4
8
87'

Gol! Strzelił Kacper Smoliński. Asystował mu Olaf Korczakowski.

Kacper Smoliński z piątym golem wbitym Cracovii po dograniu debiutanta Olafa Korczakowskiego. Akcja zmienników to jak policzek dla obrywających cios za ciosem gospodarzy.

41
21
3
87'

Przyglądamy się ostatnim minutom rozstrzygniętego spotkania. Pogoń Szczecin stara się trzymać zrezygnowanych podopiecznych Jacka Zielińskiego jak najdalej od bramki strzeżonej przez Valentina Cojocaru. Zanosi się na pierwsze czyste konto Rumuna w PKO Ekstraklasie.

9
4
1
84'
80'
80'

Pogoń Szczecin. Schodzi: Efthymios Koulouris. Wchodzi: Olaf Korczakowski.

1
80'

Pogoń Szczecin. Schodzi: Alexander Gorgon. Wchodzi: S. Wawrzynowicz.

S. Wawrzynowicz #70
5
1
1
1
74'

Akcja podopiecznych Jacka Zielińskiego zapowiadała się obiecująco tylko do momentu oddania uderzenia. Ponownie pomruk rozczarowania na trybunach stadionu, ponieważ Benjaminowi Kallmanowi wciąż nie udaje się przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Valentina Cojocaru.

8
6
2
2
4
73'

Żółtą kartkę otrzymał Efthymios Koulouris za faul na połowie przeciwnika.

2
2
2
4
70'

Michał Rakoczy napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

11
3
2
1
5
65'
65'
64'

Gol! Strzelił Efthymios Koulouris.

W odpowiedzi Pogoń przeprowadziła jeszcze jedną akcję, tym razem zakończoną strzałem na 4:0 Efthymisa Koulourisa. Po zgrabnie przeprowadzonym ataku trener Jens Gustafsson ma możliwość dokonania zmian za najbardziej doświadczonych zawodników w zespole.

31
18
3
1
1
60'

Godzina rywalizacji na stadionie w Krakowie za drużynami. Można powiedzieć, że piłkarska fortuna sprzyja tym razem Portowcom, a często tak nie działo się w meczach poprzedzających wrześniową przerwę reprezentacyjną.

8
5
2
1
1
57'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Patryk Makuch!

Cracovii nic nie wychodzi i w 57. minucie Patrykowi Makuchowi nie udało się poprawić wyniku z rzutu karnego.

26
24
3
56'

Rzut karny dla Cracovii.

3
6
3
3
6
50'

Gol! Strzelił Alexander Gorgon. Asystował mu Wahan Biczachczjan.

W 50. minucie padła bramka, która praktycznie odebrała nadzieję na zapunktowanie gospodarzom. Ponownie celnie przymierzył do sieci Alexander Gorgon po rajdzie Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski w szybkim ataku ośmieszył Virgila Ghitę, po czym przytomnie dostarczył piłkę dobrze dysponowanemu Austriakowi. Po drodze był jeszcze przypadkowy kontakt piłki z Wahanem Biczachczjanem, dlatego Ormianinowi trzeba zapisać asystę.

43
25
2
2
2
48'

Po zmianie stron Pogoń Szczecin wymieniła podania na własnej połowie boiska. Podopieczni Jensa Gustafssona chcą toczyć rywalizację na ich warunkach i nie pozwolić Cracovii na rozpędzenie się po zmianach personalnych.

18
13
czas Druga połowa
46'

Cracovia. Schodzi: Jani Atanasov. Wchodzi: Patryk Makuch.

46'

Cracovia. Schodzi: Cornel Rapa. Wchodzi: Karol Knap.

komentarz

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

2
2
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Pogoni Szczecin. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego zdobyła prowadzenie 2:0 dzięki dwóm stałym fragmentom gry. Kamil Grosicki zdobył pierwszego gola z rzutu karnego, a druga bramka Alexandra Gorgona padła po dośrodkowaniu z kornera.

6
4
1
1
45'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

1
1
1
7
7
45'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Malec za faul na Benjaminie Kallmanie.

4
2
1
5
8
42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Cracovia ma duży problem z przeprowadzeniem ataku zakończonego strzałem celnym. Valentin Cojocaru pokazał umiejętności po tylko jednym niezłym kopnięciu Mateusza Bochnaka.

2
1
1
38'

Benjamin Kallman oddał piłkę blisko pola karnego Michałowi Rakoczemu, a ten oddał uderzenie obok bramki. To była niewykorzystana szansa Cracovii na strzelenie gola kontaktowego jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Futbolówka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Valentina Cojocaru.

