90'

Doliczone trzy minuty.

1
87'

Chwicza Kwaracchelia starał się pokonać Unaia Simona płaskim strzałem z rzutu wolnego. Piłka ponownie mogła nabrać poślizgu na nasiąkniętej wodą murawie, ale lider reprezentacji Gruzji nie oddał precyzyjnego uderzenia.

1
85'

Na pewno sędzia zrobiłby prezent obu jedenastkom, gdyby nie doliczał minut do tego meczu. Jednak czy są jeszcze arbitrzy, który stać na taki ruch? Przekonamy sie na przykładzie Daniela Sieberta.

1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Chwicza Kwaracchelia za brzydkie przewinienie.

82'

Jeszcze końcówka spotkania. Gruzja może i rozpoczęła drugą połowę energicznie, ale już dawno straciła entuzjazm. Gospodarze ponownie ograniczają się do przyglądania wymianom podań Hiszpanii.

1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Zubimendi za powstrzymanie przeciwnika faulem.

77'

Gruzja. Schodzi: G. Gocholeishvili. Wchodzi: Saba Sazonov.

wchodzi Wchodzi
Saba Sazonov #15
schodzi Schodzi
G. Gocholeishvili #2
1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia rozstrzygniętego meczu. W ostatnich minutach najgroźniejsza była akcja z wykorzystaniem aktywnego Nico Williamsa. Opanował on jednak piłkę zbyt blisko linii bramkowej, co utrudniło pokonanie strzałem z ostrego kąta Giorgiego Mamardaszwiliego.

2
74'

Gol! Strzelił Lamine Yamal. Asystował mu Nico Williams.

Hiszpania absolutnie nie zamierza odpuszczać przeciwnikom. Lamine Yamal strzelił technicznie w kierunku dalszego narożnika w bramce Gruzji po podaniu Nico Williamsa. Skrzydłowy popisał się kolejnym bezkarnym rajdem na lewej stronie boiska.

72'

Hiszpania. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Martin Zubimendi.

72'

Hiszpania. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Joselu.

67'

Gol! Strzelił Nico Williams. Asystował mu Jose Gaya.

Inny dubler Nico Williams podwyższył wynik na 6:1 w 68. minucie po solowym ataku. Popisał się indywidualnym atakiem, poradził sobie z trzema obrońcami i Giorgim Mamardaszwilim.

2
2
1
1
1
65'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Mikel Merino.

W 65. minucie La Roja wrócili na prowadzenie z przewagą czterech goli, a Alvaro Morata cieszył się ze skompletowania hat-tricka. Hiszpan strzelił na 5:1 z ostrego kąta po podaniu zmiennika Mikela Merino.

3
2
1
1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Chakvetadze za faul na połowie przeciwnika.

Giorgi Chakvetadze #20
Gruzja
1
62'

Z kolei Hiszpania po przerwie nieco ospała. Była wymiana podań blisko linii pola karnego Gruzji, ale nie pozwoliła na oddanie strzału defensywa wzmocniona znanym z ekstraklasy Laszą Dwalim.

1
60'

Gruzja. Schodzi: Irakli Azarovi. Wchodzi: Lasha Dvali.

Lasha Dvali #21
Irakli Azarovi #16
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Otar Kiteishvili za ostre przewinienie.

Otar Kiteishvili #10
Gruzja
1
57'

Hiszpania. Schodzi: Gavi. Wchodzi: Mikel Merino.

1
1
55'

O dziwo, znacznie więcej wigoru jest w grze reprezentacji Gruzji, choć powinna być już pogodzona z porażką. Gospodarze chcą dać odrobinę radości publiczności na trybunach w Tbilisi.

1
54'

Uderzenie z dystansu i tym razem Unai Simon nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do bramki Hiszpanii.

1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Guram Kashia za faul blisko własnego pola karnego.

Guram Kashia #4
Gruzja
1
48'

Gol! Strzelił Giorgi Chakvetadze.

Gruzinom w poprawieniu wyniku po przerwie pomogły dwie zmiany. Właśnie wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko Giorgi Czakwetadze strzelił na 1:4 w 49. minucie. Co prawda piłka płakała po jego strzale z kilkunastu metrów, ale kompromitująco zachował się Unai Simon w bramce Hiszpanii. Ulewa w Tbilisi sprawiła, że mokra futbolówka wślizgnęła się po dłoniach golkipera za linię.

Gruzja
2
1
1
46'

Gruzja. Schodzi: Saba Lobzhanidze. Wchodzi: Zuriko Davitashvili.

Zuriko Davitashvili #9
Saba Lobzhanidze #11
1
czas Druga połowa
46'

Gruzja. Schodzi: Luka Gagnidze. Wchodzi: Giorgi Chakvetadze.

1
46'

Gruzja. Schodzi: Giorgi Aburjania. Wchodzi: Anzor Mekvabishvili.

Już cztery gole Hiszpanii.

Czy Gruzja strzeli minimum gola w tym meczu?
komentarz

Po pierwszej połowie pytanie nie brzmi - czy Hiszpania zdobędzie komplet punktów, a jak wysoko zwycięży? Kompletna demolka. Mocniej pachniało kolejnymi golami La Roja niż jakimkolwiek gospodarzy.

1
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgi Aburjania za niesportowe zachowanie.

Gruzja
1
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Gavi za ostre przewinienie.

