Fortuna I liga: 20. kolejka
17 lut 2023 20:30
komentarz

Ruch Chorzów po raz drugi z rzędu wygrał po bramce zdobytej w doliczonym czasie!

90+5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Janoszka. Asystował mu Przemysław Maj. Nieprawdopodobne! W ostatniej akcji meczu Ruch zadał cios! Z prawej strony dośrodkował Maj, a Janoszka wpakował piłkę do bramki Puszczy! 0:1!

90+5'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
Jakub Stec #19
schodzi Schodzi
90+2'

Rzut wolny dla Ruchu, ale piłka zatrzymała się na murze graczy Puszczy.

90+2'
ŻÓŁTA KARTKA

Faulowany był Stasiński i pierwsza kartka dla gospodarzy.

Puszcza Niepołomice
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

86'

Dwa dośrodkowania w pole karne Ruchu, ale bez konsekwencji. Dobrze interweniowali obrońcy Niebieskich.

85'

Puszcza nie zamierza się bronić, tylko także szuka swojej okazji.

82'
ZMIANA
82'

Coraz bliżej końca meczu. Ruch stara się zepchnąć rywala pod jego bramkę. Końcówka zapowiada się interesująco.

80'

Do strzału głową doszedł Mroziński, Bielecki uratował Niebieskich parując piłkę!

77'

Swędrowski w polu karnym. Pomocnik Niebieskich nie zdecydował się na strzał i szansa przepadła.

76'
ZMIANA
Igor Stasinski #11
76'

Tiakane szarżował, ale graczowi gospodarzy skończyło się boisko.

74'

Feliks zderzył się z rywalem. Obaj odczuli starcie.

71'

Do uderzenia doszedł Mroziński, zawodnik Puszczy został zablokowany.

69'

Wciąż bez zmian w meczu. Wyrównane spotkanie po przerwie. Obydwa zespoły starają się coś zdziałać pod bramką rywala, ale nie zawsze zawodnikom wszystko wychodzi.

66'

Strzał z dystansu Pląskowskiego. Jednak próba nieprzygotowana i piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę.

63'

Po rzucie rożnym do piłki przed polem karnym doszedł Sadlok. Próba uderzenia wylądowała na plecach obrońcy.

1
1
1
1
1
62'

Ustały opady w Niepołomicach. Boisko jednak jest mokre, co utrudnia piłkarzom grę.

60'

Mogła być groźna akcja Puszczy. Sikora w ostatnim momencie zachował czujność i przerwał próbę gospodarzy.

1
57'

Ostro potraktowany przez rywala Wójtowicz. Zawodnik Ruchu pozbiera się z boiska.

54'

Rzut wolny dla niepołomiczan. Dośrodkowanie w pole karne było jednak bardzo niedokładne. Do piłki nikt nie doszedł.

53'

Siemaszko znalazł się kilka metrów przed Bieleckim. Bramkarz Ruchu zdołał odbić uderzenie zawodnika Puszczy.

51'

Po zmianie stron aktywniejsi starają się być chorzowianie. 1. połowa w wykonaniu gości nie była zbyt dobra.

1
48'

Ruch powinien prowadzić! Najpierw strzał Szura nie znalazł się w siatce, po chwili poprawka Pląskowskiego została zablokowana!

2
czas Druga połowa
komentarz

W Niepołomicach do przerwy bez goli. Ruch bez okazji, kilka szans miała Puszcza.

1
45'

Jeszcze minuta emocji w 1. połowie.

45'

Uderzenie Thiago, Bielecki zachował czujność i odbił piłkę.

1
43'

Spokojniejsze końcowe minuty 1. połowy. Wcześniej drużyny sporo sił włożyły w walkę.

1
41'

Groźne dośrodkowanie w pole karne Niebieskich. Bielecki niepewnie na przedpolu. Okazji nie wykorzystał Koj, któremu piłka odskoczyła.

1
1
38'

W Niepołomicach pada, boisko jest śliskie. Piłkarze jednak nie wykorzystują tego i nie próbują szczęścia po uderzeniach z dystansu.

1
35'

Próba ataku Puszczy. Mroziński jednak niewiele zdziałał. Piłka dla Ruchu.

1
1
32'

Mniej niż kwadrans do przerwy. Wciąż więcej do powiedzenia w meczu mają gracze Puszczy. Ruch cały czas bezbarwny z przodu.

1
29'

Serafin wykonywał rzut wolny. Uderzenie było bardzo niecelne. Od bramki Jakub Bielecki.

1
27'

Kolejna kartka zawodnika Ruchu. Sędzia nie ma litości do chorzowian.

Ruch Chorzów
1
26'

Niewiele dzieje się pod bramkami. Dynamiczniej wyglądają próby Puszczy. Ruch cały czas dość spokojnie, trochę ospale.

1
24'

Kolejny zawodnik Ruchu ukarany. Sedlak sfaulował Hajdę.

1
23'

Tiakane starał się zagrozić Ruchu. W końcu gra została przerwana, sędzia dostrzegł spalonego.

1
1
22'

Akcja Puszczy, dość chaotyczna próba. Piłka minęła bramkę Niebieskich w bezpiecznej odległości.

1
21'

Sadlok blokował bramkarza i za to został ukarany.

1
20'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Feliks uderzył głową, ale słabo i wprost w bramkarza.

1
19'

Ruch po dłuższej przerwie przedostał się pod bramkę Puszczy. Chorzowianie jeszcze nie zagrozili gospodarzom.

1
1
1
1
1
16'

Thiago sam na sam z bramkarzem, górą Bielecki, po chwili dobrze Kasolik. Okazało się, że gracz gospodarzy był na spalonym.

1
1
1
1
1
15'

Groźnie pod bramką Ruchu. Z ok. 19 metrów huknął Serafin, piłka odbiła się od jednego z zawodników Niebieskich i wyszła na korner!

13'

Kasolikowi starał się uciec Siemaszko, obrońca Ruchu zatrzymał rywala. Po chwili dogrywał Thiago i ponownie defensor gości.

12'

Poniewierany przez rywali jest Swędrowski. Sędzia pozwala na ostrzejszą grę.

10'

Zderzyli się Koj i Swędrowski. Obaj potrzebują pomocy medycznej.

8'

Wyrównany początek. Próby ataku raz jednej, raz drugiej drużyny. Zespoły jeszcze bez klarownych okazji.

5'

Puszcza pod bramką Ruchu Chorzów. Czekamy na pierwsze uderzenia. Przed momentem zamieszaniu w polu karnym gości. Bielecki w końcu złapał piłkę,

3'

Próba ataku Niebieskich. Sędzia uznał, że Swędrowski sfaulował rywala. Na własnej połowie grę wznowi Puszcza.

2'

Ruch już wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Niebiescy nie stworzyli zagrożenia pod bramką Puszczy.

czas Start meczu
Kto wygra mecz?
Będzie remis
20:20

Mecz poprowadzi Wojciech Myć (Lublin).

20:19

Zimę Puszcza spędziła na pozycji wicelidera Fortuna I ligi. Ruch był 3. Po pierwszej wiosennej kolejce zespoły zamieniły się miejscami. Drużyna z Niepołomic w sezonie u siebie jest niepokonana. Chorzowianie od wielu kolejek nie wygrali na wyjeździe. Meczów nie przegrywają, ale o komplet punktów im jest ciężko.