5
3
1
2
2
36'

Grecka akcja Pogoni Szczecin, jednak Efthymis Koulouris nie oddał celnego strzału po dośrodkowaniu Leonardo Koutrisa. Piłka została skierowana między środkowych obrońców Cracovii, a tam napastnik Portowców starał się wrzucić piłkę za kołnierz Sebastiana Madejskiego.

3
2
2
2
1
33'

Akcja indywidualna Mateusza Bochnaka prosto w dobrze ustawionego Valentina Cojocaru. Do pewnego momentu ta szarża wyglądała obiecująco, jednak ostatecznie były zawodnik Pogoni Szczecin w barwach Cracovii nie podsumował jej w odpowiedni sposób.

7
1
2
3
30'

Po dwóch kwadransach Pogoń Szczecin jest zdecydowanie bliżej zwycięstwa w sobotnie popołudnie. Na dodatek Cracovia ma duży problem z Kamilem Grosickim, który rozgrywa prawdopodobnie najlepszą połowę meczu od początku sezonu. Reprezentant Polski jest zbudowany przerwaniem niemocy strzeleckiej w PKO Ekstraklasie.

15
7
1
1
1
27'

Poradził sobie Linus Wahlqvista z płaskim dośrodkowaniem Pawła Jaroszyńskiego. W odpowiedzi szarża Pogoni Szczecin z wykorzystaniem Kamila Grosickiego. W ostatnim momencie z kadrowiczem Fernando Santosa poradził sobie wślizgiem Virgil Ghita.

5
2
3
1
2
25'

Dwubramkowe prowadzenie Pogoni Szczecin!

8
4
1
1
21'

Gol! Strzelił Alexander Gorgon. Asystował mu Fredrik Ulvestad.

Pogoń wykonywała dużo stałych fragmentów gry na połowie przeciwnika i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alexander Gorgon wepchnął piłkę z bliska do siatki. Dorzucenie Kamila Grosickiego zostało przytomnie zgrane na drugi słupek do Austriaka. Raz jeszcze pogubiła się obrona z Kamilem Glikiem w szeregach i sytuacja podopiecznych Jacka Zielińskiego robi się bardzo zła.

40
20
2
3
3
20'

Cracovia zaczęła dłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki i próbuje żwawo doprowadzić do remisu. Benjamin Kallman jest podrażniony i chce jak najszybciej zrehabilitować się za sprokurowanie rzutu karnego. Napastnik ucieka nieostrożnemu Benediktowi Zechowi, ale ma problem z oddaniem celnego strzału na zakończenie swoich ataków.

3
1
1
1
2
13'

Benjamin Kallman nie wykorzystał szansy na pokonanie Valentina Cojocaru uderzeniem po dośrodkowaniu Mateusza Bochnaka. Napastnik Cracovii poradził sobie z doświadczonym Benediktem Zechem, ale na zakończenie ataku nie oddał celnego uderzenia.

6
3
1
2
12'

Kamil Grosicki i 1:0 dla Pogoni Szczecin.

6
5
1
8'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki.

Pogoń Szczecin zdobyła prowadzenie już w 8. minucie dzięki spokojnemu strzałowi Kamila Grosickiego z rzutu karnego. Swojego pierwszego gola w sezonie zdobył z jedenastki, która została przyznana za faul Benjamina Kallmana na nim samym. Pogubiła się obrona gospodarzy i wcześnie musieli myśleć nad odrabianiem strat.

31
13
2
3
3
6'

Kamil Grosicki zabrał się po raz pierwszy w meczu za wykonanie rzutu rożnego. Po nim krótkie zamieszanie i jest jedenastka dla Pogoni Szczecin. Faul Benjamina Kallmana na Kamilu Grosickim.

19
7
1
2
3'

Pierwsza akcja Pogoni Szczecin przerwana przez Kamila Glika. Doskonale wiedział, dokąd potoczy się piłka po podaniu Linusa Wahlqvista. Z kolei po przeciwnej stronie boiska dośrodkowanie prosto w rękawice Valentina Cojocaru.

17:07

Cracovia przywitała Pogoń z Kamilem Glikiem w podstawowym składzie. Obrońca, którego poprzednim klubem było Benevento Calcio, powrócił do PKO Ekstraklasy po długiej nieobecności. Na stadionie od razu uciął sobie pogawędkę z Kamilem Grosickim, a w jedenastce Jacka Zielińskiego stworzył trio obrońców z Virgilem Ghitą oraz Andreasem Skovgaardem.

3
2
1
17:06

Pogoń przyjechała do Krakowa z zamiarem odbudowania pozycji w PKO Ekstraklasie. Przed przerwą reprezentacyjną drużyna Jensa Gustafssona nie potrafiła w czterech kolejnych meczach strzelić gola, ani zapunktować. W efekcie znalazła się w strefie spadkowej ligi. Przełamanie nadeszło tydzień temu, kiedy Pogoń zwyciężyła 3:1 z Koroną Kielce.