(2:1)
Zakończony
Ruch Chorzów
komentarz

Cztery gole w Grodzisku na koniec 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Warta Poznań długo prowadziła z Ruchem Chorzów 2:1, ale w końcówce Niebiescy trafili na 2:2.

7
3
1
2
2
90+4'

A teraz piłka przetoczyła się tuż przed linią bramkową Ruchu! Sporo szczęścia mieli goście!

5
4
4
6
10
90+3'

Dograni w pole karne, Szczepan uderzył głową ponad bramką.

3
3
3
2
90+2'
4
3
1
3
5
90+2'

Ruch szuka zwycięskiej bramki. Warta nie potrafi oddalić gry od własnej bramki.

3
1
2
2
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

5
2
1
6
5
90'

Szczepan uderzał z ośmiu metrów, ale w bramkę nie trafił! Ruch powinien prowadzić!

7
4
4
1
2
89'

Z dystansu uderzył Steczyk. Piłka po nodze obrońcy wyszła na korner.

1
2
2
89'

Warta w ataku, dogranie w pole karne wyłapał Buchalik.

2
5
4
2
3
86'

Gol! Strzelił Michał Feliks. Asystował mu Mateusz Bartolewski. A jednak Ruch wyrównał! Z lewej strony dośrodkował Bartolewski, Feliks nieczysto trafił w piłkę głową. Piłka odbiła się ziemi i lobując bramkarza wpadła do siatki! 2:2!

15
11
2
12
14
86'

Bardzo wolno grają piłkarze Ruchu, nie są w stanie zbyt wiele zdziałać.

2
4
1
2
3
83'

Warta coraz bliżej wygranej. Ruch stara się atakować, ale dość opornie to idzie przyjezdnym.

6
3
1
3
5
80'

Próba wymuszenia rzutu karnego i mamy "nagrodę".

5
4
2
3
80'

Na murawie leży Borowski. Zawodnik Warty zderzył się ze Swędrowskim.

1
2
2
78'
77'

Wójtowicz dośrodkował z lewej strony, piłkę wybił obrońca Warty.

1
2
1
2
2
75'

Kwadrans do końca. Warta bez większych problemów utrzymuje prowadzenie. Ruch sporadycznie zagraża poznaniakom.

4
1
3
73'

Coraz mniej czasu ma Ruch na zmianę swojej sytuacji. Warta nie pozwala gościom na zbyt wiele.

5
1
3
3
71'
70'

Przemysław Szur po urazie głowy nie da rady kontynuować meczu. Zawodnik Ruchu zejdzie z boiska.

1
1
4
4
3
69'

Szmyt z łatwością ograł graczy Ruchu, strzał z ostrego kąta w ostatnim momencie został przyblokowany.

5
1
1
2
1
68'

Odegranie Foszmańczyka do Swędrowskiego, pomocnika Ruchu uprzedził Dimitrios Stavropoulos.

2
1
1
2
67'

Ruch starał się skontrować Wartę, Niebiescy jednak nie dotarli nawet w okolice pola karnego.

5
3
1
64'
64'
64'
64'
63'

Szczepan i Kupczak zderzyli się głowami. Przewinił gracz Ruchu.

1
1
3
3
61'

Z ok. 35 metrów uderzył Sadlok. Niepotrzebnie i daleko od bramki.

1
1
3
60'

Godzina gry za nami. O 2. połowie nie można jak na razie zbyt wiele dobrego powiedzieć.

1
58'

Składna akcja Warty, obrońcom Ruchu udało się w porę obudzić i przejąć piłkę.

2
1
1
56'

A teraz cierpi Swędrowski. Ucierpiały okolice kolana gracza Ruchu.

1
1
1
3
2
55'

Szurowi przecieka opatrunek. Tymczasem w ataku Warta. Przewrotką uderzył Kupczak. Wprost w Buchalika.

1
1
1
2
2
54'

Już trochę gramy po przerwie. Niewiele się dzieje. Ruch Chorzów jest bezradny z przodu. To Warta wydaje się groźniejsza.

3
1
1
1
52'

Zagranie Bartkowskiego w pole karne. Sędzia dostrzegł spalonego.

2
2
2
50'

W twarz trafił Szmyta Sadlok. 3. kartka w sezonie dla gracza Ruchu.

4
2
1
3
49'

Ruch nie rzucił się do odrabiania strat. Niebiescy jak na razie nie zamierzają zbytnio odsłaniać tyłów.

1
2
1
46'

Ostro w środku pola Kiełb. Dwa faule i mamy kartkę.

1
2
3
3
czas Druga połowa
komentarz

Trzy gole do przerwy w Grodzisku. Warta prowadzi z Ruchem 2:1.

10
8
1
3
6
45+12'

Gol! Strzelił Kajetan Szmyt. Szmyt uderzył w środek bramki. Buchalik rzucił się w swój prawy róg! 2:1!

23
17
2
6
18
45+11'

Rzut karny dla Warty Poznań!

21
13
1
6
16
45+10'

Sędzia biegnie do monitora. Pachnie rzutem karnym.

12
5
3
10
45+8'

Piłkarze Warty domagają się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką przez Szywacza. Było przypadkowe, co na to sędzia?

