5
4
3
89'

Dobre uderzenie Szczepana z szesnastu metrów. Mrozek efektownie obronił ten strzał, a piłka leciała tuż przy słupku.

13
4
7
1
2
88'

Niewiele dzieje się w ostatnich minutach na boisku.

5
3
9
4
3
86'

Lech miał okazję do kontry, ale Wilak nie popisał się przy podaniu na skrzydło do Gholizadeha. Zagrał w nogi rywala.

6
3
6
6
7
83'
ZMIANA
82'

Była szansa dla Ruchu. Dobre dośrodkowanie Kozaka, Szczepan powalczył w powietrzu z Blaziciem, ale nie trafił czysto w piłkę. Mrozek broni.

1
80'
ZMIANA
19
12
2
2
4
80'
ZMIANA
79'

Zero pressingu w wykonaniu gości. Oni już chyba się poddali. Lech swobodnie rozgrywa piłkę.

14
11
3
1
2
76'

Kwadrans do końca. Nie zanosi się na sensację w Poznaniu.

23
14
4
2
3
75'

Dość chaotyczna akcja Wilaka. Przypadkowo wbiegł z piłką w pole karne, ale nie potrafił jej opanować. I na koniec faulował przeciwnika.

1
3
3
2
4
73'

Kwekweskiri z dystansu... obok bramki.

4
2
6
3
4
72'

Ba Loua strzela, piłka w siatce, ale... gola nie będzie. Na spalonym był Marchwiński, który wyraźnie utrudnił interwencję Kamińskiemu.

7
5
5
7
13
70'

Sprawna kontra Lecha, ale Ba Loua z dwudziestu metrów strzelił idealnie do rąk Kamińskiego.

4
5
5
3
2
69'

Długie podanie Blazicia na lewe skrzydło. Przy dobrym przyjęciu Wilak mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. I dobrego przyjęcia zabrakło. Faul w ataku.

1
2
4
4
3
68'

Nie wyhamował Kozak i wyszedł z tego dość ostry wślizg w nogi Karlstroma.

3
5
68'
ŻÓŁTA KARTKA
6
4
1
66'
ZMIANA
11
6
4
3
3
65'

Piłkarze Lecha wymieniają kolejne podania. Nic się nie zmienia.

6
5
2
2
2
63'
ZMIANA
63'
ZMIANA
61'

Kwekweskiri odpalił bombę z dystansu, był rykoszet i piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.

9
2
2
1
2
60'

Blazić miał jeszcze jakiś drobny problem zdrowotny, ale chyba to nic poważnego.

4
2
3
5
5
60'

Wrzutka z prawej strony, Szczepan wygrał walkę z Blaziciem, jednak strzelił niecelnie.

4
4
1
2
2
59'

Płaskie dośrodkowanie Anderssona w pełnym biegu, jednak nie było żadnego partnera w tzw. piątce. Nie nadążyli.

1
1
2
2
58'

Nieudany strzał Wójtowicza z 18 metrów. Miał dobrą szansę, ale nie przyłożył się do tego.

7
3
1
1
4
56'

Potężny strzał Velde zza pola karnego i efektownie broni Kamiński! Lech chce iść za ciosem.

22
7
4
3
2
55'

Sytuacja Ruchu stała się beznadziejna. Trzeba zaatakować, a na to goście chyba nie byli przygotowani. Są bezradni.

10
6
3
2
2
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kristoffer Velde. Asystował mu Mikael Ishak.

2:0! Ależ to rozegrali. Ishak otrzymał świetne podanie z własnej połowy. Nie było spalonego, bo fatalnie złamał linię jeden z zawodników Ruchu. Szwed był sam przed Kamińskim, ale nie decydował się na strzał, tylko podał do Velde, a ten trafił do pustej bramki.

58
24
7
4
51'

Wreszcie akcja Ruchu. Kozak długo składał się do strzału, ale nikt do niego nie biegł. W końcu uderzył z 20 metrów i broni Mrozek.

7
4
3
3
4
50'

Nie widzimy szaleńczych ataków zespołu gości. Dalej to Lech przeważa.

18
11
6
5
4
49'

Oficjalna frekwencja: 24 086.

11
7
2
2
48'

Wrzucał Andersson. Bardzo źle. Na wysokości kolan, piłka wybita.

2
2
1
4
6
47'

Rzut rożny dla Lecha.

8
4
1
1
46'

2
44'

Bez argumentów Ruch po straconym golu. Lech kontroluje spotkanie.

22
13
2
5
42'

Teraz Wójtowicz koncertowo popsuł kontrę gości. W założeniu miało to być podanie po przekątnej na prawe skrzydło, a wyszła laga do Mrozka.

9
8
1
2
4
40'

Michalski nie dogadał się z Letniowskim. Nie wystartował do piłki, później Letniowski miał pretensje, bo to była niezła akcja Ruchu.

3
8
1
1
39'

Był rzut wolny dla Ruchu, ale nie popisał się Sadlok. Dośrodkowanie lekkie, w dodatku piłka leciała wysoko i spokojnie złapał ją Mrozek.

