PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
20 paź 2023 20:30
komentarz

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie dali na własnym stadionie żadnych szans KGHM Zagłębiu Lubin. Gospodarze wygrali 3:0. Jedna z bramek padła po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego.

10
3
2
1
2
90+2'
90+1'

Jeszcze wyjście Jagiellonii. Dośrodkował Stojinović, Rybak uderzył głową. Strzał 16-latka minął słupek o dwa metry.

5
4
1
1
1
90'

Sędzia doliczył 3 minuty do 2. połowy.

8
5
3
3
3
89'

Jagiellonia wszystko ma pod kontrolą. Zagłębie nie jest w stanie na dłużej zbliżyć się z piłką pod bramkę gospodarzy.

14
6
1
1
1
86'
86'
86'

Sporo miejsca z przodu ma Jagiellonia. Goście starają się wykorzystać fakt, że Zagłębie myślami jest już w autokarze.

5
4
2
3
2
85'

Kolejna efektowna akcja Hansena, jednak zabrakło dobrego wykończenia. Piłka w rękach bramkarza.

4
2
2
3
4
83'

I już Hansen przed szansą. Strzał poszybował wprost w bramkarza.

5
4
3
2
2
81'
81'
81'
3
2
2
2
2
81'

Błąd Zagłębia, Pululu i Aranjo ruszyli w kierunku bramkarza, ale strzał tego drugiego otarł się o poprzeczkę!

6
4
2
2
3
78'

Rzut wolny dla Jagiellonii. Niewielkie zamieszanie pod bramką gości, ale bez efektów w postaci uderzenia.

4
2
4
3
3
75'

Próba z dystansu Pieńki, ale Zagłębie już nie wierzy w dobry wynik. Piłka poszybowała daleko od celu.

6
5
2
3
4
73'

W tym meczu jest już wszystko jasne. Jagiellonia może zacząć powoli myśleć o zaległej potyczce z Lechem Poznań.

11
5
2
2
2
71'

Pululu główkował z sześciu metrów. W bramkę nie trafił, wcześniej był spalony.

2
2
5
3
3
68'
68'
66'

Gol! Strzelił Bartłomiej Wdowik. To się Wdowik popisał! Obrońca uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego i Dioudis wpadł z piłką w do bramki! 3:0!

Jagiellonia Białystok
29
13
3
3
4
65'

Wdowik przed polem karnym do Kubickiego. Strzał z ok. 15 metrów kapitalnie odbił bramkarz!

5
5
2
6
6
63'

Daleko przed pole karne wybiegł Alomerović i przerwał akcję Zagłębia.

10
7
3
2
3
60'

Godzina gry za nami. Atak pozycyjny Miedziowych. Goście jednak nie są w stanie zbyt często zagrażać Jagiellonii.

8
6
3
4
4
57'

Szukają nadziei lubinianie, ale nie są w stanie poważniej zagrozić Alomerovicowi. Minuty zaczynają płynąć coraz szybciej.

6
9
3
3
3
54'

Dobra akcja lubinian zakończona strzałem tuż obok bramki Pieńki! Coraz więcej dzieje się w Białymstoku!

6
6
5
6
6
52'

Naranjo uderzał z pola karnego, po nodze obrońcy tuż obok słupka!

8
5
4
5
5
51'

Marczuk zrobił sobie mały slalom w polu karnym Zagłębia. Zbyt optymistycznie, został zablokowany.

4
2
3
4
5
48'
7
6
5
6
9
47'

Strzał Wdowiaka, po błędzie obrony, ale w zasięgu rąk Alomerovicia.

5
5
3
5
4
47'

Zagłębie po przerwie ruszyło do ataku. Wymiana podań w okolicach pola karnego, ale zabrakło uderzenia.