(1:0)
Zakończony
Górnik Zabrze
komentarz

Drugi mecz i drugi zawód. Górnik Zabrze w 2. kolejce PKO Ekstraklasy bez punktów wrócił z Grodziska, 0:2 przegrywając z Wartą Poznań. Gospodarze gole zdobywali po stałych fragmentach gry.

2
2
2
90+3'

Bartkowski uderzał z sześciu metrów. W ostatnim momencie obrońca zablokował piłkę.

1
1
1
1
90+1'

Z kilku metrów uderzał Zrelak, został przyblokowany przez obrońcę.

2
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

1
1
4
89'

Dogrywał Dadok, Musiolik głową uderzył niecelnie.

1
1
1
2
87'

Gol! Strzelił Mateusz Kupczak. Asystował mu Jakub Kiełb. Już po emocjach! Dogranie z rzutu rożnego, nogę dołożył Kupczak i strzałem z ok. 10 metrów podwyższył prowadzenie Warty! 2:0!

24
13
2
2
9
86'

Warta coraz bliżej pierwszego zwycięstwa w sezonie. Bezradny Górnik wciąż bez celnego uderzenia w sezonie.

4
2
1
1
2
84'

Akcja zabrzan prawą stroną. Z dośrodkowaniem poradził sobie, czujny na przedpolu, Lis.

5
2
1
1
82'
81'
81'
80'

Ennali uderzył z rzutu wolnego, trafił w mur. Po chwili raz jeszcze przymierzył, ale ponad poprzeczką.

3
79'

Mocne dośrodkowanie w pole karne Warty, dobrze interweniowali obrońcy.

1
1
2
1
77'

Rzut rożny dla Warty, Zrelak nie był w stanie dojść do zbyt wysoko dośrodkowanej piłki.

2
75'

Górnik stara się wysoko atakować graczy Warty. Momentami nerwowo, ale gospodarzom udaje się wychodzić cało z opresji.

3
1
1
1
1
73'
2
2
2
1
4
72'

Górnik nie ma koncepcji na skuteczny atak. Warta pozamykała sektory boiska i broni się na trzydziestym metrze całą drużyną.

3
2
1
5
70'

Warta przy piłce, goście bez większych problemów utrzymują ją na połowie bezradnego Górnika.

4
2
1
2
67'
67'
66'

Kontra Warty, Savić źle przyjmował piłkę w polu karnym i w efekcie od bramki zacznie Górnik.

2
1
1
2
66'

Dogranie z rzutu rożnego, żaden z graczy Górnik nie był w stanie dojść do piłki.

1
1
4
2
63'
63'

Lukoszek zagrywał piłkę w pole karne, szybszy Lis, który uprzedził graczy z Zabrza.

1
60'

Dwa kwadranse do końca. Górnik wciąż bije głową w mur. Goście muszą zacząć ryzykować chcą wywieźć z Grodziska co najmniej punkt.

1
2
58'
58'

Problemy ma Żurawski, który usiadł w polu karnym i czeka na doktorów.

57'

Górnik Zabrze szuka dziury w obronie Warty. Goście grają zbyt wolno i nie są w stanie wykreować sobie okazji.

3
1
1
2
2
54'

Warta starała się zagrozić Górnikowi. Gospodarze już przedostali się w okolice pola karnego, później jednak zabrakło spokoju.

3
1
52'

Górnik w ataku, ale goście mają problemy z kreowaniem okazji pod bramką Adriana Lisa.

4
2
2
4
5
49'

Szarża prawą stroną Yokoty, wszystko dobrze wyglądało do pola karnego. Skrzydłowy źle dogrywał w decydującym momencie.