(1:1)
Zakończony
Benfica Lizbona
komentarz

Ofensywny mecz w Mediolanie. Inter remisuje z Benficą 3:3, ale w dwumeczu wygrywa 5:3 i to on zagra w półfinale Ligi Mistrzów!

8
1
1
7
7
90+6'
2
2
1
90+5'

Gol! Strzelił Petar Musa. Asystował mu Alejandro Grimaldo.

Remis! Po dograniu Grimaldo z lewej strony mocnym strzałem do siatki trafia Petar Musa!

Petar Musa #33
9
4
1
1
1
90+3'

Lukaku faulował w ofensywie, gdy walczył o piłkę z rywalem na linii środkowej. Gdyby nie gwizdek, Inter miałby kontrę dwóch na jednego.

2
1
1
90+1'

Ładna akcja gości, Grimaldo zagrał na klepkę, ale po jego dośrodkowaniu spod linii końcowej złapał piłkę Onana.

1
1
1
1
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

1
2
2
2
89'
wchodzi Wchodzi
Andreas Schjelderup #21
schodzi Schodzi
88'

Niecelny strzał Joao Mario zza pola karnego.

1
86'

Gol! Strzelił Antonio Silva. Asystował mu Alejandro Grimaldo.

Benfica łapie kontakt! Precyzyjnie dograł piłkę z rzutu wolnego Grimaldo, trącił futbolówkę Antonio Silva i Onana skapitulował!

Antonio Silva #66
12
6
3
2
3
85'

Jeszcze przy próbie interwencji ucierpiał Onana. Potrzebna jest interwencja sztabu medycznego.

2
83'

Ale i gospodarze nie ustrzegli się błędu. Po prostej stracie Brozovicia przed szansą stanął Neres! Uderzył mocno, płasko z kilkunastu metrów i słupek ratuje Inter!

1
1
3
1
1
83'

Inter gra swoje. Od prawej do lewej, utrzymuje się przy piłce. Benfica już bez wiary.

1
2
1
81'
1
1
80'

Benfica Lizbona. Schodzi: Rafa Silva. Wchodzi: Joao Neves.

Joao Neves #87
1
1
80'

Benfica Lizbona. Schodzi: Chiquinho. Wchodzi: Petar Musa.

Chiquinho #22
79'

W dwumeczu już 5:1 dla Interu. Sprawa przesądzona.

2
78'

Gol! Strzelił Joaquin Correa. Asystował mu Federico Dimarco.

Co za trafienie! Dimarco podał do Correi, ten z niesamowitą swobodą okiwał Otamendiego w polu karnym, uderzył technicznie, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki!

5
6
1
3
3
76'
76'
76'
75'

Gospodarze szykują potrójną zmianę.

1
76'

Inter ma ten mecz już pod całkowitą kontrolą.

73'

Bardzo mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Bastoniego. Żaden zawodnik Benfiki tego nie wybił, ale też nikt z Interu nie dostawił nogi.

1
72'

Dumfries kapitalnie wycofał piłkę przed pole karne do niepilnowanego Dimarco. Ten strzelał bez przyjęcia, lecz został zablokowany. Gospodarze przycisnęli.

1
71'

Kolejna wyborna kontra gości, jednak źle zachował się Lautaro Martinez. W sytuacji dwóch na jednego podawał niedokładnie do Dzeko. Doskonała interwencja Otamendiego w defensywie. To on zapobiegł stuprocentowej sytuacji.

1
2
69'

Inter wychodził z kontrą, Lautaro Martinez ruszał na czystą pozycję, ale sędzia przerwał grę, bo wcześniej dopuścił się faulu Dzeko. Ależ to by była szansa.

1
1
67'

San Siro się bawi. Kibice już przekonani o tym, że Inter będzie w półfinale Ligi Mistrzów. Gospodarze zyskali nowe siły.

2
2
1
1
2
65'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez. Asystował mu Federico Dimarco.

Chyba jest już po wszystkim! Doskonale pograł Inter. Dimarco z lekkością, z łatwością wbiegł w pole karne, zagrał mocno wzdłuż piątego metra, a Lautaro Martinez dostawił stopę i wraca na prowadzenie w tym meczu!

7
7
1
3
5
63'

Benfica przeważa, ale brakuje jej konkretów. Brakuje strzałów. Inter dobrze się broni.

1
1
61'

Była szansa dla Interu, jednak po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony obok bramki strzelał Dzeko. Źle nabiegł na piłkę.

1
1
60'

Benfica ma coraz mniej czasu. Inter umiejętnie odbiera jej ataki, choć sam nie kwapi się do gry ofensywnej.

1
57'

Akcja Benfiki lewym skrzydłem, lecz Grimaldo zatrzymał się na Dumfriesie. Chciał go minąć bardzo prostym zwodem, ale rywal stał do końca i nie pozwolił przedostać się w pole karne.

1
55'

Kiepska centra w wykonaniu Joao Mario. Zbyt głęboko, za mocno, a poza tym nie było zbyt wielu zawodników Benfiki w polu karnym. Nie podniósł głowy.

53'

Aursnes przewrócił się przy próbie strzału z obrębu pola karnego, jednak sędzia nakazał grać dalej.

53'

Świetne podanie do Joao Mario. Był już w polu karnym, składał się do strzału, ale doskonale zablokował go Acerbi. Tylko rzut rożny dla gości.

51'

Benfica ruszyła do ofensywy. Wejście Neresa jest tego najlepszym przykładem. Inter schowany, czekający na kontry.

49'

Faul taktyczny. Rafa Silva zatrzymał wślizgiem Mchitarjana.

49'
2
1
48'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Benfikę, ale wrzutka Chiquinho była niedokładna.