Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

3
10
13
89'

Obudzili się na samo zakończenie meczu przyjezdni. Daniel Bielica musiał wykazać się na linii bramkowej i poradził sobie z uderzeniem Jakuba Myszora!

18
9
6
2
4
88'

Żółtą kartkę otrzymał Boris Sekulić za trafienie w twarz przeciwnika.

5
5
5
11
16
85'
83'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Skovgaard za brzydkie przewinienie.

12
6
2
5
5
82'

Gol! Strzelił Paweł Olkowski. Asystował mu Damian Rasak.

Uderzenie na 1:0 dla Górnika było w 82. minucie. Paweł Olkowski pokonał bramkarza przeciwnika w drugim meczu z rzędu. Tym razem oderwał się od zagubionych obrońców Cracovii i pokonał Sebastiana Madejskiego strzałem z bliska. Piłka dotarła do niego po sprytnie przepuszczonym dośrodkowaniu Damiana Rasaka.

45
26
6
3
5
80'

9409 kibiców na stadionie.

6
1
1
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Musiolik za ostre przewinienie.

3
4
4
7
76'
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Prawdopodobnie nie będzie czego wspominać z tego poniedziałku z PKO Ekstraklasy. Jeszcze tli się jakaś iskierka nadziei, ale z każdym nieudanym atakiem coraz mniejsza i mniejsza.

1
1
70'

Ponownie usypiające tempo rozgrywania piłki. Szczególnie ciekawi współczynnik xG przyjezdnych. Nie widać, żeby podopieczni Jacka Zielińskiego poprawiali go po powrocie z szatni na boisko.

3
4
4
3
3
67'
67'

Cracovia. Schodzi: Karol Knap. Wchodzi: Cornel Rapa.

2
2
1
1
1
66'

Niebawem ponownie będzie zmieniać Jacek Zieliński.

1
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Kapralik za przewinienie na Patryku Makuchu.

1
2
1
3
4
63'

Fatalna strata Michała Rakoczego i później musiał gnać za Adrianem Kapralikiem aż we własne pole karne. To okazał się szczęśliwy wybór. Wcześniej widzów rozbawiło bezkarne wbiegnięcie Adriana Kapralika w szesnastkę bez jakiegokolwiek pressingu Otara Kakabadze.

2
3
2
1
1
60'

Nie minęła godzina spotkania i trenerzy obu zespołów poszukali rozwiązań na ławkach rezerwowych. Na przykład Jacek Zieliński wymienił obu napastników i zdecydował się na jednoczesne wprowadzenie Patryka Makucha oraz Benjamina Kallmana.

3
3
1
3
3
57'

Przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu zawodników obu zespołów w powietrzu.

2
3
2
56'
53'

Minuty po przerwie ze zdecydowanym wskazaniem na zabrzan. Kolejne uderzenia oddali Dani Pacheco oraz Szymon Czyż. Pierwszy z wymienionych nie zaskoczył swoim kopnięciem Sebastiana Madejskiego, a były pomocnik Lazio dał się przyblokować. Tylko korner dla podopiecznych Jana Urbana.

3
4
3
2
50'

Po przerwie Górnik kontynuuje natarcie. W 48. minucie Adrian Kapralik główkował niecelnie po dobrym dośrodkowaniu Borisa Sekulicia. Obrońca sprytnie poradził sobie z przeciwnikiem na prawej stronie boiska, ale następnie gospodarzom zabrakło wykończenia ataku. Podobnie jak po chwili po uderzeniu Daisuke Yokoty w zasięgu rąk Sebastiana Madejskiego.

12
6
3
2
3
47'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Knap za ostre potraktowanie aż dwóch rywali.

5
2
2
13
13
czas Druga połowa
46'
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

2
3
3
1
1
komentarz

Dużo zostało napisane o pierwszej połowie meczu, pozostało liczyć na ciekawsze granie po powrocie drużyn z szatni na boisko. W zasadzie gorzej być nie może.

