PKO Ekstraklasa: 4. kolejka
11 sie 2023 20:30
komentarz

W Gliwicach w spotkaniu Piasta z Rakowem kibice długo czekali na gole. W 72. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, wykorzystując rzut karny. Mistrzowie Polski wyrównali dziewięć minut później. W oliczonym czasie trafili miejscowi i wygrali 2:1.

4
3
1
3
3
90+7'

Strzał Dziczka sparował bramkarz! Piast coraz bliżej wygranej.

13
6
3
4
5
90+6'
Piast Gliwice
6
6
4
3
9
90+6'
Raków Częstochowa
11
3
1
4
5
90+4'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Zoran Arsenić. A jednak Piast! Dogranie z kornera! Kirejczyk nabił głową Arsenicia i piłka znalazła się w bramce! 2:1!

42
28
8
16
23
90+3'
90+3'

Kontra Piasta, Tomasiewicz nie miał już sił na dokładny atak.

5
3
3
5
1
90+2'
8
6
2
6
7
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

16
10
8
25
27
89'

Dośrodkował Kądzior, Felix starał się uderzać z woleja, ale skiksował.

11
9
5
6
5
87'

Z ok. 18 metrów uderzył Cebula. Pomylił się o dwa metry.

13
16
4
7
10
86'
86'

Raków w ataku. Piast musi być czujny w tyłach, bo punkt może mu zostać wyrwany.

19
12
1
4
7
83'

Raków ruszył po komplet punktów. Piast cofnął się pod własną bramkę i już raczej marzy o punkcie.

25
13
3
25
27
81'

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin. Asystował mu Fabian Piasecki. Pierwsza groźniejsza akcja Rakowa i mamy remis! W polu karnym Piasecki zagrał do Koczerhina, mocny strzał w kierunku dalszego słupka znalazł drogę do bramki! 1:1!

38
24
5
56
66
79'
3
2
3
1
1
77'

Piasecki uderzył z rzutu wolnego. Trafił w mur. Raków w końcu uzyskał przewagę.

9
6
5
2
5
75'

Kwadrans do końca. Raków nie potrafi zaatakować gospodarzy.

14
12
4
3
5
72'

Gol! Strzelił Patryk Dziczek. Pewny strzał Dziczka przy słupku! Kovacević w przeciwnym rogu! 1:0!

55
32
10
11
18
71'
71'

Rzut karny dla Piasta Gliwice!

43
25
10
11
13
70'

Sędzia biegnie do monitora! Będzie rzut karny?

20
13
5
8
7
69'

Sędzia dzwoni do VAR-u. Adnan Kovacević starał się wślizgiem atakować piłkę, przy okazji powalił rywala.

11
6
4
2
3
68'

Felix runął w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

6
2
1
3
5
66'

Ryzykownie we własnym polu karnym Svarnas. Vladan Kovacević był czujny i naprawił błąd kolegi.

3
3
3
65'

W końcu celny strzał gości. Płaska próba Koczerhina, Plach błędu nie popełnił i piłkę złapał.

6
7
3
1
2
63'
6
4
3
2
5
63'
4
3
1
3
6
62'

Przepychanki na boisku. Dziczek po raz kolejny wdał się w utarczkę. Tym razem zaatakował Koczerhina.

2
2
2
1
1
61'
1
61'
61'

Zwoliński uderzał głową. Rywala starał się blokować Katranis. Ręką! Na swoje szczęście piłki nie dotknął.

1
3
1
60'

Godzina gry za nami. Nie jest to piłkarskie all inclusive. Raczej wczasy "u Poraja" przy kotlecie.

2
57'

Gra toczy się w środku pola. Piast nie ma już tak wyraźnej przewagi jak w 1. połowie. Niewiele dzieje się pod bramkami.

3
1
2
1
1
54'

Błąd Vladana Kovacevicia, który podał piłkę Tomasiewiczowi. Ten natychmiast odegrał do Felixa. Próba z ok. 16 metrów była niecelna!

2
4
5
8
53'

Zagranie za plecy gliwiczan. Sędzia przerwał grę, po raz kolejny dopatrując się spalonego.

3
3
2
2
51'

Mocny strzał Chrapka z ok. 16 metrów. Wprost w dobrze ustawionego Vladana Kovacevicia.

4
2
1
2
2
49'

Sprytnie rozegrany przez Raków rzut rożny. Ostatecznie sędzia akcję przerwał, dopatrując się spalonego.