Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
(1:0)
Zakończony
Chelsea FC
komentarz

Koniec! Real Madryt wygrywa z Chelsea 2:0 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Mogło być wyżej, ale gospodarze i tak nie mają prawa narzekać.

13
7
1
1
2
90+3'

Tymczasem Chelsea! Mount przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym po błędzie Militao. Uderzył lewą nogą, jednak kapitalnym wślizgiem popisał się Ruediger!

9
5
2
4
90+2'

Mocne dośrodkowanie Alaby z lewej strony. Kepa niespodziewanie odbił piłkę prosto na głowę Benzemy, cała bramka była odkryta, ale tym razem myli się Francuz!

6
4
3
9
5
90'

Sędzia dolicza minimum pięć minut.

7
6
2
3
90'

Wrzutka Alaby. Był rykoszet i piłka wpadła w ręce Kepy. Benzema był jednak dobrze kryty przez Chalobaha.

5
3
2
1
3
88'

Odebrał piłkę Vinicius i ruszał do kontry. Tak się wydawało, bo jednak sędzia dopatrzył się faulu na Enzo Fernandezie.

1
1
2
1
5
88'
10
4
2
87'

Zgłupiał Carvajal. Nonszalancko stracił piłkę, potem kompletnie wyłączył się z gry i faulował Cucurellę.

3
1
2
4
87'
Real Madryt
1
3
4
85'

Kontra Realu, jednak Vinicius zachował się egoistycznie i kończył wszystko strzałem z szesnastu metrów. Został zablokowany.

1
3
6
1
84'
83'
Real Madryt
3
2
2
4
5
82'

Jest 82. minuta, a cały czas wszyscy piłkarze Realu są zaangażowani w nieprawdopodobny pressing. Chelsea nie jest w stanie nic zrobić, oczywiście dodatkowo utrudnia to fakt, że grają w osłabieniu.

9
8
1
2
2
81'
7
3
4
1
2
79'

Asensio! Ależ bomba zza pola karnego. Mocno, płasko... tuż obok słupka.

10
5
4
1
2
78'

Carvajal zwija się z bólu. Oberwał bardzo mocno od Mounta. Rzut wolny dla Królewskich z bocznego sektora boiska, ale chyba uniknął kary indywidualnej Anglik.

2
2
1
5
77'

Kroos potężnie uderzył zza pola karnego, ale przyjął to na ciało Kovacić.

6
3
3
2
2
77'

Real chce iść po kolejne gole. Ma rywala na widelcu.

7
4
1
1
1
75'
75'
2
3
2
1
1
75'

Ależ głośno zrobiło się na Bernabeu.

10
6
74'

Gol! Strzelił Marco Asensio. Asystował mu Vinicius Junior.

Co to jest za wejście Marco Asensio! Real krótko rozegrał rzut rożny, Vinicius podał na szesnasty metr do Hiszpana, a ten technicznym strzałem tuż przy słupku pokonał Kepę! 2:0!

46
20
5
8
8
73'

Płaskie podanie Viniciusa w pole karne, ale spóźniony był Asensio i nie oddał strzału. Dobra interwencja Cucurelli.

2
1
1
1
72'

Rzut rożny dla Chelsea. Dośrodkowanie Jamesa i wybijają piłkę gospodarze. Zmarnowali ten stały fragment Londyńczycy.

2
3
3
1
71'
71'
70'

Protesty publiczności, bo zawodnicy Chelsea opóźniają grę przy stałych fragmentach.

6
3
3
3
5
69'

Puka Real do bramki Chelsea, ale nie potrafi przeprowadzić akcji. Stracił piłkę przed polem karnym Kovavić, lecz ponownie zabrakło dokładnego podania w "szesnastkę". Interweniuje Kepa.

2
1
2
66'

Po czerwonej kartce jeszcze większą przewagę mają gospodarze, choć nie jest ona nie wiadomo jak przygniatająca. Chelsea dobrze się broni.

8
3
1
65'
2
3
2
2
3
65'
65'

Świetny rajd Viniciusa. Podanie do nieobstawionego Camavingi na szesnastym metrze, ale ten strzela niecelnie!

4
2
1
2
62'

Chelsea szykuje dwie zmiany. Havertz i Chalobah.

3
1
3
4
2
61'

Uderzenie Alaby z rzutu wolnego. W ten róg, gdzie ustawiony był Kepa, ale bramkarz Chelsea nie popełnił błędu. Za lekko Austriak.

10
4
3
3
5
60'

I jeszcze rzut wolny dla Realu z ok. osiemnastu metrów.

10
8
1
4
2
59'

Czerwona kartka dla Chilwella! To był taktyczny faul na Rodrygo, który dostał dobre prostopadłe podanie i wychodził na czystą pozycję! Przewinienie miało miejsce tuż przed polem karnym!

18
9
3
3
4
59'

6
58'

W dalszym ciągu brakuje dokładności. Rodrygo podawał w pole karne do Benzemy. Za lekko, nie w tempo. Kasuje akcję Chelsea.

4
2
3
4
2
56'

Valverde rozpoczął kontrę Realu, ale trochę przecenił możliwości biegowe Camavingi. Ten nie wygrał pojedynku szybkościowego z Jamesem.

10
6
5
6
6
55'
53'

Sędzia przerywa akcję Realu, bo jakiś uraz zgłosił Koulibaly. Nagle usiadł na murawie. Wygląda to dość poważnie.

5
5
3
4
2
52'

I znów blisko gospodarze. Camavinga zagrał w pole karne do Benzemy, ale ten nie trafił w piłkę, gdy składał się do strzału z powietrza. Zabrakło niewiele.

8
4
3
1
2
50'

Cóż to była za akcja Realu. Vinicius ruszył lewą stroną, wycofał piłkę przed pole karne, ale trochę za plecy Benzemy. Francuz poczekał, zagrał na szesnasty metr do Modricia, ten uderzył technicznie... minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką!

6
3
3
1
3
50'

W odpowiedzi strzał Enzo Fernandeza z dystansu. W górny sektor trybun.

1
3
4
2
2
49'

Długie podanie w kierunku Rodrygo. Już wydawało się, że Brazylijczyk znajdzie się w sytuacji sam na sam z Kepą, ale kapitalnie w defensywie zachował się Koulibaly. Dogonił rywala i wygrał z nim pojedynek fizyczny.

2
1
1
2
3
48'

Strzał Joao Felixa z narożnika pola karnego. Pewnie broni Courtois, a wszystko zaczęło się od prostej straty piłki przez Real.