PKO Ekstraklasa: 15. kolejka
10 lis 2023 18:00
komentarz

Puszcza Niepołomice po raz pierwszy w historii wygrała w PKO Ekstraklasie na boisku rywala. Beniaminek ligi w Grodzisku pokonał Wartę Poznań 2:0.

3
1
1
90+3'

Strzał Matuszewskiego, piłka poszybowała ponad bramką.

1
1
90+3'

Puszcza sprawnie rozbija próby Warty. Coraz bliżej trzech punktów znajdują się goście.

2
1
1
1
90+1'
ZMIANA
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

1
6
6
89'

Uderzenie Savicia. Próba została zablokowana przez Stępnia!

3
2
1
3
86'

Nic nie wychodzi Warcie z przodu. Puszcza w poprzednich meczach końcówki psuła. Jak będzie tym razem? Zapas jest spory. Głowy wytrzymają?

1
1
1
1
1
83'

Savić dośrodkował z lewej strony, do piłki nikt nie był w stanie dojść.

1
1
3
1
1
82'

Akcja gości lewą stroną. Płaskie dogranie w pole karne spokojnie złapał Grobelny.

2
1
79'

Minuty płyną, Puszcza wciąż z dużą ambicją. Goście czują "siano" i są coraz bliżej wygranej.

1
1
1
76'

Mocno, ale wyraźnie niecelnie z dystansu uderzył Kiełb.

4
1
4
1
75'
ZMIANA
73'

Czwarta próba i czwarty raz wprost w Zycha. Tym razem Matuszewski przymierzył z ok. 17 metrów.

1
2
1
72'

Puszcza przetrwała trudniejszy moment i oddaliła grę od własnej bramki.

1
1
1
1
1
70'

Korner dla Puszczy, żaden z graczy gości nie doszedł do dośrodkowania.

3
2
1
68'

Niilo Maenpaa mocno z ok. 18 metrów. Piłka jeszcze skozłowała, Zych był czujny i błędu nie popełnił.

2
1
1
1
3
67'

Jakuba ofiarnie, ale skutecznie w polu karnym. Uderzenie Borowskiego zostało zablokowane.

2
1
1
1
2
66'
ZMIANA
66'
ZMIANA
66'

Vizinger uderzał głową z sześciu metrów. Piłka poszybowała tam, gdzie stał Zych!

1
1
1
65'
ZMIANA
65'
ZMIANA
63'

Mamy celny strzał gości. Próba z ok. 15 metrów Vizingera poszybowała tam, gdzie stał bramkarz.

1
1
2
61'

W końcu coś podziało się w polu karnym gości. Zabrakło uderzenia, ale wrzutka była dobra. Warta przyspieszyła.

2
1
2
60'
ZMIANA
58'

Puszcza na połowie Warty. Goście nie kwapią się do ofensywy, oni swoje zrobili.

1
2
55'

Warta po zmianie stron niewiele zrobiła, aby zmienić swoją sytuację. Goście wciąż zdyscyplinowani, gospodarze mało dynamiczni.

1
3
52'

Próba akcji Puszczy, dość nieśmiało. Dodatkowo sędzia dostrzegł spalonego.

2
1
49'

Groźniejsza akcja Warty, uderzał Żurawski, został zablokowany. Cało z opresji wyszli goście!

1
1
1
1
1
47'

Rwany początek 2. części meczu. Gra często przerywana jest faulami. Taka sytuacja odpowiada gościom.

1
1
1
czas Druga połowa
komentarz

W Grodzisku beniaminek Puszcza prowadzi z Wartą 2:0.

2
1
1
2
2
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

1
1
1
4
4
42'
ŻÓŁTA KARTKA
Puszcza Niepołomice
2
1
2
40'

Rzut wolny dla Warty. Dogranie w pole karne, ale obrona Puszczy jest jak na razie bezbłędna.

1
4
38'

Warta w meczu jeszcze nie zagroziła poważniej Puszczy. Dobrze dysponowani są goście. Nie pozwalają miejscowym na wiele.

1
1
1
2
36'
2
1
1
1
2
35'
ZMIANA
35'

Puszcza więcej uwagi poświęca defensywie. Po przejęciu piłki goście ruszają z kontrą.

1
1
1
32'

Zamieszanie w polu karnym Puszczy. Zabrakło uderzenia, w końcu sędzia odgwizdal spalonego.

1
1
1
1
1
30'

1/3 meczu za nami. Warta stara się złapać kontakt bramkowy. To jednak Puszcza czuje się mocna prowadząc dwoma golami.

1
1
1
27'

Niewiele wychodzi Warcie. Puszcza ma mecz pod kontrolą. Wiadomo, że 2:0 to niebezpieczny wynik.

2
2
1
2
2
24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Artur Craciun. Asystował mu Marcel Pięczek. Coraz ciekawiej w Grodzisku! Dogranie z kornera, z ośmiu metrów głową do bramki przy słupku trafił Craciun! 0:2!

7
6
2
6
6
24'

Po rzucie uderzał Bartosz, piłka odbiła się od obrońcy i Grobelny zdołał ją odbić!

1
1
1
1
2
23'

Rzut wolny dla Puszczy. Dogranie Walskiego. Tym razem obrona Warty poradziła sobie z dośrodkowaniem.

1
1
1
1
1
21'

Puszcza po objęciu prowadzenia nie pozwala Warcie na zbyt wiele. Warta szuka sposobu na zaskoczenie gości.

1
1
18'

Zaostrzyło się spotkanie. Pierwsza kartka w meczu.

1
1
1
2
16'

Po stracie gola Warta ruszyła do ataku. Szmyt uderzył z ok. 16 metrów, wysoko ponad bramką.

2
1
1
1
14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Roman Jakuba. Asystował mu Artur Craciun. Puszcza na prowadzeniu! Dogranie z rzutu rożnego, piłkę głową na trzeci metr zgrał Craciun, a Jakuba z bliska trafił do siatki! 0:1!

6
3
1
5
6
13'

Warta odzyskała panowanie nad meczem. Gospodarze na dłużej znaleźli się pod polem karnym, jednak bez zagrożenia.

1
2
2
10'

Rzut wolny dla Warty. Do dogrania doszedł Tiru. Próba głową była jednak dość anemiczna i piłkę spokojnie złapał bramkarz.

2
2
7'

Puszcza zaczyna sobie śmiało poczynać w Grodzisku. Szukają gola goście.

3
4'

Puszcza powinna prowadzić! Dogranie z kornera. Craciun głową, ale Grobelny końcami palców wybił piłkę ponad poprzeczką!

2
3
1
3'

Korner dla Warty. Dogranie w pole karne, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

1
1
2'

Ostro potraktowany Zapolnik przez Kupczaka. Gracz Puszczy w miarę szybko doszedł do siebie.