PKO Ekstraklasa: 19. kolejka
17 gru 2023 15:00
90+8'
NIESTRZELONY KARNY

Forenc broni strzał Piaseckiego z jedenastu metrów. Broni też dobitkę! Ależ to zrobił.

Raków Częstochowa
22
32
17
13
31
90+7'

Dwie powtórki wystarczyły. Rzut karny dla Rakowa.

56
32
11
7
17
90+7'

Tomasz Musiał po raz kolejny idzie obejrzeć powtórki.

18
14
5
5
3
90+5'

I kolejna kontrowersja, tym razem w polu karnym Korony. Zagranie ręką Trojaka po akcji Crnaca. Czekamy na decyzję VAR.

25
14
7
4
4
90+3'

A jednak nie ma rzutu karnego. Było zagranie ręką Adnana Kovacevicia, ale dosłownie chwilę wcześniej faulowany był Koczerhin. Decydowała kolejność zdarzeń.

20
18
4
3
4
90+3'

Sędzia biegnie do monitora. Czyżby było tam zagranie piłki ręką?

6
4
9
4
3
90+2'

Jeszcze przytkało Koczerhina i potrzebna była chwila przerwy.

2
7
8
2
4
90+2'

Po dośrodkowaniu ze skrzydła strzelał głową Nono. W sam środek bramki. Kovacević spokojnie broni.

6
3
2
1
90'

Sędzia dolicza minimum 5 minut.

5
5
4
21
21
87'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Piłka bywa brutalna! Korona mogła prowadzić, a tymczasem gola strzela Raków! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od pleców Malarczyka i wpadła do siatki!

Korona Kielce
39
25
9
16
22
87'
87'

Sorescu strzelał zza pola karnego, ale piłka odbiła się po drodze od zawodnika Korony.

4
4
5
4
5
85'

Nie ma gola. Była ręka!

20
21
8
10
16
84'

Chodzi o przyjęcie piłki Konstantyna. Mógł pomagać sobie ręką.

7
6
6
4
7
84'

Sędzia biegnie do monitora!

9
5
6
5
6
82'

0:1! Jedna z niewielu akcji Korony w drugiej połowie. Kapitalnie rozegrana kontra. Efektowne wyjście spod pressingu, dwa podania, Konstantyn podał do Dalmau, a ten w dogodnej sytuacji pokonał Kovacevicia!

Sprawdzamy jeszcze, czy wszystko było w tej akcji w porządku.

12
8
3
2
1
81'
81'
81'
80'

Strzał Błanika z osiemnastu metrów. Był lekki rykoszet i piłka przeleciała obok bramki.

2
5
5
3
3
78'

Głębokie dośrodkowanie Tudora. Zwoliński walczył o piłkę, ale w lepszej sytuacji był Forenc. Bramkarz Korony był faulowany.

2
5
4
5
7
76'

Kwadrans do końca. Niewiele się dzieje i kibice zaczynają być coraz bardziej zniecierpliwieni,  a jest ich dziś na trybunach 4816.

5
8
4
2
3
73'
72'

Forenc kapitalnie broni strzał Koczerhina z kilku metrów. Poklepali częstochowianie, ale fatalnie zachował się Ukrainiec, choć miał mnóstwo miejsca. Na koniec jednak sędziowie zasygnalizowali spalonego.

4
6
4
3
6
69'
5
4
2
2
2
69'
69'

Będą zmiany w Rakowie, wejdzie m.in. Crnac.

5
4
3
2
2
67'
5
6
5
3
8
65'

Ładna akcja Rakowa. Yeboah na klepkę z Nowakiem, mocne uderzenie z bardzo ostrego kąta i niemal na linii bramkowej uratowali sytuację przyjezdni. Forenc nogą uratował swój zespół.

5
2
6
3
6
63'
62'

Yeboah w polu karnym, ale z góry można było założyć, że nic z tego nie wyjdzie. I nie wyszło. Pogubił się w dryblingu i stracił piłkę.

2
3
3
2
4
61'

Pół godziny do końca. Raków się męczy. I raczej zmęczeni są też już kibice, którzy oglądają ten mecz, jeśli można tak szumnie określić rywalizację Rakowa z Koroną.

3
5
3
2
3
58'

Sorescu ruszył prawą flanką, podał płasko w pole karne, ale Yeboah... najpierw przyjął zamiast uderzyć, a następnie podał piłkę do rąk Forenca.

4
6
3
1
4
57'

Tym razem Yeboah dobrym podaniem uruchomił Plavsicia na skrzydle, ale Serb nie popisał się przy dośrodkowaniu i nic z tego nie wyszło.

3
4
2
1
5
56'

I znowu Yeboah w roli głównej, ale w negatywnym znaczeniu. Holował piłkę na tyle nieumiejętnie, że tuż przed polem karnym idealnie interweniował Hofmeister. Sędzia nie dopatrzył się tam faulu.

3
2
2
4
53'

To mogła być znakomita kontra Rakowa, Yeboah miał dużo miejsca, ale zawiodło podanie w kierunku Cebuli. Chyba zarył butem w ziemię i podanie nie miało odpowiedniej siły.

1
4
2
1
4
50'

Błanik przewrócił się w polu karnym po wejściu Sorescu, ale sędzia Musiał pokazał mu, że nie ma nawet co liczyć na gwizdek.