(1:0)
Zakończony
Warta Poznań
komentarz

W pierwszym spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy padły trzy gole. Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 3:0 i zimę spędzi w górnej połowie tabeli.

4
1
1
1
1
90+5'

Z rzutu wolnego uderzył Vizinger. Bielica sparował piłkę!

5
1
90+3'

Zabrzanie marzą o kolejnym golu. Kolejne zagranie w pole karne, do piłki nikt nie doszedł.

3
1
2
2
2
90+1'

Gol! Strzelił Lukas Podolski. Asystował mu Filipe Nascimento. Górnik zamknął mecz! Nascimento do Podolskiego, a ten uderzeniem z ok. dwunastu metrów pewnie do siatki! 3:0!

28
9
1
2
3
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

3
2
3
2
1
90'

Lawrence Ennali uderzył z rzutu wolnego. Lis sparował strzał.

2
1
1
89'

Mocny strzał oddał Lukoszek. Lis zdołał obić piłkę!

3
2
2
4
5
86'

Mocny strzał oddał Podolski. Piłka poszybowała ponad bramką.

5
3
3
2
2
86'
86'
84'

Górnik przy piłce, Warta nie potrafi jej odebrać gospodarzom.

2
4
2
1
1
82'

Do uderzenia doszedł Rasak. Próba sytuacyjna i piłka przeleciała obok słupka.

4
1
1
2
5
81'

Sporo chaosu na boisku. Mnożą się straty. Zapowiada się nerwowa końcówka.

2
1
2
3
79'
78'

Ucierpiał Szymonowicz, który jest opatrywany przez służby.

2
1
1
1
77'
2
2
2
8
76'

Dogranie w pole karne w wykonaniu Kiełba. Bielica takie piłki wyłapuje w środku nocy.

3
2
1
1
2
73'

Warta na połowie Górnika, ale goście wciąż bez koncepcji. Gospodarze pozamykali strefy.

5
2
1
4
1
70'

Strzał Kapralika, ale zbyt anemiczny i Lis pewnie interweniował.

3
2
1
4
69'
3
2
2
3
1
70'
1
1
1
1
1
69'

Próba z dystansu Żurawskiego, Bielica nie dał się zaskoczyć.

3
1
1
66'

Górnik pozwala Warcie atakować i sam po przejęciu piłki zamierza wyprowadzić kontrę.

6
2
1
2
63'

Kontra Górnika, Kapralik sam na sam z bramkarzem, ale nie podawał tylko uderzył w bramkarza. Poprawiał z bliska Lukoszek, w bramkę nie trafił!

3
6
6
2
6
62'

Ostro Szcześniak, który już miał kartkę. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie kolejnej.

2
2
1
1
5
61'

Górnik ma mecz pod kontrolą. Warta nie potrafi znaleźć sposobu na skuteczny atak.

5
1
2
3
4
60'
56'
5
2
2
1
7
55'

Zabrzanie mają z przodu sporo miejsca i starają się kontrować Wartę. Przed momentem szarżował Ennali, został zablokowany.

1
2
3
1
2
52'

Żurawski w polu karnym, dogranie z ostrego kąta złapał Bielica. Sędzia po chwili odgwizdał spalonego.

4
2
1
1
1
49'

Kolejna akcja zabrzan. Z pola karnego wprost w bramkarza uderzył Kapralik.

10
10
1
1
2
47'

Gol! Strzelił Adrian Kapralik. Asystował mu Daisuke Yokota. Kapitalny początek 2. połowy w wykonaniu Górnika! Prostopadłe zagranie do Kapralika, a ten w sytuacji sam na sam uderzył ponad Lisem! 2:0!