Żółtą kartkę otrzymał Valentin Gendrey. Nie przebierają w środkach gracze beniaminka.

Żółtą kartkę otrzymał Joan Gonzalez za ostre przewinienie.

Joan Gonzalez #16
US Lecce
90+3'

Władimiro Falcone nie spieszy się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry. Zapewne bramkarz Lecce postara się o jak najdalsze wybicie futbolówki i jej utrzymanie na połowie Napoli przez kompanów z pola. Pozostało przetrwać kilka minut gościom i będą oni mogli cieszyć się z zapunktowania na Stadio Diego Armando Maradona.

90'

Doliczone sześć minut.

87'

Napoli na połowie przeciwnika, goście bronią się wszelkimi sposobami.

85'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Andre Zambo Anguissa. Wchodzi: Giovanni Simeone.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Andre Zambo Anguissa #99
80'

Pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu i rośnie nerwowość na boisku i na trybunach Stadio Diego Armando Maradona. Napoli ma problem, ponieważ nie kreuje sytuacji podbramkowych z wysoką częstotliwością.

77'

Od 75. minuty na boisku jest dwóch Polaków. Do Piotra Zielińskiego dołączył Marcin Listkowski, który został zmiennikiem Lamecka Bandy w Lecce. Już pierwsza akcja Listkowskiego była odważna, ale nie przebił się przez wszystkich obrońców Napoli.

1
75'
ZMIANA

US Lecce. Schodzi: Lameck Banda. Wchodzi: Marcin Listkowski.

Lameck Banda #22
74'

Mamy kolejne godne odnotowania uderzenia, ale po żadnym z nich nie dochodzi do zmiany kompromisowego wyniku. Władimiro Falcone odprowadził piłkę poza boisko po próbie Leo Ostigaarda z dystansu. Niewiele później zdobyć prowadzenie dla Napoli próbował Victor Osimhen po dośrodkowaniu Matteo Politano.

70'
ZMIANA

US Lecce. Schodzi: Lorenzo Colombo . Wchodzi: Assan Ceesay.

Assan Ceesay #77
Lorenzo Colombo #9
67'

Lecce nabierało pewności siebie z każdą minutą meczu, a ewentualne zwycięstwo na Stadio Diego Armando Maradona byłoby mocnym kopniakiem motywacyjnym dla beniaminka. W 65. minucie była niebezpieczna akcja beniaminka i piłkarze Napoli musieli w pośpiechu wracać w pobliże bramki Alexa Mereta.

64'

Akcja Chwiczy Kwaracchelli oraz Piotra Zielińskiego przyniosła Azzurrim wznowienie od rzutu rożnego. Głębokie dośrodkowanie spod chorągiewki w kierunku Victora Osimhena, jednak reprezentantowi Nigerii nie udało się oddać czystego strzału pod naporem defensora Lecce.

62'
ZMIANA

US Lecce. Schodzi: F. Di Francesco. Wchodzi: Strefezza.

Strefezza #27
F. Di Francesco #11
62'
ZMIANA

US Lecce. Schodzi: Kristoffer Askildsen. Wchodzi: Alexis Blin.

Alexis Blin #29
Kristoffer Askildsen #7
59'

Będzie się spieszyć gospodarzom wraz z upływem minut, ponieważ nie chcą sobie pozwolić na stratę punktów w drugim meczu z rzędu. Lecce broni się solidnie i nie pozwala podopiecznym Luciano Spallettiego uruchamiać ustawionego na desancie Victora Osimhena.

56'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: K. Kvaratskhelia.

K. Kvaratskhelia #77
50'

W przerwie trener Napoli postanowił poderwać z ławki rezerwowych. Kadrowicz Czesława Michniewicza ma uspokoić sytuację w środku pola, ale nie zmienił Eljifa Elmasa, a Giacomo Raspadoriego. Ponadto już w przerwie Stanislav Lobotka wszedł za zagubionego Tanguya Ndombele.

czas Druga połowa
46'
ZMIANA

US Lecce. Schodzi: Thorir J. Helgason. Wchodzi: Joan Gonzalez.

Thorir J. Helgason #14
Czy Napoli zdobędzie prowadzenie po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Pierwsza połowa meczu z jednym bardzo intensywnym fragmentem. W nim oba zespoły strzeliły po golu. Ponadto Lecce miało możliwość zdobycia prowadzenia z rzutu karnego, jednak Lorenzo Colombo nie pokonał swoim strzałem Alexa Mereta. Dlatego po nieco ponad 45 minutach starcie drużyn z południa Italii na remis 1:1.

1
45'

Doliczone dwie minuty.

43'

Odrobina spokoju na boisku, ale doświadczenie z pierwszej połowy podpowiada traktować ten stan jako cisza przed burzą.

