PKO Ekstraklasa: 31. kolejka
07 maj 2023 15:00
komentarz

W Kielcach nie byliśmy świadkami historycznej chwili. Raków Częstochowa po porażce w Kielcach z Koroną 0:1 nie zapewnił sobie tytułu mistrza Polski. Za to gospodarze uczynili duży krok w kierunku utrzymania.

11
10
2
3
4
90+5'

Cóż tam się stało! Błąd kielczan, po chwili Tudor uderzał do pustej bramki, ale nie trafił!

9
13
3
3
5
90+4'

Nono do Kostorza, ale w sytuacji sam na sam lepszy Kovacević!

43
22
17
18
30
90+3'

Kolejna prosta strata Rakowa. Mistrzostwa Polski po tym meczu goście raczej sobie nie zapewnią.

65
33
9
7
24
90+2'

Korona coraz bliżej trzech punktów. Raków nie jest w stanie zagrozić kielczanom.

81
35
18
19
22
90+1'
Raków Częstochowa
55
28
11
10
18
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

34
10
15
28
53
90'

Tudor dogrywał z rzutu wolnego, Długosz do piłki nie doszedł.

13
16
8
8
12
89'

Raków w ataku, Korona broni się całą drużyną. Zapowiada się ciekawa końcówka.

36
17
9
4
11
86'
84'

Zagranie do Cebuli, strzał z ośmiu metrów na raty złapał Zapytowski.

22
15
14
9
17
81'

Marzą o rzucie karnym goście. Było zagranie ręką po dograniu Długosza? O tym wypowie się VAR.

77
26
24
21
50
82'
19
9
2
6
7
79'

Raków nie jest w stanie zagrozić kielczanom. Minuty płyną, mistrzostwo odjeźdza od lidera o co najmniej tydzień. Chyba, że Legia się potknie wcześniej.

19
10
12
4
12
77'
17
4
3
4
12
76'
76'
75'
73'

Koronie udało się oddalić grę od okolic własnego pola karnego. Piłki odzyskać gospodarze jednak nie potrafią.

14
7
3
3
70'

W ataku Raków, Korona broni się niemal całym zespołem. A do końca jeszcze sporo czasu.

18
13
2
4
6
67'
67'
67'

Powinien być remis! Prostopadłe zagranie do Tudora i Zapytowski lepszy w sytuacji sam na sam. Poprawkę Długosza z linii bramkowej wybił obrońca!

20
13
6
5
8
64'

Cebula przyaktorzył w polu karnym i został "nagrodzony".

18
9
8
3
12
63'

Nowak bezpośrednio uderzył z rzutu rożnego. Zapytowski złapał piłkę.

3
4
4
6
5
62'
62'
59'

Dogranie do Takaca, ten starał się dojść do piłki, ale uprzedził go Svarnas. Dodatkowo sędzia dostrzegł faul w ataku.

8
2
1
2
6
57'

Zaostrzyło się spotkanie. Coraz więcej fauli, pojawiają się kartki, nerwowo na boisku.

2
1
7
1
5
55'
Korona Kielce
18
8
1
3
14
53'
15
4
1
4
15
53'

Coraz większe problemy ma Korona. Raków coraz bliżej bramki kielczan.

14
10
1
8
16
50'

Korona cofnęła się. Raków zaatakował. Przed momentem dogranie Carlosa, z którego wyszedł strzał. Zapytowski odbił piłkę.

11
2
1
3
7
47'

Briceag starał się lobować Kovacevicia. Bramkarz zdołał wrócić i złapać piłkę.

10
5
4
9
10
46'

Dobrze mogła wejść w 2. połowę Korona. Strzał z ok. 15 metrów Zatora minął bramkę.