(0:0)
Zakończony
Pogoń Szczecin
komentarz

Koniec meczu! Pogoń nie grała wielkiego spotkania, ale po golu samobójczym wygrywa w Gdańsku i zdobywa cenne trzy punkty w kontekście walki o trzecie miejsce. Gdańszczanie przegrywają ponownie i są coraz bliżej pierwszej ligi.

26
21
3
4
6
90+4'

Gra toczy się cały czas na połowie Lechii.

72
24
5
7
13
90+3'
ZMIANA
90+3'
ZMIANA
90+2'

Korner po akcji Grosickiego.

29
11
3
4
6
90'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

10
5
9
8
34
90'

Kontra Pogoni, ale Grosicki z szesnastu metrów postraszył gołębie na dachu.

4
12
3
7
8
89'

Mądra gra zespołu ze Szczecina w ostatnich minutach. Lechia zmuszona do biegania za piłką.

35
13
3
4
5
87'

Goście otrzymuje nie spieszą się ze wznowieniem gry.

30
7
1
4
10
86'

Pogoń po tym golu stara się nie dopuszczać Lechii pod własne pole karne.

31
8
4
2
8
82'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Urwał się lewą stroną Grosicki, zagrał płasko wzdłuż piątego metra i bardzo niefortunnie interweniował Abu Hanna. Pogoń prowadzi!

60
46
14
9
22
82'

Ostatnie minuty to mecz akcja za akcję. Wygrać mogą jedni i drudzy.

14
10
12
2
4
79'

Grosicki marnuje stuprocentową szansę! Ależ fantastycznie interweniował Kuciak po strzale z pięciu metrów!

12
9
3
10
24
79'

Almqvist dostał prostopadłe podanie, chyba wyprzedzał obrońców Lechii, ale doskonale czytał grę Kuciak i skutecznie interweniował poza polem karnym.

11
4
6
8
10
77'
ZMIANA
78'
ZMIANA
77'
ŻÓŁTA KARTKA
9
9
2
6
76'

Zwoliński! Dostał świetne podanie od Kubickiego, miał czystą sytuację, ale strzelił prosto w Stipicę! Inna sprawa, że był na spalonym.

3
6
4
1
5
75'

Gajos uderzony łokciem w twarz. Interwencja sztabu medycznego.

6
5
7
2
7
75'
6
3
4
3
12
74'

Sporo miejsca miał teraz na skrzydle Grosicki. Popatrzył, wycofał piłkę przed pole karne, ale Biczachczjan strzelił bardzo niecelnie.

3
2
2
7
8
72'

Kolejny raz Pogoń. Almqvist powalczył o piłkę, po chwili Grosicki z narożnika pola karnego uderzył jednak niecelnie.

3
2
2
3
7
69'

Była okazja dla Pogoni po rzucie wolnym. Świetnie zagrał Biczachczjan, natomiast doszło tam do faulu w ataku.

7
4
4
4
10
68'

Kolejny już rzut rożny dla Lechii, ale Abu Hanna nie trafił w piłkę po centrze Pietrzaka.

13
7
8
3
7
67'

Trwa oblężenie bramki Pogoni. Goście nie wiedzą, co się dzieje.

17
11
6
4
17
66'

Płaska wrzutka Diabate z prawej strony. Opanował piłkę Zwoliński, miał blisko do bramki i chciał uderzyć piętą, ale Stipica nie dał się zaskoczyć.

6
2
4
1
5
64'

Gajos mógłby mieć wejście smoka. Wbiegł w pole karne, parę razy zamarkował strzał, w końcu uderzył prawą nogą, ale został zablokowany.

8
4
7
2
9
63'
ZMIANA
3
4
5
3
4
63'

Kontuzja Wahlqvista. Konieczna była zmiana.

1
2
2
2
4
63'
ZMIANA
61'

Pół godziny do końca. Jeśli Pogoń się nie przebudzi, może wrócić z Gdańska bez choćby jednego punktu. Lechia zdecydowanie bliżej gola.