40'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Colombo  za ostre przewinienie na Leo Ostigaardzie.

US Lecce
36'

Za piłkarzami szalony fragment spotkania, w którym poza dwoma uderzeniami do bramki, był jeszcze niewykorzystany rzut karny. Po wymianie mocnych ciosów obu zespołom jest tak samo blisko i daleko do odniesienia zwycięstwa.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Morten Hjulmand za ostre przewinienie.

Morten Hjulmand #42
US Lecce
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Colombo .

Beniaminek dostał dwa mocne ciosy, ale absolutnie nie zamierzał się jeszcze poddawać. Ekipa z Lecce doprowadziła do remisu 1:1 w 31. minucie. Lorenzo Colombo znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i wykorzystał dezorientację obrońców Napoli. Gracz Lecce zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego.

US Lecce
1
1
27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Matteo Politano.

Niewykorzystana okazja zemściła się prawie natychmiast, ponieważ w 27. minucie Napoli zdobyło prowadzenie 1:0 uderzeniem Eljifa Elmasa. Sytuacja na boisku potrafi zmieniać się błyskawicznie i tak też stało się tym razem. Reprezentant Macedonii Północnej strzelił celnie po dograniu Matteo Politano.

25'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Lorenzo Colombo !

W 25. minucie Lecce mogło strzelić gola niemrawym gospodarzom. Beniaminek miał szansę na pokonanie Alexa Mereta z rzutu karnego, przyznanego za faul Andrego-Francka Zambo Anguissy. Za wykonanie jedenastki zabrał się Lorenzo Colombo, ale zmarnował szansę. Jego uderzenie zostało obronione przez byłego młodzieżowego reprezentanta Włoch.

US Lecce
1
1
22'

Akcja Matteo Politano pozwoliła gospodarzom na wykonanie rzutu rożnego. Lecce odpowiedziało kontratakiem i jedna z kolizji poskutkowała przyznaniem gościom rzutu karnego. Będzie prawdopodobnie ogromna szansa na zdobycie prowadzenia.

1
17'

Andre-Franck Zambo Anguissa starał się przebić ze swoim atakiem indywidualnym przez obronę beniaminka, jednak okazała się ona szczelna i nie pozwoliła pomocnikowi na sprawdzenie strzałem Władimira Falcone. Po nieco ponad kwadransie jest bezbramkowo na Stadio Diego Armando Maradona.

16'

Początek meczu należał bezdyskusyjnie do Napoli, ale beniaminek potrafił złapać oddech na Stadio Diego Armando Maradona po zaledwie kilku minutach. Starcie w stolicy Kampanii może być rywalizacją o panowanie na południu Italii.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za wślizg od tyłu w nogi przeciwnika.

8'

Trener Luciano Spalletti ściągnął Piotra Zielińskiego po nieco ponad godzinie w poprzednim, bezbramkowym meczu przeciwko Fiorentinie. W środę powierzył Polakowi rolę rezerwowego. Możliwość pokazania się na pozycji Zielińskiego dostał Eljif Elmas. W jedenastce Azzurrich można zobaczyć również między innymi Leo Ostigarda, Tanguya Ndombele i Giacomo Raspadoriego.

5'

Pora na pierwsze ataki w meczu, a Napoli w tym sezonie lubi wcześnie nacisnąć na przeciwnika. Podopieczni Luciano Spallettiego rozpoczęli od wysokiego pressingu i nie chcą pozwolić gościom na złapanie oddechu na Stadio Diego Armando Maradona.

czas Start meczu
20:44

Również Marcin Listkowski wśród rezerwowych.

20:44

Piotr Zieliński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

02:15

Tak Azzurri walczyli na Stadio Artemio Franchi.

02:15

Tak wyglądało poprzednie starcie Azzurrich.

02:15

Napoli zremisowało w poprzednim meczu bezbramkowo z Fiorentiną. Podopieczni Luciano Spallettiego przystąpili do starcia pucharowiczów po odniesieniu zwycięstw we wcześniejszych spotkaniach z Hellasem Werona i Monzą. Tym razem zespół Piotra Zielińskiego nie potrafił przeprowadzić ani jednego ataku zakończonego strzałem do siatki.

02:13

Napoli straciło pierwsze w sezonie punkty we Florencji.

02:12

Lecce podzieliło się punktami z poprzednim przeciwnikiem.

02:11

US Lecce jest beniaminkiem, chociaż jako klub posiada spore doświadczenie w elicie. W poprzednim meczu na własnym stadionie drużyna Marcina Listkowskiego zremisowała 1:1 z Empoli FC. Odpowiedziała ona trafieniem Gabriela Strefezzy na wcześniejszego gola Fabiano Parisiego.