Liga Mistrzów: 1/8 finału, rewanże
08 mar 2023 21:00
komentarz

Koniec! Monachium dziś nie zaśnie, bo Bayern bardzo pewnie pokonał PSG i zameldował się w 1/4 finału Ligi Mistrzów!

32
19
1
1
2
90+5'
Paris Saint-Germain
19
9
3
2
90+4'

Mane strzela gola po podaniu Sane, ale... spalony! Senegalczyk był minimalnie wysunięty.

5
5
5
9
13
90+3'

Goście totalnie rozbici. Tu już się nic nie wydarzy. Oni drepczą po boisku, a więc zachowują się tak, jak Messi od samego początku.

27
19
1
2
90+2'

Mogło być jeszcze wyżej! Donnarumma broni jednak potężny strzał Daviesa.

8
1
3
16
90+1'

Gol uznany. Nie było spalonego.

36
20
2
3
4
90'

Spotkanie potrwa o minimum pięć minut dłużej.

8
1
1
5
90'

Jeszcze sędziowie sprawdzają, bo Gnabry mógł być na pozycji spalonej.

5
3
1
6
89'

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Joao Cancelo.

Perfekcyjna kontra Bayernu na wagę ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Cancelo przebiegł kilkadziesiąt metrów, w końcu zagrał prostopadle, a w dogodnej sytuacji nie pomylił się Gnabry. Co ciekawe, drugi raz bramka pada po stracie Verrattiego.

Bayern Monachium
51
22
2
5
5
89'

Ramos gra już jako środkowy napastnik. Tu Paryż nie ma czego bronić.

6
4
88'

Zaire-Emery urwał się lewą flanką, zagrał płasko w pole karne do Mbappe, ale ten kolejny raz nie oddał strzału. Kapitalna interwencja Daviesa.

13
4
2
1
86'
86'
85'

Ramos odepchnął Muellera po gwizdku sędziego i Niemiec upadł na murawę, ale panowie szybko wyjaśnili sobie wszelkie nieporozumienia.

1
3
82'
14
1
1
1
82'
81'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Vitinha #17
1
1
81'

Kolejne zmiany w obydwu zespołach.

1
1
81'

Dziesięć minut do końca. Bayern broni się na własnej połowie i czeka na kolejne kontry.

5
3
1
2
79'

Goście nadziali się na kontrę, ale Coman podawał za szybko w kierunku Sane. Ten był kryty przez Danilo i utrudnił rywalowi przyjęcie piłki. Powinno być już pozamiatane.

4
1
1
78'

Bez pomysłu PSG. Nie funkcjonuje atak pozycyjny. Wszystko grane bardzo wolno. Bayern bez problemu odpiera te "ataki".

9
4
2
1
3
76'
Warren Zaire-Emery #33
3
4
1
1
2
75'

Pokazał się Vitinha, ale niedokładnie podawał mu Verratti. Bayern ruszył z kontrą, Sane łatwo ograł w polu karnym Ramosa, lecz stracił równowagę i strzelił niecelnie.

2
1
2
1
73'

Davies blokuje dośrodkowanie Hakimiego. Czekał na piłkę w polu karnym Mbappe. Boczni obrońcy Bayernu spisują się dziś na medal.

7
2
1
1
2
72'

Spore zamieszanie w polu karnym paryżan, nerwowe wybicie piłki, ale ostatecznie sędzia dopatrzył się zagrania ręką u Muellera.

6
2
3
71'

Niewidoczny Messi. Można odnieść wrażenie, że osamotniony w ataku PSG jest Mbappe. Samemu trudno mu cokolwiek zrobić. Bayern podwaja, czasem potraja krycie.

12
3
3
3
3
69'

Messi zablokowany przed polem karnym i momentalnie ruszyli do kontry gospodarze. Źle to rozwiązał jednak Sane i piłka nie dotarła do Comana.

10
1
1
3
68'
67'

Mbappe opanował piłkę w polu karnym, zszedł do lewej nogi i strzelił mocno przy bliższym słupku, ale kolejny raz czujnie zachował się Sommer.

13
1
1
4
64'

Sommer fantastycznie broni strzał głową Ramosa! Ależ refleks.

25
7
2
4
6
64'

Kolejne centry z bocznych sektorów blokują zawodnicy Bayernu. Nie dopuszczają rywali do sytuacji strzeleckich.

10
5
2
3
4
63'

Bardzo pewne piąstkowanie Sommera na przedpolu.

11
3
2
1
3
63'

Upamecano nie pozwolił, by Mbappe oddał strzał. Chwilę później przez nieporozumienie w szeregach Bayernu goście otrzymali rzut rożny.

8
6
5
3
5
62'

Sędziowie szybko sprawdzili, że Verratti nie był faulowany. Gol uznany. Bayern prowadzi w dwumeczu już 2:0!

13
9
1
2
4
61'

Gol! Strzelił Eric Choupo-Moting. Asystował mu Leon Goretzka.

1:0! Choupo-Moting po podaniu Goretzki pakuje piłkę do pustej bramki. Wcześniej fatalną stratę we własnym polu karnym zanotował Verratti. Sugerował jeszcze Włoch, że był faulowany!

42
19
6
8
20
60'

Dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego i nad bramką strzelał Goretzka.

1
3
60'

Goretzka przyjął piłkę przed polem karnym i decydował się na strzał. Futbolówka po nodze obrońcy wyleciała poza boisko. Korner.

5
1
1
58'

Dośrodkowanie Comana z prawej strony, ale Danilo wybił piłkę, uprzedzając Choupo-Motinga.

4
1
2
4
57'

Po krótkiej przerwie gra została wznowiona. Druga połowa nie jest wybitna w wykonaniu PSG, a przecież to goście muszą odrabiać straty z pierwszego meczu.

5
6
2
5
3
56'

Bayern konstruował akcję, długo piłka nie była wybita, jednak w końcu zlitował się nad Nuno Mendesem Choupo-Moting i kopnął futbolówkę w aut. Wcześniej reprezentant Kamerunu faulował rywala przy linii bocznej.

1
1
53'

I sędziowie podjęli decyzję, że był spalony. Wciąż zatem 0:0!

10
8
2
3
17
52'

Choupo-Moting nie był na spalonym, ale przed Donnarummą był jeszcze Mueller, który mógł absorbować uwagę.

9
5
1
2
12
52'

Choupo-Moting strzela gola na 1:0, ale... sędzia asystent podniósł chorągiewkę! Spalony? Czekamy na decyzję VAR!

23
6
3
7
3
51'

Fantastyczny kilkudziesięciometrowy rajd Musiali. W końcu podał do Choupo-Motinga, ale ten fatalnie przyjmował piłkę w polu karnym, czym uniemożliwił sobie oddanie strzału. Sugerował, że był faulowany, ale nic takiego nie miało miejsca. Wściekły trener Nagelsmann, bo za chwilę napastnik Bayernu... zablokował strzał Kimmicha.

3
3
1
1
49'

Mbappe przyjęciem piłki wypracował sobie pozycję do strzału, ale został zablokowany. Nie zauważył albo po prostu nie chciał podać do niepilnowanego Hakimiego.

2
46'

Nie pograł sobie za długo Mukiele. Wszedł za kontuzjowanego Marquinhosa, a już po kilku minutach sam schodzi z boiska.