(1:0)
Zakończony
Piast Gliwice
komentarz

Piłkarze Cracovii, w ostatnim meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy, długo prowadzili z Piastem 1:0. W doliczonym czasie gliwiczanie wyrównali wykorzystując rzut karny.

2
2
3
90+7'

Strzał Rapy, piłka poszybowała tuż obok bramki!

5
4
9
8
90+6'

Końcowe fragmenty meczu. Zespoły jeszcze starają się poszukać zwycięskiej bramki.

7
5
5
5
90+4'

Gol! Strzelił Patryk Dziczek. Mocny strzał Dziczka w prawy róg. Madejski wyczuł intencje strzelca, ale nie był w stanie zbyt wiele zdziałać! 1:1!

29
10
6
42
44
90+2'
2
5
3
5
90+2'

Rzut karny dla Piasta Gliwice!

10
4
2
5
7
90+1'

Sędzia biegnie do monitora. Rzut karny dla Piasta?

4
2
2
2
5
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

2
2
2
1
1
90'

Mosór padł w polu karnym, pojawiła się krew. VAR będzie interweniował?

2
2
90'

Uderzał Czerwiński, ale słabo i wprost w bramkarza.

2
4
5
87'

Z pola karnego uderzał Dziczek, Kallman głową wybił piłkę z linii bramkowej!

3
3
2
3
3
86'

Gracze Cracovii nie zamierzają opuszczać połowy Piasta. Goście powinni szukać remisu, ale nie są w stanie przejąć piłki.

5
2
1
3
2
83'
82'
82'
81'

Bezradny Piast Gliwice. Cracovia utrzymuje prowadzenie.

4
1
2
1
1
78'

Minuty płyną. Piast bije głową w mur. Cracovia spokojnie utrzymuje prowadzenie.

2
1
1
2
2
75'

Kwadrans do końca. Piast szuka wyrównania, jednak sporadycznie zagraża bramce Pasów.

2
1
1
1
73'

Madejski uratował Cracovię! Z bliska uderzał Felix, bramkarz popisał się kapitalną paradą!

2
1
2
4
3
72'
2
1
1
3
4
71'
70'

Piłkarze Pasów skutecznie oddalili grę od własnej bramki. Piast jest bezradny.

1
2
1
67'

Piast nie potrafi znaleźć sposobu na zaskoczenie obrony Pasów. Coraz mniej czasu mają goście na wyrównanie.

2
2
1
2
2
64'

Kontra Pasów zakończona celnym strzałem Makucha. Interweniował Plach. Po chwili w bramkę nie trafił Rakoczy.

3
3
2
3
1
64'

Szarpana gra w Krakowie. Cracovia kradnie cenne sekundy, Piast nie potrafi przedostać się pod bramkę rywala.

3
1
2
2
2
63'
63'
63'
2
2
1
1
58'
2
1
1
4
5
58'
4
3
2
2
57'

Ameyaw do Chrapka. Pomocnik mocno uderzył z ok. 12 metrów, ale przestrzelił!

3
1
3
4
5
55'

Uaktywnił się w ofensywie Piast. Jednak gliwiczanie nie są w stanie poważniej zagrozić defensywie Cracovii.

4
3
2
2
52'

W 2. połowie Piast niewiele potrafi zdziałać. To Cracovia, póki co, jest groźniejsza w ofensywie.

3
2
2
3
4
50'

Rapa dośrodkował, uderzać starał się Oshima. Efektem jedynie korner dla Pasów.

2
2
1
1
1
49'
3
2
1
1
49'
3
3
47'

Przepychanki w środku pola. Sędzia uspokaja zawodników.

3
2
czas Druga połowa
komentarz

Wyrównane spotkanie, więcej okazji bramkowych wykreowali goście, ale to gospodarze chwilę przed przerwą zdobyli gola.

2
1
1
3
2
45'

Sędzia doliczył minutę do 1. połowy.

2
1
6
6
44'

Gol! Strzelił Benjamin Kallman. Asystował mu Patryk Makuch. Gracze Cracovii skontrowali gliwiczan. Od środka boiska z piłką ruszył Kallman, uciekł Mosórowi i strzałem z pola karnego pokonał Placha! 1:0!

8
4
2
5
8
42'

Mocno z dystansu uderzył Krykun, trafił w głowę Jugasa, który odczuł strzał.

1
2
2
41'

Dwukrotnie groźnie zrobiło się pod bramką Cracovii. Jednak wciąż bez konkretów.

1
1
1
40'

Powoli zbliżamy się do przerwy. Wiele wskazuje na to, że w 1. połowie w Krakowie goli się nie doczekamy.

1
3
2
37'

Ryzykowanie obrona Cracovii. Nabity został Krykun, Madejski zachował czujność i złapał piłkę.

3
36'

Faul Felixa i mamy pierwszą kartkę w meczu.

4
3
1
3
34'

Zamieszanie pod bramką Pasów, gospodarze wyszli cało z opresji. Piast powinien lepiej zachować się w tej sytuacji.

1
2
3
3
33'

Cracovia blisko gola! Dośrodkowanie z prawej strony, głową uderzył Makuch. Tuż obok słupka!

4
3
1
2
1
33'

Spadło tempo gry. Niewiele dzieje się na boisku. Upadł daje się we znaki zawodnikom.

4
4
30'

Ucierpiał Czerwiński, którego ostro zaatakował Kallman. Bez konsekwencji kartkowych.

2
2
2
4
4
29'

Pyrka ruszył prawą stroną, dotarł jednak tylko do pola karnego. Dobrze zachowała się obrona Pasów.

2
2
1
2
1
27'

Makuch do Kallmana, ten jednak nie zdołał oddać skutecznego uderzenia. Plach odbił piłkę na korner.

2
1
1
1
25'

Czerwiński źle przyjął piłkę, starał się mu ją odebrać Makuch. Obrońca Piasta naprawił swój błąd.

2
1
2
2
23'

Piast przy piłce, gliwiczanie szanują piłkę, dość długo konstruują swoje akcje.

3
1
1
1
1
20'

Małe zamieszanie przed polem karnym Piasta. Jednak próby krakowian były blokowane przez czujną obronę gości.

3
1
1
1
18'

Piast Gliwice nie zmienia sposobu gry. Goście wysoko atakują graczy Pasów.

1
2
1
2
1
16'

Próba z dystansu Tomasiewicza, piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości.

1
3
2
15'

Seria rzutów rożnych dla Piasta, ale w ostatnim fragmencie bez konkretów w postaci uderzeń.

1
1
2
3
13'

Atanasov uderzył z dystansu, Plach popełnił błąd i nie złapał piłki. Będzie korner dla gospodarzy.

2
2
2
1
1
10'

Piast powinien prowadzić! Najpierw strzał Mosóra z pięciu metrów odbił bramkarz! Po chwili z boiska uderzał Felix, Madejski po raz kolejny popisał się świetną interwencją!

4
3
3
3
4
7'

Dość spokojny początek gry. Żadna z drużyn nie zamierza otwierać się przed rywalem. Więcej z gry ma Cracovia.

2
4
2
2
4
4'

Atanasov niespodziewanie uderzył z dystansu. Piłka otarła się o obrońcę i wyszła na korner.

3
1
1
1
3
3'

Ameyaw biegł z piłką, ale zbyt długo zastanawiał się. Dogonił go Rakoczy i ją odzyskał.

3
3
1
3
1
2'

Gliwiczanie od początku wysoko atakują Cracovię. To utrudnia rozgrywanie akcji zawodnikom Pasów.