08 paź 2023 17:30
90+11'
Legia Warszawa
komentarz

Trzy gole padły w najciekawszym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski Raków Częstochowa pokonał przy Łazienkowskiej wicemistrza Polski Legię Warszawa 2:1.

109
56
11
9
10
90+8'
110
58
5
7
10
90+7'

Kontra Rakowa. Cebula niczym jeździec bez głowy. Po chwili piłkę w rękach miał Tobiasz.

31
14
12
14
26
90+6'
85
48
12
12
13
90+4'
Raków Częstochowa
23
9
10
22
43
90+5'
60
26
5
6
14
90+5'

"Koncert" rozpoczęli sfrustrowani kibice Legii, którzy zaczęli wyzywać sędziego Marciniaka. Po co to komu?

16
14
5
10
22
90+4'

Zaostrzyła się w końcówce gra. Ostro zagrał Kramer.

10
3
6
11
22
90+3'

Atak pozycyjny Legii. Gospodarze nie mają pomysłu na zaskoczenie obrony Rakowa.

37
25
7
5
4
90+1'

Strzał z dystansu Burcha ofiarnie zablokował obrońca gości.

31
14
8
5
6
90'

Sędzia doliczył 9 minut.

14
18
9
18
45
88'

Nerwowo przy linii bocznej. Kramer nie wytrzymał nerwowo. Podobnie jak ławka Rakowa.

10
11
11
5
4
87'
14
6
4
14
23
84'

Tymczasem problemy z nogą ma Kovacević. Przerwa w grze. Bramkarzowi udzielana jest pomoc.

9
8
10
9
15
84'

Raków nie zamierza oddawać piłki Legii. Czas płynie.

21
14
5
3
8
82'
10
3
2
2
3
80'
15
7
7
6
14
79'

Coraz mniej czasu ma Legia na doprowadzenie do remisu. Raków skutecznie oddala grę od własnej połowy.

15
10
6
5
6
78'
7
2
18
19
75'
75'
15
6
2
2
2
74'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Rafał Augustyniak. To jest piłka nożna! Augustyniak przed momentem miał dwie okazje, a teraz trafił do własnej bramki! Z prawej strony zagrywał Nowak, a zaskoczony Augustyniak wbił piłkę do własnej bramki! 1:2!

103
89
16
17
36
71'

Kolejna próba z pola karnego Augustyniaka, piłka po strzale głową zatrzymała się na słupku!

9
6
5
5
4
70'

Po rzucie rożnym Kapuadi odegrał do Augustyniaka. Piłka leciała do bramki, ale sprzed linii wybił ją Papanikolaou!

13
8
5
3
4
70'

Prawą stroną w pole karne wszedł Wszołek. Nie dały rady dośrodkować. Będzie korner.

5
2
4
7
6
69'

Ryzykownie obrona Rakowa, wycofanie do Kovacevicia. Bramkarz zachował spokój i wybił piłkę.

8
4
4
1
66'

Słabsza jest 2. część meczu. Wydaje się, że kto trafi, ten sięgnie po trzy punkty.

4
5
8
1
64'
3
64'
63'
11
7
3
6
7
60'

Dwa kwadranse do końca. Pachnie remisem, ale mamy nadzieję, że gole w meczu jeszcze zobaczymy.

4
4
5
57'

Opatrywany jest Yeboah, ale wygląda na to, że wszystko będzie w porządku.

12
9
5
1
56'
56'

Yeboah ruszył środkiem pola. Strzał z ok. 16 metrów poszybowała ponad bramką.

3
5
8
2
3
55'
54'

Przerwa w grze. Opatrywany jest Adnan Kovacević.

4
2
9
2
3
52'
22
18
3
4
9
50'

Nowak dośrodkował z rzutu wolnego, jednak zbyt mocno. Od bramki Legia.

5
1
5
2
6
49'
15
13
3
7
10
49'
23
18
1
2
4
48'

Legia od początku 2. połowy w ataku. Raków broni się dość szczęśliwie. Z dystansu uderzył Slisz. Kovacević na raty złapał piłkę.