6
4
4
4
11
58'

Tobers strzelił gola, ale nie został on uznany przez VAR. Łotysz był na spalonym. Wcześniej po uderzeniu Abu Hanny świetnie na linii spisał się Stipica.

12
9
7
6
9
58'
ZMIANA
58'
ZMIANA
55'

To powinno być 1:0! Fantastyczne prostopadłe podanie Flavio Paixao. Diabate znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stipicą, ale strzelił fatalnie, obok bramki!

10
9
5
4
11
54'

Pogoń chyba zlekceważyła Lechię. Bo przyjezdni zdecydowanie nie mają kontroli nad tym, co dzieje się na boisku.

2
3
1
9
52'

Kombinacyjnie Pogoń. Kowalczyk zagrał na klepkę do Grosickiego, lecz ten podawał zbyt mocno. Zmarnowali szansę goście.

2
3
1
4
2
50'

Podanie po linii do Diabate, ten wygrał pojedynek szybkościowy z Wahlqvistem, ale na koniec zaplątał się w dryblingu. To piłkarz-chaos.

2
6
4
1
1
49'

Krótko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, mocne dośrodkowanie Terrazzino, po którym dołożył głowę Maloca, ale nie zaskoczył tym Stipicy.

1
1
1
3
47'

Szybka akcja Lechii, ale na koniec zawiodła precyzja Flavio Paixao, który podawał niedokładnie do rozpędzonego Diabate. Szybszy przy piłce Stipica.

4
1
2
4
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

5
2
1
czas Druga połowa
komentarz

Przerwa się kończy, zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Przerwa! Dobry mecz w Gdańsku. Lechia imponuje agresywnością, w zespole Pogoni sporo jest niedokładności. Póki co 0:0.

4
1
1
3
5
45'

Sędzia doliczył minimum dwie minuty.

7
1
5
2
1
45'

Jeszcze raz Lechia! Kubicki w tempo do Diabate, ten trochę niezgrabnie złożył się do strzału i został zablokowany. Piłka szczęśliwie trafiła jeszcze do Kubickiego, efektowne uderzenie z powietrza, ale nad poprzeczką.

4
1
2
3
3
45'

Szybka akcja Pogoni, ale Kuciak broni lekki strzał głową Gorgona.

12
11
5
9
8
43'

Ależ okazja dla Lechii! Kapitalne dośrodkowanie Pietrzaka prawą nogą. Zamykał akcję na dalszym słupku Diabate, ale w niewiarygodny sposób broni Stipica!

19
7
7
3
10
40'

Pogoń w ataku pozycyjnym, natomiast jest to bardzo wolna i czytelna gra. Lechia dobrze się ustawia.

5
7
2
2
3
39'

Ładna akcja gdańszczan, choć Terrazzino chyba trochę pospieszył się ze strzałem z 30 metrów. Został zablokowany.

1
2
3
1
3
37'

Pogoń jest niedokładna. Bardzo często gra po linii w stronę Grosickiego, lecz zawodzi precyzja.

2
3
6
6
35'

Kolejny stały fragment dla gości. Piłka wybita przez Lechię przed pole karne, gdzie po raz kolejny ustawił się Biczachczjan. Tym razem nie strzelał, a wrzucał miękko w "szesnastkę" - niedokładnie.

2
4
2
2
5
34'

Zaskoczona Lechia po rzucie rożnym. Biczachczjan miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, strzelił lewą nogą, ale został w ostatniej chwili zablokowany.

2
4
1
3
4
31'

Kolejna centra Pietrzaka z rzutu rożnego. Wygrał walkę o pozycję Flavio Paixao, ale nie trafił czysto w piłkę. Strzelił obok bramki.

2
3
2
2
3
30'

Bez korzyści stały fragment. W dodatku przed polem karnym faulował Kubicki w walce w powietrzu. Chwila oddechu dla gości.

