I ostatnie ataki tego rozstrzygniętego spotkania.

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88'

Już mocno poirytowani wynikiem gospodarze.

85'

Ostatnie minuty pod znakiem ataków zdesperowanych zawodników Spezii Calcio. Gospodarze chcą przynajmniej strzelić honorowego gola niewygodnemu przeciwnikowi. Mattia Perin musiał zapracować na czyste konto i popisał się interwencją po uderzeniu Dimitriosa Nikolaoua.

81'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Samuel Iling-Junior.

wchodzi Wchodzi
Samuel Iling-Junior #43
schodzi Schodzi
77'

Mehdi Bourabia ułożył sobie piłkę na stopie, a jego uderzenie z dystansu wyglądało na dobrze przygotowane. Ostatecznie kopnięta przez pomocnika Spezii Calcio piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Mattii Perina.

75'

Pozostało niewiele czasu do zakończenia spotkania, a Spezia Calcio nie potrafi podnieść temperatury rywalizacji skutecznym atakiem. Ostatnia próba strzelenia gola kontaktowego została powstrzymana przez dobrze dysponowanego Mattię Perina.

1
68'

Tym razem Angel Di Maria nie wybrał dogodnego momentu do przeprowadzenia ataku. Po nieudanym zachowaniu pod bramką Federico Marchettego mistrz świata skrył twarz w dłoniach.

66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Angel Di Maria.

Juventus uspokoił sytuację na boisku golem na 2:0 zmiennika Angela Di Marii w 66. minucie. Argentyńczyk wbiegł na boisko naładowany entuzjazmem i nie potrzebował dużo czasu na pokonanie Federico Marchettego. Znalazł się w odpowiednim miejscu do wykończenia dośrodkowania z lewego skrzydła.

3
1
1
64'

Nieudane wykonanie rzutu rożnego, a po nim sędziowie przyznali wznowienie Federico Marchettemu. Zaliczka jednego gola jeszcze nie daje gospodarzom stuprocentowej pewności.

62'

Alex Sandro wykorzystał moment zawahania próbującego doprowadzić do remisu Eldora Szomurodowa. Dobra interwencja w obronie doświadczonego reprezentanta Brazylii i nie pozwolił on Uzbekowi na sprawdzenie strzałem Mattii Perina.

59'
ZMIANA

Spezia Calcio. Schodzi: Kevin Agudelo. Wchodzi: M'Bala Nzola.

Kevin Agudelo #33
56'
ZMIANA
55'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Reca za ostre przewinienie.

1
52'

Do remisu próbował doprowadzić jeszcze Arkadiusz Reca, którego indywidualna akcja w 52. minucie zakończyła się zablokowanym uderzeniem. Spezia Calcio musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego, jednak piłka nie została wepchnięta do bramki przez Eldora Szomurodowa.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Fagioli za pociąganie koszulki przeciwnika.

Nicolo Fagioli #44
Juventus FC
46'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Leandro Paredes. Wchodzi: Nicolo Fagioli.

czas Druga połowa
Czy Spezia Calcio wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Pierwsza połowa meczu zakończona i Juventus jest na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa. Podopieczni Massimiliano Allegrego są na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Moisego Keana. Spezia Calcio straciła w pierwszej połowie z powodu kontuzji podstawowego bramkarza Bartłomieja Drągowskiego.

1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

40'

Spezia Calcio była w trudnej sytuacji, ponieważ musiała uważać na ataki przeciwnika. Emmanuel Gyasi starał się doprowadzić do remisu jeszcze w pierwszej połowie, ale kopnięta przez niego piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Mattię Perina.

35'

Spezia Calcio nie ma w tym meczu prostego zadania, ale nikt nie obiecywał gospodarzom, że dostaną punkty na tacy od uczestnika europejskich pucharów. Drużyna Arkadiusza Recy spróbuje powtórzyć czwartkowy wyczyn Nantes z meczu Ligi Konferencji Europy i odpowiedzieć na gola Bianconerich.

32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Moise Kean. Asystował mu Filip Kostić.

