(1:0)
Zakończony
Czechy
90+5'

Danny Makkelie zdecydował się na doliczenie aż siedmiu minut w rozstrzygniętym meczu. Z jednej strony nie ma litości dla Czechów, ale z drugiej strony Holender bierze pod uwagę, że o awansie w "polskiej grupie" może zdecydować bilans goli.

2
1
5
6
5
90+2'

Klaus Gjasula jeszcze próbuje zdziałać coś interesującego w centrum boiska. Jego akcja indywidualna zapowiadała egzamin dla bramkarza reprezentacji Czech. Znalazł się jednak obrońca zdolny do zablokowania uderzenia z dystansu.

2
90'

Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

2
1
1
6
1
88'

To już ostatnie zrywy w rozstrzygniętym pojedynku.

4
1
1
1
1
86'
ZMIANA

Czechy. Schodzi: David Jurasek. Wchodzi: David Doudera.

1
86'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Taulant Seferi. Wchodzi: Klaus Gjasula.

Taulant Seferi #15
2
1
1
1
1
82'

Inny dubler Arbnor Muja umieścił piłkę w bramce, ale nie ma gola na 4:0. Spalony! To już mógł być policzek dla Czechów.

2
2
2
2
8
78'

Reprezentacja Czech na połowie przeciwnika. Powolne, momentami wręcz toporne rozegrania nie stanowią zagrożenia dla Etrita Berishy. Można odnieść wrażenie, że podopieczni Jaroslava Silhavego są zainteresowani wyłącznie uniknięciem kompletnej kompromitacji. Dużo wskazuje na ten moment na to, że o awans będą musieli bić się na polskiej ziemi.

3
6
1
3
5
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

7
2
1
1
3
73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taulant Seferi. Asystował mu Mirlind Daku.

Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości, co do zwycięzcy meczu, to zostały one rozwiane w 73. minucie. Taulant Seferi skompletował dublet swoim golem na 3:0. Asystował mu zmiennik Mirlind Daku.

4
70'

Nie zanosi się na elektryzującą końcówkę spotkania. Czesi nie mieli pomysłu na strzelenie gola Albańczykom w pełnym zestawieniu, a co dopiero dokonać tego w dziesięciu?

11
6
3
4
1
67'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Nedim Bajrami. Wchodzi: Ernest Muci.

Nedim Bajrami #10
4
3
1
1
1
67'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Sokol Cikalleshi. Wchodzi: Mirlind Daku.

1
1
1
1
64'
ZMIANA

Czechy. Schodzi: Vaclav Cerny. Wchodzi: Adam Hlozek.

64'
ZMIANA

Czechy. Schodzi: Jan Kuchta. Wchodzi: Tomas Cvancara.

Jan Kuchta #11
1
1
1
63'

Ponad godzina meczu za drużynami. Może trochę za wcześnie było na przyznawanie Albańczykom kompletu punktów, ale z drugiej strony, na co czekać? Dwubramkowa zaliczka, a do tego gra w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom.

2
2
62'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Provod po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Lukas Provod #14
Czechy
3
1
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Nedim Bajrami za ostre przewinienie.

Albania
1
1
1
55'
ZMIANA

Albania. Schodzi: Jasir Asani. Wchodzi: Arbnor Muja.

Arbnor Muja #22
2
2
1
3
4
54'

Wideo weryfikacja nie zmieniła decyzji sędziego o uznaniu gola.

7
5
2
1
1
54'

Wideo weryfikacja nie zmieniła decyzji o uznaniu gola.

4
1
1
1
3
51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taulant Seferi. Asystował mu Sokol Cikalleshi.

Albania ruszyła po przerwie po drugiego gola i nie pracowała długo na jego zdobycie. w 51. minucie Taulant Seferi strzelił na 2:0 w swojej drugiej sytuacji podbramkowej. Tym razem wykorzystał on dogranie Sokola Cikalleshiego. Komplet punktów już prawie na pewno pozostanie w Tiranie.

Albania
34
18
1
5
3
50'

Długie zagranie Davida Juraska z rzutu wolnego zostało przedłużone przez innego reprezentanta Czech, jednak prosto w rękawice wciąż niepokonanego Etrita Berishy.

2
1
1
48'

Nie chcą zwalniać gospodarze, którzy rozpoczęli drugą część spotkania z przewagą zawodnika w polu. Było uderzenie Taulanta Seferiego, jednak tylko ostrzegawcze, ponieważ piłka poszybowała poza lustro bramki Czech.

1
1
1
1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

Czechy. Schodzi: Tomas Holes. Wchodzi: Lukas Provod.

1
komentarz

Piłkarze gotują się do wznowienia gry.

komentarz

Albania na prowadzeniu po nieco ponad 45 minutach.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

2
1
komentarz

Tym samym Czesi stracili w pierwszej połowie najpierw gola, a następnie zawodnika. Nie zapowiada to nic dobrego przed wznowieniem spotkania. Albania ma wszystkie najmocniejsze karty po jej stronie stołu.

