Lazio. Schodzi: Mattia Zaccagni. Wchodzi: Luka Romero.

84'

Dobre ustawienie Lazialich i nie pozwolili oni na wykorzystanie dośrodkowania Zekiego Celika.

82'

AS Roma będzie do końca meczu szukać sposobu na zapunktowanie i zarazem odebranie prestiżowego zwycięstwa przeciwnikom. Nie klei się gra podopiecznym Jose Mourinho, ale odrobienie skromnych strat nie jest przecież czymś niemożliwym.

78'

W ostatnim kwadransie Giallorossi radzą już sobie bez Nicoli Zalewskiego, a trener Jose Mourinho zdecydował się na wymienienie reprezentanta Polski na dodatkowego napastnika Andreę Belottego. Roma postawiła wszystko na jedną kartę.

76'

Gospodarze nie po raz pierwszy domagali się przyznania im rzutu karnego, ale Daniele Orsato uspokaja Giallorossich. Na trybunach robi się coraz bardziej nerwowo. Powtórki pokazały, że Matteo Cancellieri zgodnie z przepisami powstrzymał dryblującego Stephana El Shaarawy'ego.

73'
72'

W 72. minucie Biancocelesti mieli szansę na zamknięcie derbów drugim golem. Uderzenie z kilkunastu metrów Felipe Andersona zostało zatrzymane robinsonadą przez Ruiego Patricio.

71'

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Toma Basic.

wchodzi Wchodzi
Toma Basic #88
schodzi Schodzi
68'

Lazio. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

Matteo Cancellieri #11
69'

Lazio. Schodzi: Manuel Lazzari. Wchodzi: Elseid Hysaj.

66'

AS Roma zdobyła zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale swoimi licznymi błędami i nieporozumieniami dodaje Biancocelestim pewności siebie. Czas pracuje na korzyść zawodników Lazio.

58'

Po przerwie była jedna dogodna szansa na doprowadzenie do remisu, ale nie została wykorzystana przez Chrisa Smallinga. Anglik tradycyjnie znalazł się w polu karnym przeciwnika przy okazji stałego fragmentu gry, ale nie pokonał Ivana Provedela.

55'

Po stronie Romy pojawiało się coraz więcej nerwowości. Praktycznie cała jedenastka Jose Mourinho rwała się do bitki w polu karnym przeciwnika w jednej ze spornych sytuacji. Ciosem dla Giallorossich była spowodowana urazem zmiana za kapitana Lorenzo Pellegriniego.

53'

AS Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Cristian Volpato.

Cristian Volpato #62
50'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vecino za ostre przewinienie.

46'

AS Roma. Schodzi: Gianluca Mancini. Wchodzi: Zeki Celik.

czas Druga połowa
komentarz

Pierwsza połowa derbów della Capitale zakończona i Lazio jest bliżej wywalczenia panowania w Rzymie. Biancocelesti wykorzystali ogromny błąd Rogera Ibaneza w wyprowadzeniu piłki i są na prowadzeniu 1:0 dzięki uderzeniu Felipe Andersona. AS Roma ma jeszcze 45 minut na odwrócenie rezultatu.

1
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
41'

Interweniował Bryan Cristante po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a kontratak Nicoli Zalewskiego został przerwany przewinieniem Pedro Rodrigueza.

1
1
1
38'

AS Roma próbuje odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie, żeby Biancocelesti nie mogli oswoić się z prowadzeniem w przerwie. Ostatnia akcja podopiecznych Jose Mourinho zakończyła się niedokładnym uderzeniem.

1
33'

AS Roma została rozdrażniona i już w 33. minucie zapachniało wyrównaniem. Piłka trafiła przed polem karnym Lazialich do Nicolo Zaniolo, a następnie zatrzymała się na poprzeczce po potężnym uderzeniu reprezentanta Włoch. Poprawiał Lorenzo Pellegrini, ale trafił w Ivana Provedela.

1
1
1
1
29'

Gol! Strzelił Felipe Anderson.

