2
1
1
88'

Pozostało zaledwie kilka szans obu zespołom na poprawienie wyniku. Mocniej na golu zależy oczywiście Newcastle United. Zespół z Manchesteru ma już kompletnie inny priorytet, jakim jest zachowanie czystego konta.

1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Casemiro za przewinienie taktyczne.

1
86'

Żółtą kartkę otrzymał David de Gea za niesportowe zachowanie.

1
82'
80'

Joe Willock rzucił się samotnie przeciwko dwóm przeciwnikom. Co prawda w tym trudnym starciu wywalczył korner, ale Newcastle United potrzebuje zdecydowanie więcej konkretów. Tym bardziej, że po stałym fragmencie gry interweniowali podopieczni Erika ten Haga.

76'

Kolejni zmiennicy przygotowani do wejścia na boisko.

74'

Trzecie trafienie zamknęłoby już finał Pucharu Ligi Angielskiej. Była szansa po szybkim ataku, ale Marcus Rashford nie zaskoczył Lorisa Kariusa swoim płaskim strzałem zza linii pola karnego.

72'

Akcja Newcastle United przerwana z powodu spalonego przez sędziego asystenta, ale nawet w razie zakończenia jej strzałem do bramki, nie byłoby gola z powodu interwencji Davida De Gei.

69'
68'

Nieustannie Manchester United radzi sobie z blokowaniem strzałów przeciwnika. Teraz korner po zahamowanej próbie Joelintona.

67'

Żółtą kartkę otrzymał Sven Botman za faul i późniejsze protestowanie.

65'

Na razie po jednej zmianie w obu zespołach.

63'

Kieran Trippier uruchomił kompana z zespołu miękkim podaniem. Newcastle United ma problem z wybraniem odpowiedniego sposobu na zakończenie ataku. Na potwierdzenie było blokowane uderzenie Miguela Almirona, które tylko sprowokowało Marcusa Rashforda do przeprowadzenia kontrataku.

60'

Jakby mniej chóralnych śpiewów na trybunach Wembley, jakby nastrój wyczekiwania. Nie ma się co oszukiwać, że kwadrans po przerwie był specjalnie pasjonujący. Na pewno bramka kontaktowa mogłaby dodać pikanterii finałowi, ale do jej zdobycia jeszcze sporo brakuje.

1
56'

Fragmentami Newcastle United podnosi temperaturę w polu karnym przeciwnika, ale dwubramkowa przewaga Manchesteru United pozostaje nienaruszona. Każda minuta meczu przybliża do podniesienia trofeum drużynę z Old Trafford. Przed momentem Aaron Wan-Bissaka interweniował podręcznikowo w konfrontacji z Allanem Saint-Maximinem.

1
52'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Kierana Trippiera. Piłka poszybowała do Caluma Wilsona, któremu nie udało się oddać dobrego uderzenia. Napastnik Newcastle United domagał się jakiegoś stałego fragmentu gry po interwencji Lisandro Martineza, ale piłka została ostatecznie przyznana Davidowi De Gei.

1
48'

Newcastle United musi przycisnąć po powrocie z szatni na boisko. Formalni goście cieszyli się wywalczeniem rzutu rożnego, ale jego rozegranie nie okazało się groźne dla Manchesteru United. Menedżer zdecydował się na wprowadzenie dodatkowego napastnika Alexandra Isaka kosztem Seana Longstaffa.

czas Druga połowa
Czy Newcastle United wyrówna po przerwie?
komentarz

Przeciągnęła się pierwsza połowa, a to konsekwencja wideo weryfikacji oraz kontuzji. Było kilka pauz zarządzonych przez sędziego Davida'e Coote'a. Manchester United zdobył prowadzenie 2:0 strzałami Casemiro oraz Marcusa Rashforda. Również przeciwnik miał swoje szanse na gole, ale nie potrafił jak dotąd pokonać ani razu Davida De Gei.

45+6'

Żółtą kartkę otrzymał Joelinton za niesportowe zachowanie.

1
45'

1
42'

Ostatnie minuty rywalizacji w pierwszej połowie, a Manchester United jest na dobrej drodze do podniesienia trofeum. Na pewno można jednak spodziewać się jeszcze ataków zespołu z Newcastle, a pokazał już, że potrafi zaatakować.

39'

Gol samobójczy! Sven Botman.

Podopieczni Erika ten Haga nie zwolnili i poszli za uderzeniem. W 39. minucie Manchester United podwoił prowadzenie strzałem Marcusa Rashforda. Gracze z Old Trafford wygrali przebitkę w centrum boiska, a reprezentant Anglii zakończył płaskim strzałem na 2:0 akcję dwójkową z Woutem Weghorstem.

4
3
1
1
2
38'

Drużyna z Manchesteru pozostaje w natarciu niesiona głośniejszym dopingiem. Na razie Newcastle United nie ma pomysłu na odpowiedź. Dostali poważny cios po kilku dobrych dla siebie minutach spotkania.

1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Fred za ostre przewinienie.

1
33'

Gol! Strzelił Casemiro. Asystował mu Luke Shaw.

