Doliczona minuta.

2
1
89'

Coraz to nowe sytuacje podbramkowe w polu karnym Ajaksu Amsterdam. Chyba każdy z podopiecznych Luciano Spallettiego ma ochotę na strzelenie gola. Próbowali w ostatnich minutach spotkania Tanguy Ndombele oraz Andre-Franck Zambo Anguissa.

1
1
87'

Nie ma sensu tu nic doliczać.

3
1
1
84'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Devyne Rensch. Wchodzi: Youri Baas.

1
84'

SSC Napoli. Schodzi: Giovanni Di Lorenzo. Wchodzi: Alessandro Zanoli.

Alessandro Zanoli #59
2
81'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Tanguy Ndombele.

Tym razem zmiennicy w rolach głównych, ponieważ Giovanni Simeone pokonał bramkarza bramkarza Ajaksu Amsterdam po dograniu Tanguya Ndombele. 6:1 i duża część kibiców postanowiła już zejść po auto na parking.

75'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Eljifa Elmasa.

2
73'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Dusan Tadić za kolejne ostre przewinienie.

2
2
72'

Ajax Amsterdam. Schodzi: Kenneth Taylor. Wchodzi: Davy Klaassen.

Kenneth Taylor #8
70'

W ostatnich minutach dwa nieudane uderzenia. Kolejnej okazji na wpakowanie piłki do bramki Ajaksu Amsterdam nie wykorzystał Amir Rrahmani, a po przeciwnej stronie boiska Alex Meret odprowadził piłkę wzrokiem po próbie z dystansu.

1
67'

Trener Luciano Spalletti ponownie może ściągać najważniejszych zawodników swojego zespołu przed czasem. Zeszli już Piotr Zieliński, Giacomo Raspadori oraz Chwicza Kwaracchelia.

1
77'

Podanie do wciąż obecnego na boisku Hirvinga Lozano. Reprezentant Meksyku ułożył sobie piłkę na stopie i próbował powiększyć prowadzenie Napoli technicznym uderzeniem. Pudło.

2
1
63'

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia. Asystował mu Giacomo Raspadori.

W 63. minucie Giacomo Raspadori odwdzięczył się za asystę Chwiczy Kwaracchelii, a ten zakończył kombinację Azzurrich strzałem na 5:1. Demolka!

61'

Napoli ma wysokie prowadzenie podobnie jak w meczach na przykład przeciwko Liverpoolowi oraz Torino. W kontrolowaniu wydarzeń ma już pewne doświadczenie. Przed momentem kolejne dośrodkowanie w pole karne Azzurrich, ale zagranie Daleya Blinda zostało unieszkodliwione przez Alexa Mereta.

58'

Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem Chwiczy Kwaracchelii.

2
57'

Kenneth Taylor asystował w pierwszej połowie przy golu Mohammeda Kudusa. To niezmiennie jedyne trafienie Ajaksu Amsterdam w starciu z Napoli. Przed momentem pomocnik próbował dorzucić swojego gola, ale swoim strzałem nie trafił w okienko bramki Alexa Mereta.

51'

Ajax Amsterdam mocno rozczarowany przebiegiem tego spotkania i chyba bez wiary w możliwość zapunktowania.

1
1
2
1
47'

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori. Asystował mu Andre-Franck Zambo Anguissa.

Siła uderzeniowa Napoli jest ogromna! 4:1 dla zespołu z Kampanii w Amsterdamie. Andre-Franck Zambo Anguissa zabrał piłkę niezdarnym gospodarzom w pobliżu linii pola karnego i wykonał podanie do Giacomo Raspadoriego. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem brakarza Ajaksu. Cicho zrobiło się na gigantycznym stadionie w Holandii.

10
6
2
1
2
czas Druga połowa
46'

komentarz

Dynamiczna pierwsza połowa meczu i w niej trzy gole, a także zwrot akcji. Ajax Amsterdam wyszedł na prowadzenie, ale nie utrzymał go nawet do przerwy. Jest 3:1 dla Azzurrich, a jak dotąd ostatnie słowo w sprawie wyniku należy do Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski zdobył gola tuż przed przerwą po podaniu Andrego-Francka Zambo Anguissy.

11
6
1
2
45'

Doliczony czas.

2
2
45'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Andre-Franck Zambo Anguissa.

Piotr Zieliński sprawnie poprawił się po zmarnowaniu sytuacji podbramkowej około pięć minut temu. Mamy gola Polaka! Napoli przeprowadziło kontratak, którego ostatnim ogniwem był Piotr Zieliński. Po podaniu Andrego-Francka Zambo Anguissy, między rozsypaną obronę Ajaksu Amsterdam, pozostało pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam! Brawo!

148
58
9
3
4
40'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu rewelacyjna szansa, a nawet dwie na powiększenie prowadzenia. Piotr Zieliński strzelił ze znakomitej pozycji prosto w bramkarza Ajaksu Amsterdam, a dobitka Andrego-Francka Zambo Anguissy okazała się niedokładna.

2
2
4
3
37'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

2
1
2
2
38'
4
2
34'

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo. Asystował mu Chwicza Kwaracchelia.

