1
3
2
90+4'

Norbert Wojtuszek i Erik Janża zostali napomniani żółtymi kartonikami w ostatnich minutach.

1
1
2
11
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Szur za ostre przewinienie.

10
3
1
2
90'

Doliczone sześć minut.

1
2
6
1
7
89'

Górnik Zabrze. Schodzi: Mateusz Cholewiak. Wchodzi: A. Marosa.

wchodzi Wchodzi
A. Marosa #71
schodzi Schodzi
86'

Coraz mocniej poddenerwowani podopieczni Jarosława Skrobacza.

4
2
1
84'

Skuteczna interwencja Pawła Olkowskiego na boku boiska i gospodarze musieli zadowolić się wznowieniem wrzutem z autu. Ruch Chorzów na połowie Górnika Zabrze i szuka tam miejsca do oddania wymarzonego strzału.

2
2
1
1
2
80'

Górnik Zabrze nie pozwala pierwszoligowcom na przedostanie się w pobliże bramki Daniela Bielicy. Gospodarze muszą wykorzystać do ataku resztkę energii.

13
4
1
1
2
77'

Uderzenie Konrada Kasolika zza pola karnego, poradził sobie z nim Daniel Bielica.

6
1
2
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu w drugiej połowie derbów. W ostatnich minutach nie było stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Ruch Chorzów ma jeszcze możliwość minimum przedłużenia tego meczu o dogrywkę, ale pozostaje coraz mniej minut na odpowiedzenie na gola Rafała Janickiego.

2
2
1
73'
70'

Ponownie przerwa spowodowana urazem Jakuba Osobińskiego.

1
1
1
3
67'
65'

Górnik Zabrze chyba zatrzymał szturm gospodarzy po wznowieniu meczu. Inna sprawa, że ostatnia akcja Mateusza Cholewiaka została przerwana z powodu faulu tego zawodnika na Kacprze Michalskim.

2
1
1
63'

Przerwa w grze spowodowana urazem Jakuba Osobińskiego.

1
1
60'

Do pewnego momentu rozegranie Górnika Zabrze wyglądało bardzo obiecująco, ale zabrakło wykończenia. Piłka prześlizgnęła się po stopie Daniego Pacheco. Z kolei kolejna próba pokonania Jakuba Osobińskiego była niecelna. Nie trafił Norbert Wojtuszek.

1
2
55'

W 55. minucie Ruch ponownie zagroził zespołowi z PKO Ekstraklasy. Podanie Daniela Szczepana dotarło do Kacpra Michalskiego. Ten miał sporo miejsca i chciał pokonać Daniela Bielicę technicznym uderzeniem, jednak w ostatnim momencie interweniował wślizgiem Richard Jensen. Rewelacyjne zachowanie defensora Górnika Zabrze.

3
1
2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Swędrowski za ratowanie się faulem po stracie.

3
2
51'

Nie trzeba było długo czekać na kolejną szarżę Niebieskich i strzał Mikołaja Kwietniewskiego obronił Daniel Bielica.

2
1
2
2
49'

Kolizja Tomasza Wójtowicza z Pawłem Olkowskim w szesnastce Ruchu Chorzów i przyjezdni domagali się przyznania im rzutu karnego.

1
1
1
48'

W przerwie trener Ruchu zdecydował się na przeprowadzenie aż trzech zmian w jedenastce i chorzowianie rozpoczęli drugą połowę meczu energicznie. Szansę na doprowadzenie do remisu mieli w jednej akcji Daniel Szczepan oraz Tomasz Swędrowski.

1
czas Druga połowa
komentarz

Górnik Zabrze ma czego bronić.

2
komentarz

Ruch Chorzów stracił gola blisko zejścia do szatni.

Czy Ruch Chorzów wyrówna po przerwie?
1
1
1
komentarz

Początek derbów dla Ruchu Chorzów, ale Górnik Zabrze potrafił utemperować przeciwnika. Ekstraklasowicz coraz częściej stwarzał sytuacje podbramkowe i w 43. minucie zdobył prowadzenie genialnym uderzeniem Rafała Janickiego. Po pierwszej połowie Górnik Zabrze jest bliżej awansu.

10
6
3
1
45'

Doliczona minuta.

1
43'

Gol! Strzelił Rafał Janicki.

W 43. minucie coraz częstsze sytuacje podbramkowe Górnika przyniosły gola na 1:0. To było spektakularne trafienie piłkarza, który do czwartku nie słynął z finezyjnej techniki. Po dośrodkowaniu w pole karne Ruchu, piłka została wybita na stopę Rafała Janickiego. Ten nie zastanawiał się długo i oddał widowiskowe uderzenie. Z kroka, prostym podbiciem, do sieci!