2
2
1
1
1
29'

Gra wznowiona. Lechia z kolejną akcją Diabate. Dośrodkowanie zablokowane, ale jest kolejny rzut rożny. Sporo ma ich Lechia.

1
1
1
2
26'

Gra przerwana. Jakiś uraz zgłosił Terrazzino. Konieczna interwencja medyków.

2
2
5
2
5
25'

Biczachczjan w swoim stylu złamał akcję do środka i huknął zza pola karnego. Obok bramki Lechii. Kuciak rzucił się kontrolnie.

10
3
2
4
3
22'
6
2
3
3
9
21'

Pierwsze udane zagranie Diabate, który dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Zwolińskiego. Ten jednak był wyraźnie wolniejszy od obrońcy Pogoni i nie oddał nawet strzału. Próbował kiwać i stracił piłkę.

8
5
5
1
3
19'

Gorgon efektownie wycofał piłkę piętą na szesnasty metr do Grosickiego, ten chciał zaskoczyć Kuciaka strzałem przy bliższym słupku i zabrakło niewiele, a Pogoń byłaby na prowadzeniu!

12
4
1
5
2
18'

Gospodarze ponownie zaatakowali lewą stroną, ale dośrodkowanie Flavio Paixao było niedokładne. Zero zagrożenia.

3
3
1
2
2
15'

Terrazzino przed pole karne do Kubickiego, ten miał trochę miejsca, ale jego strzał został zablokowany.

9
2
4
2
4
15'

Kolejny rzut rożny dla Lechii.

8
2
1
2
8
14'

Po chwilowej dominacja Pogoni gra się wyrównała. Lechia jest w strefie spadkowej, ale momentami potrafi postraszyć kandydata do podium.

3
1
4
12'

Ciekawie wykonany rzut rożny przez Lechię. Terrazzino zagrał miękko na szesnasty metr, jednak skiksował Diabate. Piłka spadła jeszcze na nogę Flavio Paixao, lecz ten spudłował z pięciu metrów.

4
5
3
2
11'

Lechia miała kontrę trzech na dwóch, ale Diabate nie zdecydował się na podanie w tempo, choć miał dwie opcje. Za długo zwlekał. Ależ popsuli to gdańszczanie.

8
3
2
1
3
10'

Kowalczyk wycofał piłkę spod linii końcowej do Grosickiego, lecz ten strzelił zbyt lekko. Pewna obrona Kuciaka.

1
1
4
8'

W odpowiedzi Pogoń. Grosicki miał dużo swobody na skrzydle, podawał miękko na dalszy słupek, gdzie zamykał akcję Wahlqvist, jednak nie miał z czego uderzyć i piłka spadła na górną siatkę bramki.

3
2
1
3
7'

Szansa dla Lechii. Świetna centra Pietrzaka z rzutu rożnego, kompletnie niepilnowany w polu karnym był Flavio Paixao, ale źle złożył się do strzału i uderzył obok bramki.

7
1
3
4
6
7'

Ale Lechia też potrafi się odgryźć. Po szybkim ataku piłkę z lewej strony miał Pietrzak, dośrodkowanie bez przyjęcia, ale wybijają futbolówkę goście. Rzut rożny.

6
3
2
1
3
5'

Pogoń aktywna od pierwszych minut. Cierpliwie rozegrała akcję, kończył ją Łęgowski niecelnym strzałem po złym wybiciu piłki przez Pietrzaka.

10
5
3
4
3
3'

Co za kontra Pogoni. Biczachczjan ruszył prawym skrzydłem, ośmieszył atakującego go wślizgiem Abu Hannę, ale na koniec jego uderzenie zablokował Maloca. Tylko korner dla gości.

9
5
2
2
2
1'

Rozpoczynamy mecz Lechia - Pogoń! Oby obfitował w gole.