W 32. minucie Stara Dama przeprowadziła akcję bramkową na 1:0. W polu karnym znalazł się Moise Kean, oderwał się od obrońców Spezii Calcio i pokonał rezerwowego bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Filipa Kosticia.

1
1
1
30'

Ostatecznie Nartłomiej Drągowski położył się raz jeszcze na boisku i w tym momencie Spezia mogła wpuścić między słupki rozgrzanego bramkarza. Federico Marchetti mierzy się z późniejszymi atakami Juventusu.

23'

Federico Marchetti pozostaje w rozgrzewce, jednak Bartłomiej Drągowski nie daje do zrozumienia trenerowi, że konieczne jest przeprowadzenie zmiany.

1
20'

W 20. minucie doszło do lądowania piłki w bramce Spezii, ale wideo weryfikacja pokazała wyraźnie, że uznanie gola byłoby niesłuszne. Gorszą wiadomością dla gospodarzy jest uraz Bartłomieja Drągowskiego, którego nabawił się w wyniku kolizji z Dusanem Vlahoviciem. Rezerwowy golkiper ruszył do rozgrzewki, ale kadrowicz Czesława Michniewicza na razie pozostaje na swoim miejscu.

2
1
16'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Agudelo za ostre przewinienie.

14'

Eldor Szomurodow pokazał się po raz pierwszy na połowie przyjezdnych, a stara się on pokazać, że jeszcze stać go na dobre granie we włoskiej elicie. Jego szarża została poskromiona w ostatnim momencie przez defensorów osłaniających dostęp do bramki Mattii Perina.

10'

Juventus spędza czas na połowie przeciwnika i stara się znaleźć sposób na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego za pomocą ataków z wykorzystaniem Dusana Vlahovicia oraz Moisego Keana. Trener Massimiliano Allegri postawił na wariant z dwoma grającymi równocześnie napastnikami, chce mieć dużą siłę rażenia w przodzie.

5'

W kadrach obu zespołów znajduje się sześciu Polaków. W podstawowym składzie Spezii wyszło dwóch z nich. Od początku meczu zagrali Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca, a na ławkach rezerwowych zasiedli Przemysław Wiśniewski ze Spezii oraz Wojciech Szczęsny z Juventusu. Zamiast golkipera Bianconerich wystąpił Mattia Perin. Szymon Żurkowski oraz Arkadiusz Milik są kontuzjowani.

1'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli za ostre przewinienie.

1
1
1
czas Start meczu
17:59

Przemysław Wiśniewski i Wojciech Szczęsny rozpoczną mecz na ławkach rezerwowych.

1
17:57

Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca od pierwszego gwizdka po stronie Spezii.

02:39

Sędzia: Federico La Penna

02:39

Juventus zremisował w poprzednim spotkaniu 1:1 z Nantes.

02:38

Stara Dama weszła w czwartek do Ligi Europy. Nie było to wejście z przytupem. Bianconeri zremisowali 1:1 z Nantes na Allianz Stadium. Sytuacja Juventusu przed rewanżem we Francji nie jest komfortowa. Droga do podbicia drugiego pod względem prestiżu europejskiego pucharu jest daleka.

02:35

Tak w niedalekiej przeszłości Juventus radził sobie w La Spezii.

02:35

Spezia Calcio zremisowała w poprzednim meczu.

02:34

Piłkarze Spezii Calcio byli rozczarowani ostatnim remisem.

02:34

Spezia Calcio ma problem ze zwyciężaniem w lidze włoskiej. W poprzednim meczu wydawała się być na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów. Spezia prowadziła 2:0 i miała przewagę zawodnika na boisku. Później nie dość, że siły liczebne wyrównały się, to jeszcze Empoli FC doprowadziło do remisu 2:2 w doliczonym czasie.

02:28

Trzech Polaków może wybiec na boisko przeciwko Juventusowi.

02:23

W niedzielę dojdzie w lidze włoskiej do konfrontacji Spezii Calcio z Juventusem. Drużyna z Ligurii prawdopodobnie będzie walczyć do końca sezonu o pozostanie w elicie. Stara Dama próbuje gonić kluby będące na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów niezależnie od punktów ujemnych wymierzonych za nieprawidłowości finansowe.