47
18
2
2
7
42'

Akcja indywidualna Łukasza Monety została powstrzymana przez rozstawionych w odpowiednich miejscach zabrzan. Po odebraniu piłki Górnik starał się przeprowadzić kontratak z wykorzystaniem Piotra Krawczyka i jego łupem był korner. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki niebezpieczne uderzenie, ale bronił Jakub Osobiński.

1
1
38'

W 38. minucie była najlepsza sytuacja podbramkowa Górnika w pierwszej połowie. Podanie prostopadłe trafiło w pole karne do Roberta Dadoka, ale jego uderzenie było zbyt oczywiste. Piłka poleciała prosto w Jakuba Osobińskiego. Podniosła się jeszcze temperatura po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Ruch nie pozwolił gościom na zdobycie prowadzenia.

4
3
37'

Daniel Bielica zmierzył się z miękkim dośrodkowaniem Tomasza Foszmańczyka. Zachowanie bramkarza Górnika Zabrze było dalekie od perfekcyjnego, ale miał szczęście, że blisko lądowania strąconej przez niego piłki nie było Daniela Szczepana.

1
2
3
33'

To już kwadrans poprzedzający przerwę i niewiele jest w derbach klarownych sytuacji podbramkowych. Ostatnie dośrodkowanie w pole karne Górnika Zabrze, ale poradził sobie z nim bez dużego problemu Richard Jensen.

1
1
1
2
1
28'

Kacper Michalski szarżował na prawej stronie boiska, ale nie wypracował sobie dostatecznie dużo miejsca ani na uderzenie, ani na dośrodkowanie. Jean Mvondo zachował się na tyle przytomnie, że nie pozwolił pierwszoligowcom wywalczyć nawet rzutu rożnego.

4
27'

Górnik odpowiada dość nieśmiało, ale robi to. Pierwsze uderzenie celne Mateusza Cholewiaka i drugie Piotra Krawczyka zostały bez problemu powstrzymane przez skoncentrowanego Jakuba Osobińskiego.

2
1
1
25'

Dwa dośrodkowania w pole karne Ruchu Chorzów. Ostatecznie Remigiuszowi Szywaczowi udało się wyekspediować piłkę na korner.

4
1
1
1
23'

Żółtą kartkę otrzymał Remigiusz Szywacz za przewinienie w centrum pola na Mateuszu Cholewiaku.

10
1
1
1
20'

Richard Jensen nie pozwolił na oddanie uderzenia dryblującemu wewnątrz pola karnego Danielowi Szczepanowi.

9
1
18'

Podanie crossowe do Roberta Dadoka, który był ustawiony szeroko na prawej stronie boiska. Górnikowi Zabrze nie udało się kontynuować akcji z powodu nieporozumienia z Jeanem Mvondo i miał szczęście, że Tomasz Swędrowski nie zorganizował się do przeprowadzenia kontrataku.

1
16'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Pacheco za ostre przewinienie.

3
1
4
5
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu dwie akcje przerwane w ostatnim momencie przez obrońców. Ruch Chorzów wpadł w pułapkę ofsajdową, natomiast kombinacja Górnika Zabrze została przerwana przez Niebieskich.

1
2
1
12'

Ostre konfrontacje w centrum boiska. Tego ma nie zabraknąć obu zespołom, które są wspierane głośnym dopingiem. Na razie jednak wszystko w granicach dobrego smaku i Sebastian Jarzębak nie musi pokazywać żółtej kartki.

2
1
1
2
9'

Jean Mvondo pograł na połowie pierwszoligowca z Mateuszem Cholewiakiem. Ten drugi wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia, ale nie zaskoczył ustawionego w odpowiednim miejscu Jakuba Osobińskiego.

3
2
2
8'

Gospodarze grają w błękitnych strojach z białymi elementami, a Górnik Zabrze w koszulkach i spodenkach z przeważającymi bordem oraz czernią.

1
1
6'

Od początku meczu kibice Niebieskich prezentują oprawy. Było już racowisko, a aktualnie odpalone zostały świece dymne i zabarwiły powietrze ponad boiskiem na błękitno.

1
1
3
4'

Pierwszą szansę na gola mieli gospodarze po wrzutce Łukasza Monety z rzutu wolnego. Dobrze bita piłka poleciała na głowę niebezpiecznego w takich sytuacjach Przemysława Szura. Jego uderzenie zostało powstrzymane przez Daniela Bielicę. Poważne ostrzeżenie dla ekstraklasowicza.