12
14
12
1
45'

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

16
15
15
12
12
41'

Przerwa w grze po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu zawodników.

6
6
6
4
6
38'

W ostatnich minutach najciekawsze było uderzenie Szymona Czyża, chociaż obiektywnie nie było ono w ogóle ciekawe. Piłka straciła moc po odbiciu się od defensora Cracovii i ledwo doturlała się w rękawice Sebastiana Madejskiego.

7
5
5
2
2
35'

Karol Knap postanowił uraczyć się łykiem wody przed wprowadzeniem piłki do gry wrzutem z autu. To chyba najlepsze podsumowanie powoli dobiegającej końca pierwszej połowy spotkania. Kompletnie nikomu się tu nigdzie nie spieszy.

4
4
4
4
6
31'

Przerwa w grze spowodowana urazem Kacpra Śmiglewskiego.

3
3
4
3
3
30'

Dwa kwadranse meczu za zawodnikami. Nie jest to konfrontacja jak dotąd wypełniona fajerwerkami piłkarskimi. W zasadzie jedna sytuacja podbramkowa Sebastiana Musiolika.

2
1
1
1
1
27'

Dobrze gra w obronie Górnik Zabrze i nie pozwala przeciwnikom na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Cracovia momentami wygląda na coraz bardziej zrezygnowaną w prowadzeniu ataku pozycyjnego.

4
4
2
2
2
24'

Andreas Skovgaard miał ochotę na przekucie w prowadzenie dośrodkowania z rzutu rożnego. Niezła piłka, jednak ostatecznie obrona Górnika Zabrze poradziła sobie z powstrzymaniem przeciwnika. Cracovia jeszcze nie sprawdziła groźnym strzałem formy Daniela Bielicy.

4
2
2
2
2
20'

Po sytuacji podbramkowej Sebastiana Musiolika było jeszcze uderzenie z dystansu Adriana Kapralika. Co prawda zablokowane, jednak Górnik Zabrze zaczął prezentować odważniejszą piłkę po niemrawym rozpoczęciu spotkania.

5
2
5
2
2
17'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Rakoczy za pociąganie przeciwnika za koszulkę.

5
3
3
3
3
16'

Pierwsza szansa Górnika na gola była w 16. minucie. Sebastian Musiolik miał możliwość pokonania swojego imiennika - Madejskiego w bramce Cracovii. Nie udało się to, choć pozycja wydawała się dogodna. Odważne wyjście na przedpole gracza Cracovii okazało się dobrym rozwiązaniem.

5
5
5
5
4
14'

Niewiele działo się na początku meczu. Cracovia przeważała w posiadaniu piłki, ale jej rozegrania były równie niegroźne jak nieliczne wypady Górnika. Bramkarze nie musieli pokazywać kunsztu, a drużyny nie wykorzystały między innymi stałych fragmentów gry dyktowanych blisko pól karnych.

1
1
4
4
4
11'

Także Górnik Zabrze nie wykorzystał do stworzenia sytuacji podbramkowej rzutu wolnego przyznanego kilka metrów od narożnika pola karnego Cracovii.

3
3
3
3
6
8'

Szansa na sprawienie problemu rozegraniem rzutu wolnego na wysokości pola karnego Górnika Zabrze. Niezła wrzutka Michała Rakoczego, piłka została przepuszczona przez Kacpra Śmiglewskiego, jednak zabrakło zawodnika Cracovii zdolnego do oddania uderzenia.

3
3
5
5
5
5'

Nieudana wymiana podań pozwala Górnikowi Zabrze wznowić grę wrzutem z autu na wysokości koła środkowego. Cracovia starała się przyspieszyć rozegranie na połowie przeciwnika z województwa śląskiego.

2
2
2
2
2
2'

Gospodarze w białych strojach z niebieskimi i czerwonymi elementami. Z kolei Cracovia w czarnych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.