Manchester United przebił się przez obronę przeciwnika w 33. minucie, a gol na 1:0 padł po fragmencie meczu, w którym próbowali zaatakować piłkarze Newcastle United. Casemiro uniknął spalonego w momencie wrzutki z rzutu wolnego, następnie zaatakował piłkę wcześniej niż przeciwnicy i oddał uderznie z bliska do siatki. Loris Karius był w tej sytuacji bezradny!

6
1
1
32'

Newcastle United przystąpił do ataku po ponad 20 minutach. Pierwszą szansę na gola miał Fabian Schaer, ale skończyło się na niebezpiecznym zderzeniu z przeciwnikiem. W 32. minucie w polu karnym zatańczył Allan Saint-Maximim, wymanewrował defensora, ale następnie oddał uderzenie z ostrego kąta prosto w Davida De Geę.

28'

Niezmiennie przerwa przeznaczona na opatrzenie zawodników poszkodowanych w polu karnym Manchesteru United.

1
26'

Pierwsza tak dobra szansa na zdobycie prowadzenia przez Newcastle United. Fabian Schaer pojawił się w polu karnym przeciwnika i próbował wykorzystać dośrodkowanie Miguela Almirona. Nie trafił, a ponadto zderzył się boleśnie z defensorem Manchesteru United.

2
24'

Menedżer Newcastle United wygląda na zestresowanego, choć jego podopieczni radzą sobie bardzo dobrze z pucharowiczem. Na razie Loris Karius został sprawdzony tylko jednym, anemicznym uderzeniem Wouta Weghorsta.

1
22'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem zawodnika Newcastle United.

20'

Akcja Wouta Weghorsta wyglądała niezgrabnie i została powstrzymana przez zawodników Newcastle United blisko narożnika boiska. Bardzo dobre zachowanie obrońców w biało-czarnych pasiakach.

17'

Manchester United zdobywał przewagę w posiadaniu piłki i spędzał coraz więcej czasu na połowie Newcastle United. Nie zagroził jednak Lorisowi Kariusowi groźniej niż anemicznym strzałem Wouta Weghorsta.

15'

Kolejne rozegranie mającego coraz większą przewagę w posiadaniu piłki Manchesteru United. Gospodarze wypracowali sobie trochę przestrzeni, jednak nie zaskoczyli przeciwników płaskim dośrodkowaniem Diogo Dalota.

1
13'

Manchester United na połowie przeciwnika i szuka sposobu na zagrożenie bramce Lorisa Kariusa. Skoncentrowani są na razie formalni goście i nie dali się wcześnie trafić podobnie jak w poprzednim meczu przeciwko Liverpool FC. Przed momentem było zbyt delikatne uderzenie Wouta Weghorsta i nie sprawił nim problemu bramkarzowi Newcastle United.

9'

Żółtą kartkę otrzymał Diogo Dalot za ostre powalenie przeciwnika.

1
1
7'

Na początku meczu podnosiła się wrzawa na trybunach po szarżach w obu kierunkach Wembley, ale w atakach brakowało wykończenia. Manchester United wcześnie sprawdził formę Lorisa Kariusa, a David De Gea mógł liczyć na wyjaśnienie wszystkiego przez obrońców Manchesteru United.

4'

Newcastle United wybrało się z dwoma niebezpiecznymi atakami na połowę przeciwnika, ale zabrakło w nich wykończenia najpierw Miguelowi Almironowi, a następnie Bruno Guimaraesowi.

1
1
2'

Z delikatnym opóźnieniem rozpoczęła się gra o trofeum na Wembley. Formalni gospodarze z Manchesteru jako pierwsi przedostali się na połowę przeciwnika, jednak swoim zagraniem nie zaskoczyli obrony Newcastle United.

03:54

Piłkarze z Newcastle w oczekiwaniu na wielki pojedynek.

03:54

Newcastle United nie zapunktował w meczu z innym uczestnikiem europejskich pucharów.

03:53

Newcastle United koncentrował się ostatnio na meczach w Premier League. Przetarcie przed finałem Pucharu Ligi Angielskiej nie było pozytywne. Drużyna poniosła porażkę 0:2 z Liverpool FC. O przegranej zdecydowały uderzenia Darwina Nuneza oraz Cody'ego Gakpo na początku spotkania. Później Newcastle United nie potrafiło zredukować straty do podopiecznych Juergena Kloppa.

03:50

Szatnia w oczekiwaniu na zawodników Newcastle United.

03:44

Bruno Fernandes zaprasza na mecz.

03:42

Manchester United ma za sobą wygrany rewanż z FC Barceloną o wejście do najlepszej "16" Ligi Europy. Konfrontacja na Old Trafford zakończyła się wynikiem 2:1. Podopieczni Erika ten Haga odpowiedzieli strzałami do bramki Freda oraz Antony'ego na gola Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego. Tym samym po hitowym dwumeczu w walce o zdobycie europejskiego pucharu pozostał Manchester United.

03:39

Przygotowania sektorów dla kibiców Manchesteru United na Wembley.

03:39

W niedzielę dojdzie do konfrontacji o zwycięstwo w Pucharze Ligi Angielskiej. Do finału dostali się Manchester United oraz Newcastle United. Zmierzą się na legendarnym londyńskim stadionie Wembley.