9
3
2
2
90+10'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dani Pacheco. Kontra zabrzan, do pustej bramki z połowy boiska trafił Pacheco! 0:2!

Górnik Zabrze
84
46
6
7
10
90+9'

Strzał głową Woźniaka pod dograniu z prawej strony. Kilka metrów obok słupka.

22
17
9
8
11
90+8'

Zabrzanie już na oślep wybijają piłkę. Goście czują, że są blisko wygranej.

41
16
6
4
10
90+5'

I tak możemy grać do poniedziałku. Spętane nogi mają lubinianie. Decydującym momentem był rzut karny zmarnowany przez Starzyńskiego.

32
24
3
5
7
90+3'

Dośrodkował Poletanović, zgrywał Woźniak, Bielica czujny na przedpolu.

23
3
3
3
8
90+2'

Seria dośrodkowań w pole karne Górnika. Obrona gości skutecznie interweniuje.

27
4
2
3
6
90'

Jeszcze 10 minut gry przed nami. Zagłębie jednak jest bezradne.

9
3
6
4
23
88'
ŻÓŁTA KARTKA
9
3
2
7
22
88'

Górnik coraz bliżej niezwykle ważnych trzech punktów. Zagłębie bije głową w mur. Czy go przebije?

20
11
3
1
3
86'
6
4
4
9
19
86'
2
2
2
10
14
85'

Z płaskiego strzału Kopacza wyszło podanie. Doleżal dołożył nogę, ale wyraźnie chybił.

8
7
4
3
5
85'

Miotają się, szarpią lubinianie, ale cały czas czegoś im brakuje.

15
5
3
3
3
83'
ZMIANA
81'
ZMIANA
6
3
3
11
4
82'
ZMIANA
82'
ZMIANA
komentarz

A kiedyś Starzyński miał 100% skuteczność. Co się stało.

1
2
1
1
79'

Dogranie z kornera, strzał głową Woźniaka, ale piłkę sprzed bramki wybił Janicki. Po chwili mocno Kłudka, jednak skutecznie Bielica.

19
9
4
5
4
76'

Niewiele wychodzi Zagłębiu. Zmarnowany rzut karny rozbił zespół. Gospodarze będą się w stanie podnieść?

4
74'
ZMIANA
71'
NIESTRZELONY KARNY

Fatalny strzał oddał Starzyński. Bielica rzucił się w lewy róg i odbił piłkę!

KGHM Zagłębie Lubin
73
38
7
9
26
71'

Sędzia podtrzymał decyzję. Rzut karny dla Zagłębia.

12
5
3
10
37
70'

W takiej sytuacji najgorzej ma wykonawca rzutu karnego. To niczym wstać na obiad o 14.

11
11
7
7
9
69'

Już wiadomo, sprawdzamy czy wcześniej nie było spalonego.

10
5
4
7
11
69'

Jakie wątpliwości mają sędziowie? Trudno stwierdzić. Karny wydaje się ewidentny.

6
2
1
3
10
68'

Jeszcze mamy VAR. Wszyscy czekają na informację z wozu.

7
2
8
9
12
65'

Woźniak w pierwszym kontakcie z piłką został nadepnięty przez Krawczyka. Będzie rzut karny!

10
8
9
14
29
65'
ZMIANA
65'
ZMIANA
62'

Krawczyk sam na sam efektownym lobem pokonał bramkarza, ale ze spalonego. Wciąż 0:1!

6
4
4
11
21
60'

Górnik nie pozwala lubinianom na wiele. Zagłębie wciąż bez ikry, w jednostajnym tempie. Słaby występ gospodarzy.

20
11
4
4
7
58'
ZMIANA
58'
ZMIANA
56'

Yokota w efektowny sposób minął obrońcę, ale w sytuacji sam na sam dostał takiego "korkociągu" po wcześniejszej rulecie, że się przewrócił.

9
6
6
7
7
54'

Powinno być 0:2. Po akcji Olkowskiego i zamieszaniu niemal do pustej bramki uderzał Krawczyk, ale zablokował go Ławniczak. Po chwili po dograniu z kornera o centymetry pomylił się Janicki!

15
6
2
8
10
53'

Po stracie gola Zagłębie nie rzuciło się na rywala. Obraz gry nie uległ zmianie.

8
4
5
4
2
51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Emil Bergstrom. Asystował mu Erik Janza. Janża dośrodkował z rzutu rożnego, a Bergstrom z czterech metrów głową pokonał bramkarza! 0:1!

50
27
6
6
11
50'

Aktywny jest Olkowski. Strzał z dystansu odbił się od Jacha. Będzie korner.

9
4
4
2
5
48'

Zagłębie na połowie Górnika. Obraz gry podobny do tego z 1. połowy. Wszyscy są czujni niczym żółw w akwarium.