PKO Ekstraklasa: 17. kolejka
03 gru 2023 17:30
komentarz

Koniec! Raków atakował, ale nie zdołał strzelić decydującego gola! 1:1 w hicie PKO Ekstraklasy.

16
4
2
2
6
90+3'
90+1'

Sędzia doliczył sześć minut.

16
10
7
5
6
90+1'
Śląsk Wrocław
14
7
6
6
12
88'
87'

Spokojne ostatnie minuty. Obraz gry się nie zmienia - atak pozycyjny Rakowa i solidna defensywa Śląska.

11
5
5
3
4
82'
4
78'

Kolejny komplet na stadionie Śląska! Mecz z trybun Tarczyński Arena ogląda aż 40 tys. widzów!

42
20
7
1
2
75'

Śląsk mógł prowadzić! Świetne podanie do Exposito posłał Leszczyński. Napastnik Śląska przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Rakowa!

17
7
5
11
10
73'

Dobrą okazję miał Crnac, ale źle uderzył w piłkę po podaniu Jeana Carlosa.

2
1
9
4
10
73'
72'
6
5
1
1
3
70'

Raków chce szybko odpowiedzieć. Trwa atak pozycyjny, ale dobrze zorganizowana jest obrona Śląska. Trudno znaleźć lukę.

9
5
3
3
4
67'

Spokojniejsze ostatnie minuty na Tarczyński Arena. To była jednak cisza przed burzą. Do piłki dotarł Piotr Samiec-Talar, który dostrzegł, że Vladan Kovacević wyszedł z bramki. Zawodnik gospodarzy strzałem z dalekiej odległości doprowadził do remisu.

59
38
10
16
38
62'
61'
5
5
3
5
5
59'

Mecz dla prawdziwych koneserów. Teraz lepszy moment Śląska. Dwa dośrodkowania i dobra reakcja defensywy gości.

14
7
4
2
4
56'

Raków znów przy piłce. Jeśli Śląsk myśli o zdobyciu chociażby punktu, musi zagrać odważniej.

11
7
2
1
3
53'

Strzał Petkowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Broni Kovacević!

10
5
2
1
2
52'

Plavsić nieprzepisowo zatrzymał kontrę Śląska.

Raków Częstochowa
10
7
1
3
5
50'

Przy piłce znów Raków, który próbuje przebić defensywę Śląska dośrodkowaniami.

7
5
1
2
3
48'

Początek drugiej połowy i zryw Śląska Wrocław. Dobre wyjście z bramki Kovacevicia, który zareagował na prostopadłe podanie jednego z zawodników Śląska.

13
7
3
2
czas Druga połowa
46'
komentarz

Koniec pierwszej połowy! Raków udokumentował swoją przewagę i prowadzi do przerwy 1:0. Czekamy na drugą odsłonę!

18
9
3
5
5
45+3'

Niecelny strzał Bartosza Nowaka, a po chwili rzut wolny dla gospodarzy. Nic z niego nie wyniknęło.

3
1
4
3
4
45+1'

Sędzia Szymon Marciniak doliczył cztery minuty.

7
4
4
2
3
45'

Wymuszona zmiana. Wygląda na to, że uraz Łukasza Bejgera jest poważniejszy.

43'

Tym razem leży na murawie jeden z zawodników gospodarzy. Przy takiej pogodzie nie jest trudno o kontuzję, choć murawa na Tarczyński Arena prezentuje się zacnie.

2
6
2
2
40'

Próbował odpowiedzieć Śląsk. Do pewnego momentu akcja wyglądała całkiem nieźle. Zakończyło ją niecelne podanie Schwarza, którego intencji nie przewidział Żukowski.

8
7
4
2
1
38'

Wznawiamy i kolejny atak Rakowa Częstochowa. Śląsk Wrocław ma problemy z wyprowadzeniem piłki.