W 29. minucie nieco niespodziewanie na prowadzeniu znalazło się Lazio. Drużyna Maurizio Sarrego wykorzystała ogromne nieporozumienie w wyprowadzeniu piłki przez Giallorossich. Roger Ibanez zachował się nieodpowiedzialnie i oddał piłkę za darmo Felipe Andersonowi. Brazylijczyk zachował zimną krew i skorzystał z prezentu. Uderzenie w sytuacji sam na sam z Ruim Patricio zmieniło wynik na 1:0 dla Biancocelestich!

4
4
1
1
2
26'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przyznanego za przewinienie na Nicoli Zalewskim.

1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Lazzari za powstrzymanie faulem Nicoli Zalewskiego.

22'

Próba przeprowadzenia niebezpiecznego ataku z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie boiska Nicoli Zalewskiego. Osamotnionemu wahadłowemu Giallorossich nie udało się dostarczyć piłki do najbardziej ofensywnie ustawionych Tammy'ego Abrahama oraz Nicolo Zaniolo.

18'

Gra wyrównała się, a Lazio starało się zagrozić lokalnym wrogom atakami na skrzydłach. Przeprowadzili tam swoje szarże boczni obrońcy Manuel Lazzari oraz Adam Marusić.

15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa Lazio wymieniło podania i przeszło do ataku pozycyjnego. Podopieczni Maurizio Sarrego nie utrzymali się jednak długo w posiadaniu piłki i po chwili Manuel Lazzari nieprzepisowo powstrzymał podrywającego się do przeprowadzenia kontrataku przeciwnika.

12'

AS Roma w poprzednim sezonie wygrała 3:0 w derbach della Capitale, w których była gospodarzem. Podopieczni Jose Mourinho starali się nacisnąć również na początku niedzielnej konfrontacji, ale pierwsze dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego zostało zablokowane, a pierwsze uderzenie niecelne.

1
2
1
8'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za ostre przewinienie.

5'

AS Roma w bordowych strojach z pomarańczowymi elementami. Z kolei Lazio nieco nietypowo, ponieważ w białych koszulkach i spodenkach z niebieskimi wstawkami. Giallorossi w natarciu od początku rywalizacji, dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego zostało zablokowane, a po chwili uderzenie okazało się niecelne.

czas Start meczu
17:55

Nicola Zalewski zagra od początku derbów.

2
02:36

Sędzia: Daniele Orsato

02:36

Lazio pożegnało się w czwartek z Ligą Europy.

02:35

W takich okolicznościach Lazio odpadło z Ligi Europy.

02:34

Lazio nie popisało się i odpadło z Ligi Europy. Na pożegnanie z rozgrywkami poniosło porażkę 0:1 z Feyenoordem Rotterdam. Rzymianie zaprezentowali się w Holandii poniżej oczekiwań i im dłużej trwała rywalizacja, tym mniej mieli do powiedzenia na połowie Feyenoordu.

02:33

Biancocelesti chcą wynagrodzić kibicom niepowodzenia.

02:32

Podopieczni Jose Mourinho przed prestiżowym starciem.

02:32

AS Roma w ostatniej kolejce przesunęła się na miejsce premiowane awansem.

02:30

AS Roma zapewniła sobie awans w Lidze Europy zwycięstwem 3:1 z Ludogorcem Razgrad. W pewnym momencie fazy grupowej sytuacja podopiecznych Jose Mourinho była bardzo trudna. Także w ostatnim starciu z mistrzem Bułgarii przegrywali, mimo to odwrócili wynik na 3:1.

1
1
02:28

Wielkie zwycięstwa Giallorossich w derbach della Capitale.

02:22

AS Roma będzie gospodarzem derbów della Capitale, a jej przeciwnikiem będzie, jak nakazuje tradycja, Lazio. W poprzednim sezonie Giallorossi wygrali z lokalnym przeciwnikiem 3:0 w roli gospodarzy i chcą osiągnąć podobnie dobry wynik.