Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
(0:1)
Zakończony
Manchester City
90+1'

RB Lipsk spokojnie na własnej połowie boiska. Przez praktycznie całe spotkanie nie pozwolił Erlingowi Haalandowi na dojście do stuprocentnowej sytuacji podbramkowej. Groźniejsi byli Riyad Mahrez, Ilkay Gundogan czy nawet Jack Grealish.

1
1
90'

Doliczone dwie minuty.

2
89'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Benjamin Henrichs za wślizg w nogi Ilkaya Gundogana.

88'

Chyba nikt nie będzie podejmować maksymalnego ryzyka w celu rozstrzygnięcia meczu. Pierwsza połowa dla gości, druga połowa dla gospodarzy i przełożyło się to na remis 1:1 po 88 minutach.

2
86'

Dobrym posunięciem szkoleniowca gospodarzy było wyprowadzenie z ławki rezerwowych na boisko Benjamina Henrichsa. Jego ostatnia akcja, przeprowadzona z Dominikiem Szoboszlaiem, została zatrzymana przez poddenerwowanych gości.

85'

Generalnie płynna rywalizacja i nie będzie specjalnie czego doliczać. Ani jednego oglądania powtórek przez sędziego, ani jednego kartonika, ani jednej zmiany w Manchesterze City.

1
82'
ZMIANA

RB Lipsk. Schodzi: Andre Silva. Wchodzi: Yussuf Poulsen.

80'

W ostatnim momencie została zahamowana dobrze zapowiadająca się akcja zawodników Pepa Guardioli. Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom, a piłka trafiła do naładowanego energią Christophera Nkunku.

1
78'

Przeorganizowanie drużyn po wyrównaniu. Jakby RB Lipsk stracił nieco rozpędu sprzed gola Josko Gvardiola. Z kolei Citizens rozdrażnieni i szukają dla siebie miejsca na połowie niemieckiego zespołu.

75'

Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu.

74'

Teraz świetna szansa Manchesteru City na odzyskanie prowadzenia. Akcja przeprowadzona w wysokim tempie i Ilkay Gundogan starał się pokonać bramkarza RB Lipsk technicznym uderzeniem w kierunku dalszego narożnika. Rewelacyjna interwencja golkipera nie pozwoliła na kolejną zmianę rezultatu.

3
3
3
3
3
73'

Posypała się gra zespołu z Manchesteru i przynajmniej na razie musi zapomnieć o zaliczce w rywalizacji z przedstawicielem Bundesligi.

2
72'

RB Lipsk doprowadził do remisu. 1:1!

70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Josko Gvardiol. Asystował mu Marcel Halstenberg.

RB Lipsk przycisnął po przerwie i doprowadził do remisu 1:1. Należało się to gospodarzom i jeszcze może być ciekawie. Pierwsza sytuacja podbramkowa, którą miał Dominik Szoboszlai, została jeszcze opanowana przez Edersona. Po chwili jednak ekipa z Bundesligi szybko wznowiła grę od rzutu rożnego, a Josko Gvardiol zawiesił się na plecach defensora i główkował do sieci po dośrodkowaniu Marcela Halstenberga.

69'

Kilku zawodników Manchesteru City prezentuje się dobrze w Lipsku, ale na pewno nie ma wśród nich Erlinga Haalanda. Norweg snuje się po boisku i nie stanowi dużego niebezpieczeństwa dla RB.

2
2
67'

Przerwa może nie przewróciła meczu do góry nogami, ale wprowadziła w nim mocną kosmetykę. RB Lipsk gra zdecydowanie odważniej i pokazał, że nie musi to być jednostronna rywalizacja o awans. Tymczasem na murawie zameldował się Christopher Nkunku zamiast Emila Forsberga.

63'

Nie ustaje w próbach wyrównania RB Lipsk. Dobra wymiana podań i Andre Silva został zatrzymany dopiero przez brawurowo działającego na przedpolu Edersona.

62'

Dobre crossowe podanie do Benjamina Henrichsa, jednak tym razem blisko wprowadzonego z ławki rezerwowych zawodnika był Jack Grealish. Nie pozwolił on na kontynuowanie ataku.

60'

Godzina spotkania za drużynami i niezmiennie jedno uderzenie Riyada Mahreza daje przewagę wiceliderowi Premier League.

59'

Akcja z udziałem Benjamina Henrichsa była poważnym ostrzeżeniem dla Manchesteru City. Gospodarze dali do zrozumienia, że nie są tak bezbronni jak w pierwszej połowie meczu. W odpowiedzi podopieczni Pepa Guardioli powrócili do prowadzenia ataku pozycyjnego.

55'

Najlepsza szansa RB Lipsk na gola! Tak blisko wyrównania jeszcze nie było. Przytomnie przegrana piłka do ustawionego na skraju pola karnego Benjamina Henrichsa. Została ona przepuszczona między nogami Nathana Ake, a zmiennik nie miał blisko siebie żadnego defensora. Pozostało mu pokonać Edersona, tyle że nie trafił płaskim uderzeniem do siatki. Ogromne rozczarowanie na trybunach.

1
54'

Spokojniej operują piłką gospodarze i nie prowokują kolejnych problemów pod ich bramką. Inna sprawa, że próba szybszego wymienienia podań, z udziałem Emila Forsberga, zakończyła się niepowodzeniem.

52'

Wznowienie od rzutu wolnego przyznane Obywatelom. Nie spieszy się zespołowi z Anglii, ponieważ jego przeciwnik zyskał trochę animuszu po powrocie z szatni na boisko.

50'

Podanie Ilkaya Gundogana do ustawionego na linii pola karnego Riyada Mahreza. Płaskie uderzenie zawodnika Citizens było blokowane przez zawodnika RB Lipsk ustawionego metr od bramki.

49'

Tym razem drugi z napastników gospodarzy Timo Werner szukał dla siebie miejsca między obrońcami Manchesteru City. Radzi sobie drużyna Pepa Guardioli, ale odważniejsze nastawienie miejscowego zespołu może być krzepiące dla publiczności.

1
47'

Gracze RB Lipsk starali się dostać w pobliże bramki Edersona, ale ich odważniejsze podejście skończyło się faulem. To Andre Silva przesadził z wymachiwaniem rękami w pressingu.