Polska U17 - Irlandia U17
17 maj 2023 16:30
komentarz

Koniec! Kapitalny mecz Polaków na inaugurację mistrzostw Europy do lat 17. Biało-czerwoni wygrywają 5:1 z Irlandią!

21
10
1
1
1
90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

2
2
1
1
1
90'

Jeszcze Gurgul zza pola karnego... nad bramką.

2
1
2
90'

Poprzeczka po strzale z dystansu Kądziołki!

1
2
2
1
87'

Piekutowski wreszcie zmuszony do porządnej interwencji. Melia łatwo wbiegł w pole karne, miał dużo swobody, lecz uderzył blisko środka bramki.

1
1
87'

O'Sullivan przewrócił się w polu karnym, jednak sędzia z Turcji tylko pokiwał palcem. Nie ma mowy o faulu.

1
86'

Kądziołka podał w tempo do Hurasa, ale ten z ostrego kąta strzelił dość kiepsko. Lekko i niedokładnie.

86'

Wyhamowali trochę biało-czerwoni. Generalnie mecz bardzo się uspokoił. Wpływ na to mogły mieć też zmiany.

1
1
83'

Trochę podpalił się Wolski. Strzelił z dalszej odległości z nieprzygotowanej pozycji. Wysoko nad bramką.

80'

Niezłą akcję przeprowadził McGrath, ale tylko do momentu strzału. Piekutowski bez problemu złapał piłkę. Jest w tym meczu kompletnie bezrobotny.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Gurgul. Rywal szarpnięty za koszulkę.

#0
Polska U-17
4
4
79'

Bogusław Kaczmarek mawiał przed laty, że w takiej sytuacji mamy do czynienia z piłkarskimi dożynkami. Mniej ciekawy okres meczu.

76'

Adamczyk dostał podanie w polu karnym, już składał się do strzału, ale ofiarnie zablokował go Akachukwu. Troszeczkę ucierpiał Polak.

1
75'

Nieco ponad kwadrans do końca. Irlandczycy zapewne chcieliby, żeby sędzia gwizdnął już po raz ostatni.

74'

To już jest zabawa Polaków. Spokojne utrzymywanie się przy piłce na połowie przeciwnika, sztuczki techniczne. Bardzo pewnie czują się na boisku.

1
1
2
71'

Polska U-17. Schodzi: Jakub Krzyżanowski. Wchodzi: Michał Gurgul.

wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
#0
1
71'
#0
#0
2
1
71'

Irlandia U-17. Schodzi: Najemedine Razi. Wchodzi: Matthew Murray.

Matthew Murray #20
Najemedine Razi #10
1
70'

W odpowiedzi z dystansu minimalnie niecelnie strzelał Wolski.

70'

Melia urwał się defensywie, było prostopadłe podanie w jego kierunku, jednak dobrze wślizgiem interweniował jeden z naszych obrońców.

69'

Akcja Irlandii prawą stroną. Chaotyczna, jakby w slow-motion. Była wrzutka z nieprzygotowanej pozycji, ale piłka wyleciała poza boisko.

2
1
68'

Suną kolejne ataki biało-czerwonych. Nikt nie odpuszcza, jest chęć zdobywania kolejnych bramek. Minimalizm? Ci zawodnicy chyba nie znają tego słowa.

1
2
65'

Gol! Strzelił Szymon Kądziołka.

Wejście smoka. Kądziołka utrzymał się przy piłce na linii pola karnego, mijał kolejnych rywali, w końcu uderzył, pomógł mu lekko rykoszet, ale ostatecznie trafił idealnie przy słupku.

#0
Polska U-17
23
16
2
64'

Płaski strzał Kądziołki z szesnastu metrów i jedną z niewielu udanych interwencji notuje Healy.

1
1
63'

Polska U-17. Schodzi: Karol Borys. Wchodzi: Szymon Kądziołka.

#0
#0
3
2
63'

Polska U-17. Schodzi: Mateusz Skoczylas. Wchodzi: Daniel Mikołajewski.

#0
#0
63'

Skoczylas zza pola karnego. Nie wiadomo czy chciał strzelać czy to była wrzutka. Kopnął bardzo mocno, jednak piłka przeleciała wyraźnie obok bramki.

62'

Rejczyk z rzutu rożnego i piłka wybita przez obrońców.

61'

Pół godziny do końca. Totalna dominacja Polaków. Skoczylas miał szansę na hat-tricka, lecz jego strzał został zablokowany. Był jeszcze rykoszet, natomiast piłka nie leciała w bramkę.

1
3
59'

Wysoki pressing biało-czerwonych. Zmuszają rywali do szybkiego grania, z czym ci niekoniecznie sobie radzą.

2
2
1
2
58'

Irlandia coś próbuje. Okosun przedzierał się w pole karne, ale miał problemy z utrzymaniem równowagi. Więcej było gry w poprzek boiska niż w kierunku bramki.

1
1
56'

Irlandia U-17. Schodzi: Ikechukwu Orazi. Wchodzi: Nickson Okosun.

Nickson Okosun #9
Ikechukwu Orazi #11
1
56'

Irlandia U-17. Schodzi: Luke Kehir. Wchodzi: Romeo Akachukwu.

Romeo Akachukwu #8
Luke Kehir #7
55'

Polska U-17. Schodzi: Oskar Tomczyk. Wchodzi: Mike Huras.

#0
#0
1
3
54'

Gol! Strzelił Karol Borys.

Nokaut! Karol Borys bardzo mocno uderzył zza pola karnego, nie zdążył z interwencją Healy i mamy już 4:1!

#0
Polska U-17
14
10
53'

Irlandczycy zamknięci we własnym polu karnym. Mają problemy z wybiciem piłki i utrzymaniem się przy niej.

5
1
52'

Rzut rożny po akcji Wolskiego.

1
2
1
51'

Zablokowany strzał Borysa z szesnastu metrów. Polska w natarciu.

1
51'

Czasami trudno się zorientować. To Polska czy Brazylia? Pięknie grają nasi młodzi reprezentanci.

1
7
2
49'

Gol! Strzelił Mateusz Skoczylas. Asystował mu Filip Wolski.

3:1 dla Polski! Była dominacja w pierwszej połowie, jest i w drugiej! Wolski podał do nieobstawionego Skoczylasa, a ten huknął z całej siły lewą nogą i trafił pod poprzeczkę!