PKO Ekstraklasa: 28. kolejka
15 kwi 2023 17:30
komentarz

W Kielcach losu meczu Korony z Jagiellonią Białystok ważyły się do końca. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę (2:1) dla gospodarzy zdobył Jewgienij Szykawka i beniaminek sięgnął po komplet punktów.

4
1
90+5'

Gol! Strzelił Jewgienij Szykawka. Asystował mu Dominick Zator. Po dograniu piłki z kornera, zgrał ją Zator, a Szykawka z bliska wbił do siatki.

36
11
5
4
8
90+4'
Jagiellonia Białystok
7
4
3
8
4
90+2'

Korona ambitnie w ataku, gospodarze szukają zwycięskiego trafienia, ale sporo w tym wszystkim chaosu.

12
6
4
5
5
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

7
4
6
3
3
89'

Błanik sam na sam z bramkarzem, Alomerović zdołał odbić piłkę!

11
8
7
6
6
89'
87'

Dogranie w pole karne gości z Podlasia, piłka uderzona głową przez Kostorza padła łupem bramkarza.

2
6
2
1
3
86'

Strzał z pola karnego oddał Mena, Forenc obronił.

2
2
3
1
3
85'

Zagranie do Imaza, ten zrobił kółeczko, ale w ostatnim momencie został wytrącony z równowagi przez rywala.

2
2
3
1
2
83'

Ostra walka w środku pola. Żadna z drużyn nie zamierza ryzykować. Lepszy punkt niż jego brak.

4
4
1
80'
80'
79'

Gol! Strzelił Dominick Zator. Asystował mu Marius Briceag. A jednak Korona wyrównała! Dalekie dogranie na siódmy metr Briceaga, głową uderzył Zator i przelobował bramkarza! 1:1!

26
10
4
3
15
78'

Kontra w wykonaniu gości, dobrze interweniowała defensywa kielczan w ostatnim momencie zatrzymując prostopadłe podanie.

1
1
2
2
2
77'
5
2
1
1
77'
75'

Malarczyk uderzył z dystansu, wyraźnie obok bramki gości.

3
5
1
1
1
73'

Kontra Jagi, do strzału  ostrego kąta doszedł Gual, Forenc nogą odbił piłkę.

4
3
3
73'

Szukają remisu gospodarze, ale nie są w stanie zagrozić poważniej Jagiellonii.

4
5
1
1
70'

Piłka trafiła do Szykawki, który uderzył z okolic linii pola karnego. Wysoko ponad poprzeczką.

4
5
1
1
1
69'
66'
65'

Jagiellonia przy piłce, goście starają się długo konstruować swoje akcje. Czas płynie, kielczanie nie mają pomysłu na atak.

6
2
2
2
62'

Szarżował Gual, trochę niepotrzebny strzał został zablokowany przez wracającego Malarczyka.

1
2
1
2
5
62'

Długo trwała akcja kielczan, w końcu płasko z dystansu uderzył Deaconu. Alomerović spokojnie złapał piłkę.

4
3
2
1
59'

Korona w końcu przedostała się pod bramkę przyjezdnych. Dośrodkowanie jedno, po chwili kolejne, ale bez zagrożenia.

4
3
3
1
57'

W polu karnym piłka trafiła pod nogi Nene, ten jednak z ok. 13 metrów uderzył ponad poprzeczką.

3
3
4
6
4
55'

Leży również piłkarz gospodarzy. Piłkarze zderzyli się w środku pola.

5
3
2
2
1
55'

Przerwa w grze, na murawie jest opatrywany jeden z graczy gości.

2
2
2
3
3
53'

Jagiellonia stara się skontrować kielczan, którzy szukają wyrównującego gola.

7
2
2
1
2
50'

Deaconu uderzył z ok. 19 metrów, prawą nogą. Kilka metrów ponad bramką.

6
3
6
49'

Po rzucie rożnym błąd popełnił Alomerović, ostatecznie bez konsekwencji.

4
4
4
2
2
48'

Po rzucie rożnym zamieszanie pod bramką gości, ale obrońca w ostatnim momencie uratował zespół.