Hiszpania
1
45'

Doliczone sześć minut.

1
44'
43'

Dużo wskazuje na to, że Marco Asensio daruje sobie resztę meczu z powodu urazu.

1
42'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

1
43'
40'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Fabian Ruiz.

Alvaro Morata z drugim golem. Prosta strata nieobecnych na boisku Gruzinów blisko własnego pola karnego, a napastnik La Roja strzelił na 4:0 z bliska po dograniu Fabiana Ruiza.

38'

Gol! Strzelił Dani Olmo.

Hiszpania niszczy przeciwnika, który gubi się w obronie. W 38. minucie Dani Olmo strzelił z kilkunastu metrów na 3:0. Przed zdobyciem gola bezkarnie przepchnął piłkę przez dwóch przeciwników. Liczne błędy mają swoje konsekwencje - La Roja mają komplet punktów praktycznie w kieszeniach.

Hiszpania
1
36'

Gubią się Gruzini. Nie dość, że obrońca cudem uratował się pod pressingiem trzech reprezentantów Hiszpanii, to jeszcze Giorgi Mamardaszwili kopnął piłkę prosto pod nogi przeciwnika.

1
1
34'

Podanie prostopadłe w pole karne gospodarzy do wybiegającego w tempo Fabiana Ruiza. Giorgi Memardaszwili interweniował instynktownie jedną dłonią, a niewiele później poradził sobie z dobitką. Bramkarz jeszcze utrzymuje gospodarzy na powierzchni w meczu.

1
32'

Decyzja potwierdzona, nie ma trzeciego gola dla gości.

1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa akcja Hiszpanii zakończona strzałem do bramki Fabiana Ruiza. Sędzia asystent podniósł spalonego.

1
27'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Solomon Kvirkvelia.

La Roja zyskali swobodę po objęciu prowadzenia, a w podwyższeniu wyniku na 2:0 w 27. minucie pomógł przeciwnik. Płaskie dośrodkowanie Fabiana Ruiza, w kierunku Alvaro Moraty, zostało zahamowane przez obrońcę, ale w ten sposób, że wpakował piłkę do własnej siatki. Pechowcem i autorem gola samobójczego był Solomon Kwirkwelia.

Solomon Kvirkvelia #5
Gruzja
1
26'

Chwicza Kwaracchelia i spółka muszą pokazać coś bardziej interesującego w ataku. Przed momentem było dobre podanie crossowe do zawodnika Napoli, jednak ten wykonał nieprzemyślane podanie na zakończenie dryblingu.

1
24'

La Roja na prowadzeniu 1:0!

1
22'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Marco Asensio.

Hiszpanom zajęło niespełna 22 minuty znalezienie drogi do bramki Gruzji. Alvaro Morata strzelił na 1:0 głową po wrzutce Marco Asensio. Napastnik znajdował się między dwoma obrońcami z Gruzji i teoretycznie piłka nie powinna do niego dotrzeć, a jednak Alvaro Morata wygrał pozycję i pokonał Giorgiego Mamardaszwiliego. Bramkarz miał pretensje do obrońców o zbyt mało zdecydowane zachowanie.

21'

Piłka trafiła już kilkakrotnie w pole karne reprezentacji Gruzji, ale tam brakuje wykończenia ataków. Nie jest tak łatwo o znalezienie miejsca do oddania strzału między stłoczonymi gospodarzami.

1
1
18'

W górze chorągiewka sędziego asystenta, ponieważ na spalonym znalazł się Alvaro Morata w momencie podania z drugiej linii.

1
16'

Były już także akcje Hiszpanii zakończone strzałami, ale niecelnymi. Przymierzyć w bramkę Giorgiego Mamardaszwiliego nie potrafili Gavi oraz Aymeric Laporte.

1
14'

Podanie prostopadłe w pole karne Gruzji, a tam znalazł się Marco Asensio. Mocne dośrodkowanie tego zawodnika zostało sprzątnięte w ostatnim momencie. Piłka trafiła na korner zamiast na głowę Alvaro Moraty. Także po kornerze było gorąco i na możliwość wepchnięcia piłki z bliska do siatki czekał Aymeric Laporte.

1
12'

Nieporozumienie w ofensywie Hiszpanii i piłka uciekła gościom poza boisko. Potrzeba czegoś więcej do wbicia pierwszego gola Gruzinom.

1
1
10'

Kolejna niebezpieczna akcja Hiszpanii, a piłka spadła kilkanaście metrów od bramki pod nogami Gaviego. Mocne, ale niedokładne uderzenie i futbolówka poleciała ponad poprzeczką w bramce Gruzji.

1
8'

Hiszpania była głodna atakowania na początku meczu i dwukrotnie wpakowała piłkę w pole karne Gruzji. Jedna z interwencji groziła Gruzinom rzutem karnym, ale po wideo weryfikacji sędzia Daniel Siebert kazał La Roja wykonać jedynie korner. Gospodarze odetchnęli, ale musieli mieć się na baczności.

1
6'

Z powodu huraganowego natarcia reprezentacji Hiszpanii nie było czasu na pełne przedstawienie drużyn. Rozpędzeni goście w bordowo-granatowo-żółtych strojach, a Gruzja na biało z czerwonymi elementami.

1
4'

Gra puszczona, nie będzie ekspresowego rzutu karnego dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego.