(0:2)
Zakończony
Chelsea FC
90+2'

Rozpaczliwe ataki AC Milan przy stanie 0:2. Ante Rebić ruszył w kierunku bramki i w mgnieniu oka został zablokowany przez jednego z obrońców Chelsea.

1
90'

Daniel Siebert doliczył jeszcze cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90'
ŻÓŁTA KARTKA
89'
88'

Ben Chilwell próbował strzałem z dystansu zaskoczyć bramkarza AC Milan. Lewy obrońca Chelsea nawet nie trafił w światło bramki.

86'
83'

Spięcie na linii Ben Chilwell - Sergino Dest. Sędzia główny musiał uspokajać zawodników.

81'

Divock Origi przekazał piłkę Ante Rebiciowi, a ten zszedł do środka boiska i nie zdołał oddać strzału. Defensorzy gości są bezbłędni.

80'
ZMIANA
77'

Posiadanie piłki:

AC Milan - 33 proc.

Chelsea - 67 proc.

75'

Pierre-Emerick Aubameyang przed szansą. Strzał Gabończyka, rykoszet i tylko rzut rożny dla "The Blues".

74'

Kolejny rajd Rafaela Leao nie powiódł się. Reprezentant Portugalii nie potrafi zagrozić bramce Chelsea.

72'

Akcja AC Milan zakończyła się niecelnym zagraniem Ante Rebicia. Chorwat nie pomaga drużynie gospodarzy po wejściu na boisko.

70'

20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Nie zapowiada się, by "Rossoneri" zdołali odwrócić losy spotkania.

68'

Tabela grupy E:

1. Chelsea - 7 pkt

2. Red Bull Salzburg - 6 pkt

3. Dinamo Zagrzeb - 4 pkt

4. AC Milan - 4 pkt

66'
Tommaso Pobega #32
AC Milan
1
64'

Nie zmienia się obraz gry w drugiej odsłonie. Zawodnicy Grahama Pottera pewnie idą po swoje.

62'
ZMIANA
62'
ZMIANA
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
1
60'

Bliski szczęścia był Sergino Dest. Amerykanin dynamicznie wpadł w pole karne, zdecydował się na strzał, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

58'

Strzały (celne):

AC Milan - 4 (0)

Chelsea - 9 (4)

1
56'

Zawodnicy AC Milan uprzykrzają życie Reecowi Jamesowi. Defensor zwija się z bólu i jest opatrywany przez sztab medyczny.

1
54'

Znowu mało brakowało! Pierre-Emerick Aubameyang efektownie uderzył, a Ciprian Tatarusanu uchronił swoją drużynę przed stratą gola.

53'

Chelsea ma pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Od początku drugiej połowy trwa oblężenie pola karnego AC Milan.

51'

Kolejna próba Reece'a Jamesa. Prawy obrońca fatalnie skiksował i piłka przeleciała obok słupka.

50'

Conor Gallagher minął bramkarza i trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze mieli mnóstwo szczęścia.

49'

Sandro Tonali wstrzelił piłkę w pole karne, ale nic z tego nie wyszło. Kepa Arrizabalaga instynktownie interweniował nogami.

47'

Po wznowieniu gry zawodnicy AC Milan wymieniają podania. Mediolańczycy muszą gonić wynik.

czas Druga połowa
45+5'

Problemy AC Milan zaczęły się od czerwonej kartki Fikayo Tomoriego. Defensor ułatwił sprawę klubowi, w którym zbierał pierwsze piłkarskie szlify. Po 45 minutach Chelsea ma dwubramkową przewagę.

45+3'

Wydaje się, że tylko kwestią czasu jest, kiedy Chelsea zdobędzie bramkę numer trzy. AC Milan nie ma absolutnie żadnych argumentów.

1
45+1'

Z problemami zmaga się Reece James. Prawy obrońca złapał się za twarz i nie podnosi się z boiska.

45'

Daniel Siebert przedłużył pierwszą połowę o pięć minut.

44'

Mocne uderzenie Masona Mounta zza pola karnego. Bramkarz AC Milan zachował czujność i sparował piłkę do boku.

43'

Kepa Arrizabalaga nawet się nie spocił w pierwszej połowie. Podopieczni Stefano Piolego wciąż nie oddali celnego strzału na bramkę Anglików.

41'

Teraz londyńczycy nie dopuszczają rywali do głosu. Piłkarze Chelsea utrzymują się przy piłce.