12
6
1
2
2
45'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

8
9
4
3
3
43'

Zrobiło się nerwowo.

1
12
4
1
4
41'

Żółtą kartkę otrzymał Vladimir Coufal za niesportowe zachowanie.

20
14
4
3
40'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mojmir Chytil.

Od 40. minuty reprezentacja Czech musi grać w dziesięciu. Ręka Mojmira Chytila nie okazała się "boską ręką" w erze VAR-u. Sędzia Danny Makkelie uznał, że napastnik starał się z premedytacją umieścić piłkę w bramce dłonią. Po konsultacji Holender nie miał litości dla Czecha. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka. Kompletnie nonsensowne zachowanie zawodnika, który był już obciążony kartonikiem.

2
38'

Przewinienie Sokola Cikalleshiego na Tomasie Soucku i przed reprezentantami Czech otworzyła się możliwość sprawienia problemu gospodarzom z rzutu wolnego. Długie konsultacje w celu jak najlepszego wykonania stałego fragmentu gry. Ostatecznie uderzenie Vaclava Cernego i piłka zatrzymała się na murze ustawionym dokładnie przez Etrita Berishę.

2
1
1
1
1
34'

W ostatnim momencie interweniował Tomas Soucek, a Albania już sposobiła się do przeprowadzenia kolejnego szybkiego ataku. W podobnych okolicznościach zdobyła prowadzenie. Na jego powiększenie nie pozwolił dobry kompan z szatni Łukasza Fabiańskiego.

2
2
2
2
2
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami. Albania angażuje do rozgrywania piłki nawet bramkarza Etrita Berishę. Na pewno dobrym pomysłem na odebranie Czechom takich pomysłów byłoby podejście wysokim pressingiem. Tymczasem przyjezdni nie są zorganizowani w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

2
4
2
2
2
27'

Rozsądnie, a przede wszystkim skutecznie broni się Albania. Skoro Czechom nie wychodziło atakowanie przez skrzydła, to spróbowali przebić się przez centrum boiska z wykorzystaniem doświadczonego Tomasa Soucka. Nawet próba uderzenia, jednak zablokowana przez ponownie czujnego Berata Djimsitiego.

1
1
1
1
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Mojmir Chytil za ostre przewinienie.

Czechy
4
1
2
1
22'

Czesi dość niemrawi po stracie gola. Początek meczu w ich wykonaniu wyglądał obiecująco, jednak w ostatnich minutach odbijają się oni od defensywy przeciwnika.

3
2
18'

Ponownie niebezpieczna akcja pokazana przez zawodników w czerwono-czarnych strojach. Inna sprawa, że po dośrodkowaniu Sokola Cikalleshiego to nie Albańczyk sprawdził czeskiego bramkarza, a defensor. Odetchnęli Czesi, ponieważ obyło się bez trafienia samobójczego.

3
2
1
3
3
15'

Tym samym reprezentacja Czech, trafiona strzałem zza pola karnego Jasira Asaniego, musi szukać sposobu nawet nie na wyrównanie, a na odwrócenie wyniku. Czasu pozostało sporo, ale śmiało można przypuszczać, że gospodarze będą bardzo zdeterminowani w działaniach obronnych.

2
1
2
2
2
9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jasir Asani. Asystował mu Kristjan Asllani.

W 9. minucie Albania odpowiedziała na wcześniejsze odważne ataki Czech. Praktycznie pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się strzałem do bramki Jasira Asaniego. Szał radości wśród kibiców Albanii, ponieważ to spotkanie nie mogło się rozpocząć dla niej lepiej. Ponownie pokonała bramkarza przeciwnika strzałem zza pola karnego, co powoli staje się znakiem rozpoznawczym zespołu.

7
8'

Ponownie Czesi na połowie przeciwnika i poszukiwali tam miejsca do zaskoczenia nieco zbyt ostrożnych podopiecznych Sylvinho. Tym razem interweniowali z powodzeniem gospodarze. Konkretnie Berat Djimsiti, który nie pozwolił na przejście piłki do napastnika po podaniu prostopadłym.

2
1
3
2
5'

Nie trzeba było w tym meczu czekać długo na pierwszą szansę na pokonanie bramkarza Albanii, a nawet dwie szanse. Etrit Berisha poradził sobie najpierw z uderzeniem zza pola karnego, a następnie, z trudem, bo z trudem, ale nie dopuścił do dobitki. Ostrzeżenie w Tiranie.

1
3
2
1
2'

Pora na emocje związane w konfrontacją w Tiranie. Trudno o wskazanie faworyta tego spotkania. Na pewno będzie dużo napięcia na boisku, ponieważ ewentualna wygrana wprowadza na autostradę do awansu do Euro 2024.