Mamy prowadzenie Napoli. Chwicza Kwaracchelia dośrodkował z rzutu rożnego w środek pola karnego Ajaksu Amsterdam, a tam wszystkich gospodarzy przeskoczył Giovanni Di Lorenzo. Kapitan gości oddał uderzenie głową do siatki. Nie drgnęli ani bramkarz, ani defensorzy. Teraz to holenderska drużyna musi gonić wynik!

32'

Piłkarze weszli w kwadrans meczu poprzedzający przerwę. Raz jeszcze niebezpiecznie dla Ajaksu Amsterdam szarżował Chwicza Kwaracchelia, jednak zakończył rajd nieczystym uderzeniem. Anemiczne kopnięcie piłki nie było egzaminem dla bramkarza holenderskiego zespołu.

2
1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Jurrien Timber za ostre przewinienie.

3
3
1
1
27'

Żółta kartka na koncie Luciano Spallettiego.

1
2
1
26'

Napoli było w opałach krótko po doprowadzeniu do remisu, ale świetnie interweniował Alex Meret. Przed momentem była riposta Azzurrich, ale dla odmiany znakomicie zaprezentował się na linii doświadczony bramkarz Ajaksu Amsterdam.

1
1
21'

Żółtą kartkę otrzymał Giacomo Raspadori za faul w środku pola.

1
2
2
18'

Gol! Strzelił Giacomo Raspadori. Asystował mu Chwicza Kwaracchelia.

Napoli nie zamierzało długo rozpaczać po stracie gola. Zaczął działać wysoki pressing podopiecznych Luciano Spallettiego i odbierali oni gospodarzom piłkę na ich połowie. W 16. minucie Chwicza Kwaracchelia jeszcze nie wykorzystał przechwytu, ale w 18. minucie zrobiło się 1:1. Z wrzutki Gruzina skorzystał Giacomo Raspadori i ryzykownym strzałem głową odebrał prowadzenie Ajaksowi.

16'

Ogromne nieporozumienie Ajaksu Amsterdam przy wyprowadzeniu piłki i mogła być za to surowa kara. Piłka znalazła się pod nogami Chwiczy Kwaracchelii, który strzelił niecelnie zza pola karnego. Bramkarz patrzył na to wszystko z przerażeniem.

3
1
2
1
14'

Hirving Lozano nie popisał się zachowaniem już przy golu Ajaksu Amsterdam, a przed momentem zepsuł atak Napoli. Z tak grającego zawodnika nie będzie mieć na pewno pożytku reprezentacja Meksyku w mistrzostwach świata.

2
1
9'

Gol! Strzelił Mohammed Kudus. Asystował mu Kenneth Taylor.

Riposta Ajaksu w 9. minucie była od razu skuteczna. Akcja na 1:0 dla wicelidera Eredivisie została przeprowadzona przez kilku piłkarzy, a możliwości jej zatrzymania nie wykorzystała grupa Azzurrich. Ostatecznie przyczajony w pobliżu bramki Mohammed Kudus oddał szczęśliwe uderzenie po wstrzeleniu Kennetha Taylora. Cała defensywa Napoli była już w tym momencie na łopatkach. Mohammed Kudus cieszy się z trzeciego gola w grupie Ligi Mistrzów!

Asysta:
1
1
3
7'

Trochę podcięli sobie skrzydła jedni i drudzy. W ostatnich minutach trwała rywalizacja w centrum boiska. Interweniował sędzia i odgwizdał przewinienie Piotra Zielińskiego na wysokości koła środkowego boiska.

3'

Ajax Amsterdam w klasycznych białych strojach z czerwonymi pasami. Z kolei Napoli trochę bardziej nietypowo, ponieważ na szaro z białymi i błękitnymi elementami. Już w 3. minucie była wielka szansa na zdobycie prowadzenia przed zespołem z Kampanii. Przechwyt Giovanniego Di Lorenzo, rozpędzenie kontrataku przez Stanislava Lobotkę i na koniec niecelne uderzenie atakowanego wślizgiem Giacomo Raspadoriego.

czas Start meczu
20:57

Hymn Ligi Mistrzów w stolicy Holandii.

1
1
20:54

Ostatnie przygotowania do meczu w Amsterdamie.

1
20:26

Zieliński był chwalony po obu dotychczasowych meczach w europejskim pucharze. W pierwszym jego fenomenalna postawa nie budziła wątpliwości - to Polak poprowadził Azzurrich do zwycięstwa 4:1 z Liverpool FC. Na Ibrox zmarnował z kolei rzut karny, ale trener Spalletti i tak docenił jego pomoc w pokonaniu 3:0 Rangers FC. We wtorek po raz pierwszy zagra przeciwko Ajaksowi, który jest rozdrażnionym utratą prowadzenia w Eredivisie.

20:15

W poprzednim meczu Azzurri zwyciężyli 3:1 z Torino, a Piotr Zieliński dołożył asystę, przy golu Chwiczy Kwaracchelii, do dobrych już statystyk. Luciano Spalletti wcześnie zaczął ściągać kluczowych piłkarzy z boiska i oszczędzać ich energię na wtorkowe starcie z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów. W tabeli grupy Napoli również jest liderem i ma o trzy punkty więcej niż zespół z Holandii.