Zbyt delikatne uderzenie, radzi sobie w obronie Ruch.

1
3
1
85'

Protestowali podopieczni Radosława Sobolewskiego po jednej z decyzji sędziego. Nie nic jednak podnoszenie przez nich larum, ponieważ arbiter Bartosz Frankowski nie zamierzał przyznać im rzutu wolnego.

3
2
1
83'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Benito za ostre przewinienie.

5
4
1
2
80'

Wisła Kraków jeszcze spróbuje poprawić wynik w ostatnim fragmencie spotkania. Być może gra spadkowicza nabierze rumieńców po zmianach personalnych. Na razie Biała Gwiazda ma dużo problemów z dobrze zorganizowanymi zawodnikami z Chorzowa.

1
1
1
2
3
77'
ZMIANA
2
1
3
1
2
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

1
2
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Sikora za ostre przewinienie.

9
2
2
2
5
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Moneta.

Ruch poradził sobie lepiej w szarpanej drugiej połowie i w 70. minucie zdobył gola na 2:0. Łukasz Moneta przymierzył do bramki krótko po wejściu na boisko zamiast Macieja Sadloka. Pokonał on Mikołaja Biegańskiego technicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Zdobycie bramki poprzedził bezkarnym wbiegnięciem w szesnastkę Wiślaków.

12
8
3
5
20
68'
ZMIANA
66'

Tak prezentuje się jedna z trybun na stadionie w Gliwicach.

1
64'

Po przewinieniu Igora Łasickiego była szansa na pokonanie bramkarza Wiślaków uderzeniem z dogodnego rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Maciej Sadlok, ale wewnątrz pola karnego poradził sobie z jego zagraniem Angel Rodado. Hiszpan odpowiedzialnie wspomógł w bronieniu swoich kompanów z zespołu.

5
1
2
63'

Żółtą kartkę otrzymał Igor Łasicki za ostre przewinienie.

5
4
1
1
3
57'

Sporo niebezpiecznych starć między zawodnikami, a to utrudnia złapanie dobrego rytmu przede wszystkim Wiślakom. Teraz jest przerwa spowodowana urazem. Kolejna. I już teraz można spodziewać się licznych doliczonych minut do podstawowego czasu.

3
3
3
3
4
55'
ZMIANA
2
1
5
2
4
53'

Przerwa w grze spowodowana urazem Davida Juncy.

3
2
2
2
3
48'

komentarz

Do przerwy wydarzyło się już mało ciekawego. Ruch poradził sobie z atakami zespołu z Krakowa i zabrał do szatni gola przewagi. Wisła nie miała pomysłu na skuteczne zaatakowanie i postanowiła poszukać go wspólnie z trenerem Radosławem Sobolewskim w szatni.

3
3
3
2
2
45'

Doliczone trzy minuty.

4
2
2
1
1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Wójtowicz za ostre przewinienie.

5
3
1
1
1
42'

Dobre zachowanie na przedpolu Mikołaja Biegańskiego. Bramkarz gości nie pozwolił żadnemu z podopiecznych Jarosława Skrobacza na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu.

5
2
1
2
44'
Miky Villar #19
4
2
3
1
3
40'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

1
1
38'

Było ciekawie po zagraniu w pole karne Ruchu Chorzów. Podopieczni Radosława Sobolewskiego sygnalizowali nieprzepisowe blokowanie ręką uderzenia Borisa Moltenisa. Sędziowie sprawdzili, także na powtórkach i nie było powodu do przyznania Wiślakom jedenastki.

1
1
1
1
1
33'

Ruch Chorzów na prowadzeniu. 1:0!

2
1
1
2
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Michał Feliks.

Krótko po zmianie padł gol dla Ruchu Chorzów i to bardzo efektowny. Niebieskim udało się wykorzystać trudniejszy moment Wisły, a Michał Feliks zakończył kontratak pięknymi nożycami po miękkiej wrzutce. Złożył się perfekcyjnie napastnik i pokonał Mikołaja Biegańskiego. Od 31. minuty chorzowianie mogą bronić prowadzenia.

9
5
3
9
21
30'
ZMIANA
28'

Dwie akcje ofensywne przeprowadzone przez zawodników z Krakowa. Z przerwaniem dwóch poradził sobie skoncentrowany od początku spotkania Remigiusz Szywacz. Jeszcze możliwość zdobycia prowadzenia z rzutu rożnego, jednak dośrodkowanie zostało wypiąstkowane przez ponownie czujnego Jakuba Bieleckiego.

2
1
1
21'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem.

2
4
1
19'

David Junca zdecydował się na brawurowe rozegranie rzutu rożnego, ale nieomal zdobył prowadzenie dla Białej Gwiazdy. Technicznie bita piłka odbiła się od słupka w bramce zdezorientowanego Jakuba Bieleckiego. Także defensorzy Ruchu Chorzów nie wiedzieli, jak zachować się w tych okolicznościach.

7
7
2
1
13'

Luis Fernandez zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego. Piłka została technicznie kopnięta przez najskuteczniejszego spośród podopiecznych Radosława Sobolewskiego. Ostatecznie pudło i Jakub Bielecki tylko obserwował lot futbolówki ponad poprzeczką.

7
1
2
2
4
8'

Wisła Kraków postanowiła odpowiedzieć na mocne ataki przeciwnika z Chorzowa. Pierwsza tak interesująca akcja Hiszpanów grających w zespole Radosława Sobolewskiego, jednak poradzili sobie w obronie gracze Ruchu.

7
2
1
1
1
5'

Daniel Szczepan wpadł ze swoim atakiem na Borisa Moltenisa. Po interwencji zawodnika z Krakowa, gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Dośrodkowanie spod chorągiewki mogło przez moment wyglądać obiecująco, jednak poradzili sobie z nim podopieczni Radosława Sobolewskiego.

03:46

Biała Gwiazda odkuła się po pierwszej porażce w rundzie wiosennej.

03:44

Wisła zwyciężyła 3:1 ze Stalą Rzeszów. O zdobyciu kompletu punktów przed podopiecznych Radosława Sobolewskiego zdecydowało niszczycielskie przyspieszenie w końcówce pierwszej połowy spotkania. Za uderzenia do bramki przeciwnika odpowiadali Hiszpanie. Po golu zdobyli Luis Fernandez, Angel Rodado oraz David Junca.

1
03:41

Trener Radosław Sobolewski przed meczem w Gliwicach.

1
03:40

Niebiescy nie popisali się w poprzednim meczu.

03:37

Tak wyglądał poprzedni mecz Ruchu Chorzów

03:36

Ruch Chorzów nie rozegrał dobrego poprzedniego meczu. Podopieczni Jarosława Skrobacza zostali pokonani 0:2 przez walczące o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec. O ich porażce zdecydowały uderzenia w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

03:18

Na trybunach przyjaźń, na boisku walka.

1
03:16

O pojedynku Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków było głośno nie od wczoraj. Wszystko za sprawą nieudanej próby zorganizowania tego meczu na Stadionie Śląskim. Głos w sprawie zabrał nawet premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie Niebiescy podejmą kolejnego przeciwnika w rundzie wiosennej w Gliwicach, dokąd przeprowadzili się, kiedy obiekt przy Cichej przestał spełniać warunki licencyjne.