PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
22 paź 2023 17:30
komentarz

Duża niespodzianka w Zabrzu. Górnik zasłużenie pokonał mistrza Polski Raków Częstochowa 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobywał Daisuke Yokota, dla gości Ante Crnac.

45
16
3
3
7
90+2'

Mocno z dystansu Koczerhin, ale tuż obok słupka!

33
28
8
7
12
90+1'

Uderzał głową Crnac, Bielica końcami palców na rzut rożny!

28
14
3
4
4
90'

Sędzia doliczył 5 minut do 2. połowy.

12
8
5
12
19
89'

Z dystansu uderzył Yeboah, Bielica błędu nie popełnił i piłkę złapał.

31
17
6
5
7
88'
Górnik Zabrze
14
4
2
7
13
86'
16
12
4
5
5
86'
13
7
2
2
2
86'
Raków Częstochowa
13
6
5
5
8
84'

Zamieszanie pod bramką Górnika, kilka uderzeń zostało zablokowanych. Kolejne było niecelne.

12
9
3
1
6
82'

Gol! Strzelił Ante Crnac. Asystował mu John Yeboah. Raków wraca do gry! Yeboah zagrał do Crnaca, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Bielicę! 2:1!

26
16
7
16
33
79'

Zabrzanie zwalniają tempo gry. Raków bezradny, bez ikry. Bez... niczego.

19
16
7
5
9
76'

Odliczamy. Już tylko kwadrans pozostał Rakowowi. Na razie nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić w meczu. To jest jednak piłka nożna!

17
10
6
2
5
73'
72'

Kolejny raz w dobrej sytuacji goście, ale Tudor zamiar uderzać jeszcze podawał. Dziwne decyzje częstochowian.

15
8
3
1
5
70'
4
1
1
3
8
69'
68'

Nowak w polu karnym do Yeobaha, ten jednak został zablokowany. Będzie rzut rożny.

10
5
4
3
2
66'

Raków nie jest w stanie wykreować sobie okazji na złapanie kontaktu. Zabrzanie nie muszą się zbyt wiele wysilać, aby utrzymywać prowadzenie.

11
8
2
3
3
63'
6
5
1
8
10
62'
62'
11
10
4
3
3
61'

Już niewiele ok. dwa kwadranse ma Raków na zmianę swojej sytuacji. Mistrzowie Polski jak na razie niewiele zrobili.

13
6
1
3
59'
13
10
5
5
8
58'

Płyną minuty, tempo gry dość wolne. Raków nie przypomina siebie z poprzednich meczów. Coraz bliżej niespodzianki.

11
6
2
5
8
55'
14
13
5
5
8
55'

Atak pozycyjny Rakowa. Wszystko dzieje się daleko od pola karnego Górnika Zabrze.

12
6
4
3
5
52'

Przepychanki na murawie. Częstochowianie marzyli o rzucie karnym. Nerwowo zareagowali gospodarze.

8
12
5
3
5
49'

Mocny strzał prawą nogą Koczerhina z ok. 18 metrów. Jednak obok bramki zabrzan.

11
10
5
3
6
47'

Spokojny początek 2. połowy. Raków nie rzucił się na zabrzan, a powinien mieć ku temu powody.