PKO Ekstraklasa: 6. kolejka
27 sie 2023 15:00
komentarz

Koniec! Korona Kielce odniosła łatwe i w pełni zasłużone zwycięstwo z faworyzowanym Zagłębiem 2:0!

4
1
90+4'

Deaconu opanował piłkę na dwudziestym metrze, uderzył z półwoleja, ale i on nie trafił w bramkę.

3
1
90+2'

Korona utrzymuje się przy piłce. Zagłębie nie potrafi jej odebrać.

10
3
2
2
90'

Sędzia doliczył minimum 5 minut.

5
2
1
90'
KGHM Zagłębie Lubin
2
1
1
1
89'

Akcja w jedną i drugą stronę. Błanik wbiegł w pole karne, lecz strzelił minimalnie obok słupka.

1
1
1
1
89'

Niecelny strzał Munoza z dwudziestu metrów.

1
1
1
88'

Briceag z kolejnym dziś centrostrzałem, ale znów zabrakło precyzji. Piłka nie leciała w bramkę.

2
86'
84'

Podgórski bardzo nieprzyjemnie nadepnął na staw skokowy Kirkeskova. Potrzebna jest pomoc medyczna.

1
1
82'

Ładna akcja Grzybka prawą stroną, podanie w pole karne, gdzie odnalazł się niepilnowany Makowski. Strzał bez przyjęcia i piłka została wybita niemal z linii!

2
1
3
80'

W odpowiedzi Korona. Błanik miał dużo swobody, biegł w kierunku pola karnego, nikt nawet nie myślał, by go zaatakować. Na koniec jednak zabrało siły w tym strzale. Weirauch spokojnie złapał piłkę.

2
2
3
1
80'

Pieńko wypracował sobie pozycję do strzału z narożnika pola karnego. Uderzył celnie, choć zbyt lekko. Pewna obrona Dziekońskiego.

2
1
1
1
77'

Hofmeister pod presją rywala zagrywa piętką we własnym polu karnym. To już wyższy poziom pewności siebie.

1
75'

I kolejna próba z dystansu. Tym razem nieznacznie pomylił się Nono.

2
1
74'

Po dość nerwowym początku drugiej połowy i paru sytuacjach Zagłębia wszystko wróciło do normy. Korona ma kontrolę.

2
1
72'

Strzeboński miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, więc zdecydował się na strzał. Mocno, ale i niecelnie.

1
1
86'
67'

Strzeboński zagrał prostopadle w pole karne do Czyżyckiego, a ten oddał potężny strzał z ostrego kąta i piłka wpadła do siatki. Problem w tym, że był minimalny spalony!

3
1
2
67'

Poczarował trochę przed polem karnym Pieńko, podał do boku, lecz Kirkeskov wrzucił niedokładnie.

1
66'

Szykawka bez problemu wygrał pojedynek powietrzny z Krukiem w polu karnym, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką!

1
1
63'

Szykawka walczył o piłkę z Kopaczem i podszedł trochę zbyt agresywnie. Zaatakował barkiem i trafił w rywala.

1
2
63'
1
1
1
2
62'

Okazja dla Korony! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi niepilnowanego Zatora, ale za dużo czasu zajęło mu przyjęcie piłki i ostatecznie strzał został zablokowany.

2
1
1
60'
58'

Takac potrzebuje pomocy medycznej po jednym ze starć.

1
1
1
1
57'

Była okazja dla Zagłębia. Pieńko znalazł podaniem Makowskiego w polu karnym, ale ten przyjął piłkę i przegrał fizyczną walkę z Godinho.

1
55'
1
2
1
55'

Dalmau popsuł akcję Korony. Podawał płasko w pole karne - niecelnie. A było tam dwóch kolegów.

2
1
2
54'

Kirkeskov wrzucał w pole karne, na dalszym słupku strącił piłkę Woźniak, ale nie doszedł do niej Kurminowski. To mogła być niezła szansa dla gości.

2
1
1
53'

Gospodarzom nie spieszy się, gdy piłkę mają zawodnicy defensywni. Korona zaprasza Zagłębie na własną połowę.

3
1
1
1
1
51'

Briceag wrzucał płasko w pole karne i wybija piłkę Makowski. Zabrakło precyzji przy tym ostatnim dograniu, bo wcześniejsza faza akcji była niezwykle efektowna.

1
50'

Korona chce szybko złapać rytm z końcówki pierwszej połowy. Zagłębie gra o jednego zawodnika mniej i siłą rzeczy zostawia dużo wolnej przestrzeni na boisku.

1
47'

Przebojowa akcja rezerwowego Pieńki, ale zabrakło celnego strzału już z obrębu pola karnego.