SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Mathias Olivera.

Luigi D'Avino #23
SSC Napoli
87'
85'

Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu. Kibice na San Siro juz widzieli oczami wyobraźni kolejne wyrównanie. Akcja Oliviera Girouda zakończona uderzeniem Pierre'a Kalulu, jednak piłka po raz drugi trafiła w poprzeczkę w bramce Napoli!

1
82'

AC Milan. Schodzi: Charles De Ketelaere. Wchodzi: Yacine Adli.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Charles De Ketelaere #90
1
78'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Mario Rui.

Atakowali Rossoneri, ale nieskutecznie. Zaatakowało raz Napoli i w 78. minucie zdobyło prowadzenie 2:1. Giovanni Simeone zaplątał się przed polem karnym, ale utrzymał piłkę w posiadaniu Napoli. Akcja została przegrana przez Mario Ruiego, a wrzutka Portugalczyka została wykorzystana przez Argentyńczyka. Celne uderzenie głową w narożnik bramki Mike'a Maignana.

19
7
2
2
76'

AC Milan ponownie przejął inicjatywę na boisku i na razie mocniej pachnie rozstrzygnięciem meczu przez Rossonerich. Z kolei Napoli wygląda jak po nokaucie.

1
1
2
74'

Żółtą kartkę otrzymał Fikayo Tomori za odłożone w czasie przewinienie.

72'

Po golu była żółta kartka dla Giovanniego Simeone.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Simeone.

70'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Theo Hernandez.

Rossoneri znaleźli się w opałach, ale potrafili zareagować na sytuację podbramkową. Olivier Giroud doprowadził do remisu 1:1 w 69. minucie. Francuz ukrył się między obrońcami Napoli i oddał techniczne uderzenie w narożnik bramki po dograniu Theo Hernandeza. Francuz popisał się niszczycielskim rajdem wobec Alessio Zerbina.

67'

SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Alessio Zerbin.

66'

AC Milan. Schodzi: Alexis Saelemaekers. Wchodzi: Brahim Diaz.

Brahim Diaz #10
66'

AC Milan. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Junior Messias.

65'

Napoli próbuje grać na utrzymanie piłki i wymieniać podania na połowie przeciwnika. Azzurri starają się również zniechęcać gospodarzy do stosowania wysokiego pressingu. Ostatnie rozegranie neapolitańczyków zakończyło się płaskim, niecelnym strzałem Piotra Zielińskiego.

1
63'

Milan ma sporo czasu na doprowadzenie do remisu i można spodziewać się fali jego ataków. W ostatnim momencie Piotr Zieliński zablokował składającego się do strzału z niebezpiecznego miejsca Alexisa Saelemaekersa.

2
63'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za protestowanie.

60'

Matteo Politano z patentem na Rossonerich.

1
58'

Po golu Matteo Politano, gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć. W zamieszaniu podbramkowym domagali się oni odgwizdania kolejnego rzutu karnego. Piłka nie trafiła jednak w dłoń żadnego z zawodników Napoli, a zatrzymała się na plecach.

1
55'

Gol! Strzelił Matteo Politano.

Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Matteo Politano i pokonał Mike'a Maignana płaskim uderzeniem. Nie było to w stu procentach pewne wykonanie jedenastki, jednak piłka wtoczyła się pod brzuchem bramkarza Rossonerich do siatki. W takich okolicznościach Napoli zdobyło prowadzenie 1:0.

15
6
4
2
3
54'

Żółtą kartkę otrzymał Rade Krunić za protestowanie.

6
5
2
1
1
54'

Rzut karny dla Napoli!

5
2
3
1
52'

Starcie Serginio Desta z Chwiczą Kwaracchelią analizowane przez VAR.

3
1
1
1
51'

Podanie do Chwiczy Kwaracchelii, po którego zwodzie Milan ratował się wybiciem piłki na korner. Przed wykonaniem stałego fragmentu gry, przez Piotra Zielińskiego, bijatyka.

2
1
1
1
1
50'

Kompletnie nieudane podanie Pierre'a Kalulu.

1
1
1
1
48'

Andre-Franck Zambo Anguissa miał piłkę blisko pola karnego przeciwnika. Po jego ciętej wrzutce nie udało się oddać uderzenia Giacomo Raspadoriemu.

1
1
1
1
47'

Wznowienie walki na San Siro.

1
czas Druga połowa
46'

AC Milan. Schodzi: Simon Kjaer. Wchodzi: Pierre Kalulu.

46'

komentarz

Pierwsza połowa dla Rossonerich, ale tylko optycznie, ponieważ ich przewaga nie została potwierdzona strzałem do bramki. AC Milan zdominował Napoli, ale jednocześnie musi mieć do siebie pretensje za brak skuteczności.

1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Calabria za faul na Chwiczy Kwaracchelii.

