PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
23 lip 2023 17:30
komentarz

Piłkarze Ruchu Chorzów po powrocie po sześciu latach do PKO Ekstraklasy sezon zaczęli od porażki. Niebiescy prowadzili do przerwy w Lubinie z Zagłębiem 1:0, ale mecz przegrali 1:2.

2
90+4'

Dobrze w defensywie Michalski, który w ostatnim momencie uratował Ruch.

3
1
3
1
7
90+2'

Baranowski próbował uderzać głową, ale słabo i wyraźnie niecelnie.

4
1
1
1
90'

Sędzia doliczył 6 minut do 2. połowy.

1
3
1
3
90'

Dogranie z prawej strony, główkował Szczepan, ale obok słupka.

2
1
89'

Strzał z ok. 16 metrów Poletanovicia poszybował tuż obok bramki Ruchu!

5
1
3
4
87'

Minuty płyną, Zagłębie bez większych problemów utrzymuje prowadzenie.

7
2
1
2
2
85'
85'
5
5
1
1
1
84'

Zagłębie może teraz czekać na Ruch, który stara się atakować. Do bramki jednak daleko.

3
3
3
1
1
81'

Gol! Strzelił Bartłomiej Kłudka. Potężnie z woleja uderzył Kłudka. Piłka odbiła się za linią, po chwili do bramki dobił ją Woźniak, ale trafienie zostaje zaliczone temu pierwszemu! 2:1!

KGHM Zagłębie Lubin
16
8
4
3
5
79'

Chodyna uderzył z rzutu wolnego, tuż obok słupka!

1
2
1
77'

Zagranie do Szczepana, który mocno uderzył z ostrego kąta, pomylil się nieznacznie!

1
1
1
2
75'

Po stracie gola Ruch stara się grać trochę odważniej, ale wciąż bez większego zagrożenia.

72'
71'

Gol! Strzelił Tomasz Makowski. Asystował mu Mateusz Grzybek. Teraz już chyba nic Ruchu nie uratuje. Zagranie Grzybka do Makowskiego, którego strzał z pola karnego odbił się jeszcze od Szywacza i piłka znalazła się w bramce! 1:1!

14
9
4
2
3
69'

Zagranie z lewej strony do Chodyny, ale rywala dobrze przyblokował Sadlok.

1
68'

Poletanović dogrywał z rzutu wolnego, Baranowski wybił piłkę. Zagłębie ponownie chce zepchnąć Ruch do defensywy.

1
1
2
1
1
66'
63'
65'

Nieprawdopodobne! Ruch po raz drugi uratowany. VAR wymierzył, że Bohar był na spalonym! Wciąż 0:1!

2
2
3
63'

Ten gol wisiał w powietrzu. W pole karne wszedł Grzybek, zagrał do Bohara, a ten uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Bieleckiego!

3
3
1
2
62'

Gospodarze marzyli o rzucie karnym za zagranie ręką. Sędzia nakazał grać dalej.

1
1
60'

Ruch cofnął się, Zagłębie pod polem karnym Niebieskich, którzy nie mają pomysłu na kontry.

1
59'

Ruch starał się wyprowadzić kontrę, akcję źle rozegrał Długosz.

56'

Ucierpiał Sikora, któremu udzielana jest pomoc na środku boiska.

1
1
55'

Ostro w środku pola po stracie Dąbrowski i mamy kartkę.

3
1
1
54'

Dalekie dogranie Baranowskiego, Szczepan nie dał rady dojść do piłki, która znalazła się w rękach bramkarza.

51'

Zagranie do Dąbrowskiego, płaski strzał z pola karnego obronił Bielecki.

1
1
1
50'

Po przerwie Zagłębie stara się grać szybciej, Ruch ma coraz większe problemy w tyłach.