7
3
3
2
3
45+5'

W pole karne dogrywał Starzyński, piłkę wybił obrońca. Po chwili piłka odbiła się od gracza Ruchu i wyszła na aut.

1
1
1
45+4'

Z dystansu mocno uderzył Miguel Luis, Buchalik był zasłonięty, ale zdołał sparować strzał.

2
2
45+3'

Trochę chaosu na boisku. Żadna z drużyn nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

1
1
3
1
1
45'

Sędzia do 1. połowy doliczył 10 minut.

1
4
6
45'

Wójtowicz ruszył lewą stroną, z dograniem z trudem, ale poradzili sobie obrońcy.

1
43'

Warta przy piłce, ale gospodarze nie są w stanie przedostać się w pole karne Ruchu Chorzów.

3
1
1
40'

Warta wysoko atakuje Ruch. Niebiescy mają problemy z rozegraniem akcji.

2
2
1
1
1
37'
38'

Będzie konieczna zmiana w bramce Warty. Lis do gry nie wróci.

1
6
5
36'

Lis usiadł na murawie. Wydaje się, że ucierpiało kolano bramkarza podczas lotu ponad bandą.

3
7
34'

Gra przeniosła się do środka boiska. Wolniej konstruuje swoje akcje obie drużyny.

1
2
2
2
33'

Lis wrócił do bramki, ale wyraźnie cierpi.

4
3
2
31'

Lis ucierpiał po tym dość nieoczekiwanym locie poza boisko i potrzebuje pomocy medycznej.

5
4
30'

Szczepan zagrał ciało w ciało z Lisem. W efekcie rozpędzony bramkarz wyleciał poza boisko i chcąc uratować się przed upadkiem na bandę przefrunął przez nią.

2
2
2
2
29'

Żurawski już składał się do uderzenia, w ostatnim momencie uprzedził go Sadlok.

1
1
2
2
2
28'

Gra Warty po zdobytej bramce siadła. Gospodarze nie są w stanie zagrozić Ruchowi.

2
1
2
1
3
26'

Starzyński z kornera, Szywacz głową, ale po drodze Żurawski odbił piłkę na kolejny rzut rożny. Po nim Lis skutecznie interweniował.

2
1
2
1
24'

Ruch powinien prowadzić. Z prawej strony dośrodkował Michalski. Niepilnowany Swędrowski uderzył z sześciu metrów z ostrego kąta. Metr ponad bramką!

5
3
1
3
23'

Savić nie czas nie odsunął się od piłki i został nabity przez rywala.

1
1
1
3
4
21'

Gol! Strzelił Tomasz Swędrowski. Z kornera bezpośrednio uderzył Sadlok. Lis wybił piłkę, po chwili przed polem karnym dopadł do niej Swędrowski i pięknie uderzył przy słupku! Bramkarz Warty nie był w stanie skutecznie interweniować! 1:1!

10
3
3
9
11
19'

Ładna akcja Ruchu, dogranie do Swędrowskiego, którego zablokował przed polem karnym Borowski.

6
2
1
18'

Piłkarze Ruchu od początku sprawiają wrażenie zamroczonych. Warta stara się to wykorzystać i szuka drugiej bramki.

2
2
1
1
1
16'

Gol! Strzelił Maciej Żurawski. Asystował mu Stefan Savić. Ruch prosił o się o gola i go stracił. Z łatwością gospodarze przedostali się w pole karne. Savić w pole karne do Żurawskiego, ten przyjął piłkę i z ok. 11 metrów uderzył przy słupku! 1:0!

16
12
3
1
3
15'

Ruchowi udało się przejąć piłkę. Niebiescy nie kwapią się do zdecydowanego ataku.

1
1
1
12'

Savić dogrywał z rzutu wolnego, Sikora wybił piłkę poza pole karne.

1
1
2
11'

Warta Poznań uzyskała przewagę. Przed momentem na przedpole musiał wyjść Buchalik, który uprzedził napastnika.

9'

Szmyt z łatwością przedostał się w pole karne, zabrakło zdecydowania i w efekcie obrona Ruchu wyszła cało z opresji.

1
1
1
9'

W pierwszych minutach więcej było przerw niż gry. Czekamy na pierwsze szanse bramkowe.

2
1
7'
6'

W Warcie konieczna będzie zmiana. Szymonowicz opuści plac gry.

2
1
2
2
1
5'

Szur już usiadł i z opaską na głowie uśmiecha się. Szymonowicz wciąż jest opatrywany.

4
1
3'

Zderzenie głowami Szymonowicza i Szura. Wygląda to dość źle.

1
1
3
czas Start meczu
18:52

W składzie Ruchu doszło do jednej zmiany. Po trzech latach pierwszy mecz ligowy na ławce rozpocznie Jakub Bielecki. Bramkarz był podporą Niebieskich w III lidze, II lidze i I lidze. Początku sezonu PKO Ekstraklasy nie może jednak zaliczyć do udanych. Między słupki wejdzie Michał Buchalik, który po latach wrócił na Cichą.

1
1
1
18:48

Mecz poprowadzi Patryk Gryckiewicz (Toruń).