43'

Płaskie dośrodkowanie przemknęło niebezpiecznie blisko bramki Mike'a Maignana. Żadnemu piłkarzowi z Neapolu nie udało się oddać uderzenia z bliska do siatki. Polował tam między innymi Chwicza Kwaracchelia.

40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Przed momentem kolejna akcja Napoli została zepsuta przez Giacomo Raspadoriego.

1
1
1
38'

Giacomo Raspadori nie przebił się w pole karne przeciwnika.

36'

Tym razem w rozegraniu ataku nieco niemrawi podopieczni Luciano Spallettiego. Piłka trafiła do wysoko ustawionego Mario Ruiego. Ostatecznie akcja z udziałem Piotra Zielińskiego zakończyła się pierwszym strzałem celnym na bramkę Rossonerich. Matteo Politano nie zaskoczył z ostrego kąta Mike'a Maignana.

3
1
1
31'

Na rozpoczęcie kwadransa poprzedzającego przerwę gospodarze ponownie zabrali piłkę nieco niezdarnym podopiecznym Luciano Spallettiego. Zabrakło porozumienia w ataku budowanym z udziałem Oliviera Girouda.

1
27'

Groźnie jest po rzutach rożnych Rossonerich. Dobra decyzja Alexa Mereta, który pozostał na linii bramkowej i sparował piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu głową Radego Krunicia.

1
1
23'

Szansa z rzutu rożnego dla Napoli po zablokowanym dośrodkowaniu Giovanniego Di Lorenzo. Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego zostało zneutralizowane przez zawodników z Mediolanu. Nie udało się wykorzystać ani Giacomo Raspadoriemu, ani Kim Min Jaemu.

3
21'

W ostatnich minutach najciekawsze było uderzenie zza pola karnego. Lot piłki był kontrolowany przez Alexa Mereta. Nie musiał on interweniować, ponieważ zabrakło dokładności strzelcowi.

1
1
18'

Żółtą kartkę otrzymał Simon Kjaer za faul na Chwiczy Kwaracchelii.

2
2
17'

Drużyna Piotra Zielińskiego jeszcze nie odpowiedziała ekscytującym atakiem. Reprezentant Polski raz poderwał się do rajdu na lewej stronie boiska, ale osamotniony został złapany "w kleszcze" zawodników Milanu.

2
2
13'

W 13. minucie już bardzo mocno zapachniało golem doświadczonego Francuza, ale po podaniu Radego Krunicia strzelił w poprzeczkę.

2
11'

AC Milan prezentował się pewniej na początku meczu. Rossoneri wywalczyli dwa rzuty rożne i po jednym z nich zapachniało sytuacyjnym, ale skutecznym strzałem do bramki Oliviera Girouda. Następnie szarże gospodarzy zostały podsumowane niebezpiecznym płaskim dośrodkowaniem oraz niedopieszczonym uderzeniem Girouda.

3
7'

Raz jeszcze Rossoneri od rzutu rożnego. Dośrodkowanie Sandro Tonaliego nie dotarło do żadnego z podopiecznych Stefano Piolego, ale niemal natychmiast było ponowienie ataku i szansę na oddanie sytuacyjnego uderzenia do bramki miał Olivier Giroud.

1
1
1
4'

Pierwsza szansa na sprawienie problemu Napoli po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ismaela Bennacera. Poradzili sobie podopieczni Luciano Spallettiego i próbowali przeprowadzić kontratak z wykorzystaniem Piotra Zielińskiego.

2
1
2
1
czas Start meczu
20:43

Piotr Zieliński w podstawowym składzie Azzurrich.

02:40

Napoli również jest zbudowane zwycięstwem odniesionym w Lidze Mistrzów. Azzurri pokonali 3:0 Rangers FC i w ten sposób poszli za ciosem po wygranej 4:1 z Liverpoolem na Stadio Diego Armando Maradona. W grupie są na prowadzeniu z kompletem sześciu punktów.

02:38

Luciano Spalletti przed konfrontacją z mistrzem Włoch.

02:37

Przygotowania Rossonerich do hitowego meczu.

02:35

AC Milan ma cztery punkty po dwóch meczach w grupie Ligi Mistrzów. Podopieczni Stefano Piolego odnieśli wyczekiwane latami zwycięstwo na własnym stadionie w elitarnym europejskim pucharze. Rossoneri pokonali 3:1 Dinamo Zagrzeb dzięki strzałom Oliviera Girouda, Alexisa Saelemaekersa oraz Tommaso Pobegi.

02:30

Trener Stefano Pioli przed starciem z Napoli.

02:29

Tuż przed przerwą reprezentacyjną w lidze włoskiej dojdzie do hitowego meczu AC Milanu z SSC Napoli. Od początku sezonu oba zespoły są niepokonane i są kandydatami do objęcia prowadzenia w tabeli.