18
9
1
2
3
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Jesper Karlstrom.

1:0 dla Lecha! Kapitalne dośrodkowanie Karlstroma. Mocne, precyzyjne, idealne do Ishaka. Ten tylko dostawił głowę i piłka poleciała w okolice okienka!

71
39
7
3
10
35'

Velde oszukał Letniowskiego i był faulowany. Rzut wolny kilka metrów od bocznej linii pola karnego.

10
7
1
3
35'

Lech przy piłce. To fragment meczu, gdy Ruch broni się całym zespołem na własnej połowie, a najbardziej wysunięty Szczepan jest na 30. metrze od bramki.

6
5
1
1
1
32'

Mocna centra Anderssona w pole karne. Dołożył nogę Ishak, ale nie miał żadnej kontroli nad piłką, w efekcie czego oglądaliśmy bardzo niecelny strzał.

4
6
7
4
6
31'

Pół godziny za nami. Drugi kwadrans już zdecydowanie bardziej wyrównany.

4
4
4
2
5
29'

Ba Loua efektownie ograł Wójtowicza na skrzydle, jednak później zabrakło dokładnego dośrodkowania.

4
4
7
5
3
28'

Ishak marnuje dobrą okazję. Nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Pereiry. Był jednak na spalonym.

4
3
4
7
13
26'

Dobra akcja Michalskiego z prawej strony. Dogranie w pole karne, Szczepan przyjął piłkę, jednak po chwili jego strzał był zablokowany.

4
5
3
2
4
25'

Niemniej, po dobrym kwadransie Lech wyraźnie wyhamował.

2
3
10
5
10
24'

Krótko rozegrany rzut wolny przez Lecha. Kwekweskiri strzelał mocno z 30 metrów, ale został zablokowany przez Sadloka.

8
5
4
4
5
21'

Kolejna świetna akcja Niebieskich. Daleki przerzut do Kozaka, ten poczekał na odpowiedni moment i wrzucił idealnie na piąty metr, ale fatalnie zachował się Michalski. Nie oddał strzału, a za chwilę zagrywał piłkę ręką. Powinno być 0:1.

5
3
9
7
5
20'

I znowu chorzowianie. Po dośrodkowaniu Kozaka z lewej flanki Letniowski miał problem z opanowaniem piłki, jednak szczęśliwie ustawił ją do strzału Wójtowiczowi. Ten uderzył mocno, ale niecelnie.

5
7
3
2
7
19'

Akcja gości, ale skończyła się po niedokładnym dośrodkowaniu Michalskiego.

9
6
2
1
18'

Marchwiński walczył o piłkę z Sadlokiem w polu karnym Ruchu. Silniejszy fizycznie Sadlok wygrał, wybił piłkę i był faulowany przez zawodnika Lecha.

3
3
2
3
17'

Przechwyt Podstawskiego, była okazja do wyprowadzenia kontry przez Ruch, jednak za chwilę oglądaliśmy niecelne podanie w kierunku Szczepana.

3
4
3
1
15'

Przygniatająca przewaga Lecha w pierwszym kwadransie. Ruch może mówić o szczęściu, że jeszcze nie przegrywa.

12
9
5
3
5
14'

Velde przewrócił się w polu karnym. Komiczny widok, potknął się o własne nogi. Od razu przeprosił, jakby chciał wyprzedzić ewentualny ruch arbitra z żółtą kartką za symulkę.

6
12
2
1
12'

Szansa dla Lecha! Potężnie zza pola karnego uderzył Velde. Kamiński odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Ba Loua, ale również strzelił w bramkarza Ruchu. Za chwilę dobijał jeszcze Ishak, jednak nie trafił do pustej bramki!

4
7
14
10
10
12'

Wrzucał Andersson, jednak za nisko i wybili piłkę goście. Miał jeszcze okazję do strzału zza pola karnego Ba Loua, lecz wyraźnie się pomylił.

3
5
3
2
2
11'

Kontra poznaniaków. Velde zagrał na obieg do Anderssona, ale ten został zablokowany przy próbie dośrodkowania. Korner.

4
4
7
4
2
9'

Kwekweskiri strzela w poprzeczkę z rzutu wolnego! Pięknie to uderzył.

13
8
10
4
4
7'

Świetne podanie Marchwińskiego do Velde, a ten był faulowany kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny dla Lecha.

9
6
4
2
1
7'
7
6
1
2
2
6'

Po rzucie rożnym było lekkie zamieszanie, piłka wybita na oślep, jednak Blazić strzelał obok słupka.

1
1
2
3
5'

Wrzucał Andersson, był na dalszym słupku Marchwiński, ale w ostatniej chwili wybił piłkę Sadlok.

2
2
3
1
4
4'

Ishak faulowany jakieś 40 metrów od bramki Ruchu. Przewaga Kolejorza od pierwszych minut.

2
2
5
2
4
3'

Ishak zablokowany przez Kasolika na dwudziestym metrze. Efektownie składał się do strzału z powietrza napastnik Lecha.