(1:0)
Zakończony
Chelsea FC
90+2'

Przyjezdni najwyraźniej są pogodzeni z porażką. Chelsea w pełni oddała inicjatywę Manchesterowi City.

2
1
90'

Sędzia główny doliczył jeszcze trzy minuty.

87'

Kolejny raz Julian Alvarez próbował zdobyć bramkę. Piłka wylądowała na trybunach Etihad Stadium.

83'

Już za kilka minut rozpocznie się mistrzowska feta Manchesteru City. Tymczasem Pep Guardiola ma minorową minę.

1
1
81'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Lewis Hall #67
80'

Londyńczycy opadli z sił. Manchester City kontroluje wydarzenia boiskowe w oczekiwaniu na końcowy gwizdek.

1
78'
77'

Julian Alvarez huknął z dystansu. Kepa z problemami, ale chwycił piłkę.

74'

Ależ wejście mógł zaliczyć Erlinga Haalanda. Norweg pojawił się w polu karnym i nie trafił w światło bramki.

1
73'

A jednak nie ma gola! Riyad Mahrez zagrał piłkę ręką tuż przed podaniem do Alvareza.

1
73'
66'
1
65'

Coś niesamowitego! Raheem Sterling przełamał ręce Stefana Ortegi i John Stones wybił piłkę z linii. Sędzia dopatrzył się spalonego.

63'

I znowu Kalvin Phillips. Ten strzał nie mógł zagrozić bramkarzowi Chelsea.

61'

Wrzawa na trybunach Etihad Stadium. Erling Haaland powoli szykuje się do wejścia na boisko.

59'

Stefan Ortega zachował czujność po uderzeniu Lewisa Halla. Lewy obrońca jest bardzo aktywny.

58'

Kalvin Phillips był naprawdę blisko. Pomocnik zdecydował się na strzał, a Kepa Arrizabalaga sparował piłkę na słupek.

1
57'
57'

Posiadanie piłki:

Man City - 63 proc.

Chelsea - 37 proc.

54'

Dużo niedokładności po stronie miejscowych w drugiej połowie. Phil Foden zaliczył stratę tuż przed polem karnym.

51'

Lewis Hall przeprowadził indywidualną akcję. Młody zawodnik strzelił prosto do koszyczka Stefana Ortegi.

49'

Conor Gallagher popełni dwa błędy w ciągu kilkudziesięciu sekund. To nie jest dzień zawodnika Chelsea.

47'

Bez zmian w składach obu drużyn. Tylko na rozgrzewce pojawili się Bernardo Silva oraz Ilkay Gundogan.

czas Druga połowa
45+2'

Z rzutu wolnego Kai Havertz trafił w mur. Nic z tego nie wyszło.

45'

Michael Oliver doliczył minutę do pierwszej połowy.

43'

Kalvin Phillips spróbował swoich sił. Angielski pomocnik strzelił daleko obok słupka.

42'

Podopieczni Pepa Guardioli próbują uspokoić grę poprzez wymianę podań na własnej połowie.

40'

Phil Foden zbyt lekko wstrzelił piłkę z rzutu wolnego. Cesar Azpilicueta był na posterunku.

38'

Manchester City zdecydowanie lepiej rozpoczął mecz. W ostatnich minutach "The Blues" prezentowali się nieco lepiej.

36'

Chelsea naciska coraz mocniej. Lewis Hall dośrodkował, Conor Gallagher oddał strzał głową i trafił w prawy słupek.

35'

Enzo Fernandez wykonał stały fragment gry. Do piłki nie zdążył jednak doświadczony Thiago Silva.

33'

Było groźnie pod bramką gospodarzy. Raheem Sterling stanął oko w oko ze Stefanem Ortegą, który instynktownie interweniował nogami.

31'

Po długiej przerwie "The Blues" przedostali się w pole karne. Manuel Akanji nie dał się zaskoczyć Raheemowi Sterlingowi.

29'

To mogła być piękna bramka! Phil Foden próbował przelobować bramkarza z ostrego kąta i minimalnie przestrzelił.

28'

W zasadzie gospodarze nie dopuszczają londyńczyków do głosu. Zarysowuje się przewaga Manchesteru City.

26'

Można odnieść wrażenie, że "The Citizens" mają wszystko pod kontrolą. Z trybun selekcjoner Gareth Southgate przygląda się potencjalnym reprezentantom Anglii.

24'

Na listę strzelców mógł wpisać się Cole Palmer. Po jego strzale Trevoh Chalobah interweniował na linii bramkowej.

22'

Jak dotąd piłkarze Chelsea nie przedstawili żadnych argumentów. Stefan Ortega tylko przygląda się grze.

20'

Pep Guardiola ma powody do obaw. Po faulu Wesleya Fofany z boiska nie podnosi się autor bramki, Julian Alvarez.

18'
1
1
15'

Ogromne zamieszanie pod bramką Chelsea. Riyad Mahrez mocno się przeliczył i nie trafił w światło bramki.

14'

Julian Alvarez godnie zastępuje Erlinga Haalanda. Argentyńczyk jest jokerem w talii Pepa Guardioli.

1
12'

Gol! Strzelił Julian Alvarez. Asystował mu Cole Palmer.

Fatalny błąd defensywy Chelsea został szybko wykorzystany przez gospodarzy. Cole Palmer wypatrzył w polu karnym Juliana Alvareza, który przełożył sobie piłkę na prawą nogę i sfinalizował akcję.

2
2
10'

Niebezpieczne wejście Kyle'a Walkera. Enzo Fernandez nieco ucierpiał.

8'

Odważna próba w wykonaniu Phila Fodena. Reprezentant Anglii płasko uderzył z dystansu i piłka przeleciała obok słupka.

5'

Bez forsowania tempa na początku spotkania. Minimalną przewagę ma Manchester City.

3'

Strzał Kalvina Phillipsa został zablokowany. Środkowy pomocnik wywalczył rzut rożny.

2'

Tuż przed pierwszym gwizdkiem londyńczycy przygotowali szpaler dla graczy Manchesteru City. Akcja szybko przeniosła się na połowę gości.

czas Start meczu
Czy Chelsea zatrzyma Manchester City?
16:55

Na Etihad Stadium głównym rozjemcą będzie Michael Oliver.

16:52

Oto skład londyńskiej Chelsea:

16:50

Pep Guardiola wymienił cały wyjściowy skład:

16:48

W styczniu bieżącego roku Manchester City rozbił "The Blues" 4:0 w rozgrywkach pucharowych. Ekipa Pepa Guardioli jest niekwestionowanym faworytem.

16:45

Manchester City obronił mistrzostwo i bez presji może podejść do niedzielnej rywalizacji z Chelsea. Obie drużyny wystawiły eksperymentalne "jedenastki". Zaczynamy o godz. 17:00.