1
39'

Theo Hernandez dograł wprost na głowę reprezentanta Francji. Oliver Giroud znowu nie trafił w światło bramki.

39'

Rafael Leao ograł trzech zawodników Chelsea, lecz wywalczył tylko rzut rożny. Portugalczyk dał sygnał swojej drużynie do ataku.

37'
ZMIANA
Brahim Diaz #10
36'
34'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Mason Mount.

Defensywa AC Milan została rozmontowana przez gości. Wydawało się, że Mason Mount zagrywał w kierunku Rahema Sterlinga, ale Pierre-Emerick Aubameyang uprzedził kolegę z drużyny. Silnym uderzeniem Gabończyk wpisał się na listę strzelców.

32'
1
1
31'

Theo Hernandez mocno się przeliczył, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wylądowała na trybunach San Siro.

30'

Rade Krunić nadal nie podnosi się z murawy po ostrym wejściu Raheema Sterlinga. Gospodarze domagali się nawet czerwonej kartki dla skrzydłowego Chelsea.

29'
27'

To była pierwsza okazja bramkowa gospodarzy. Brahim Diaz wypatrzył w polu karnym Olivera Giroud, Francuz oddał strzał głową i minimalnie spudłował.

24'

Chelsea idzie za ciosem. Swoich sił spróbował Raheem Sterling, jednak został zablokowany.

1
21'
23'

Było to drugie trafienie Jorginho w sezonie 2022/23. Doświadczony pomocnik jest etatowym wykonawcą rzutów karnych w Chelsea, pod tym względem nic się nie zmienia.

21'
21'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jorginho.

Jorginho nie zwykł marnować takich sytuacji. Pewne uderzenie Włocha w lewy dolny róg i przyjezdni wyszli na prowadzenie.

Chelsea FC
5
5
3
19'

Fikayo Tomori nie może pogodzić się z decyzją arbitra. Wygląda na to, że przez większą część spotkania gospodarze będą grali w osłabieniu.

18'
CZERWONA KARTKA
4
2
1
3
4
18'

Fikayo Tomori ratował się faulem, a Mason Mount upadł w polu karnym! Sędzia wskazał na wapno.

1
3
16'

AC Milan rozgrywa piłkę w środku pola, ale nic z tego nie wynika. Rafael Leao potrzebował krótkiej przerwy w grze.

14'

Sandro Tonali zagrał z głębi pola w kierunku Rade Krunicia. Idealnie ustawiony był Kalidou Koulibaly, który wybił piłkę za linię boczną.

11'

Ismael Bennacer doskonale poradził sobie z wbiegającym w pole karne Raheemem Sterlingiem. Reprezentant Anglii się nie popisał.

9'

Szybki kontratak w wykonaniu gospodarzy. Londyńczycy w porę opanowali sytuację, podanie Sandro Tonaliego było niedokładne.

7'

W pierwszej części gry obie drużyny badają się. Czekamy na pierwszą klarowną sytuację bramkową.

5'

Rzut wolny i dośrodkowanie Sandro Tonaliego. Rafael Leao nieczysto trafił w piłkę, goście ugasili pożar.

4'

Odważne wyjście z bramki Cipriana Tatarusanu. Rumuński golkiper zatrzymał nadbiegającego Pierre-Emericka Aubameynaga, AC Milan buduje akcję.

2'

Sędzia przeprowadził rozmowę wychowawczą z Masonem Mountem. Pomocnik Chelsea FC celowo uderzył Fikayo Tomoriego.

czas Start meczu
20:57

W listopadzie 2003 roku Chelsea ostatni raz wygrała na wyjeździe z włoską drużyną w ramach Ligi Mistrzów. Londyńczycy nie pozostawili złudzeń Lazio Rzym, zwyciężając 4:0.

Czy Chelsea potwierdzi swoją wyższość nad AC Milan?
Tak
Nie
20:52

Sędzią głównym będzie Daniel Siebert z Niemiec.

20:49

To będzie wyjątkowy mecz dla Pierre-Emericka Aubameyanga, który niegdyś zaliczył epizod w barwach AC Milan:

20:46

Nie brakuje wymuszonych zmian w składzie AC Milan:

20:44

Obie drużyny mają za sobą udane występy w krajowych rozgrywkach. AC Milan bez większego trudu rozprawił się z Juventusem (2:0), natomiast Chelsea rozbiła Wolverhampton Wanderers 3:0.