PKO Ekstraklasa: 22. kolejka
24 lut 2024 15:00
komentarz

Ruch Chorzów był o krok od przełamania. Niebiescy do 97. minuty prowadzili w Białymstoku z Jagiellonią. Gospodarze na 1:1 trafili w 97 minucie.

5
6
3
6
6
90+7'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Imaz. A jednak Jagiellonia wyrównała. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Imaza, a ten uderzył nie do obrony! 1:1!

Jagiellonia Białystok
32
28
11
34
56
90+6'

Sędzia pokazuje, że ma zegarek. My również mamy.

19
18
4
4
7
90+5'

I znowu przerwa. Tym razem do siebie stara się dojść poturbowany Stipica.

10
15
3
6
8
90+5'

Stipica dobrze na przedpolu. Bramkarz poradził sobie z dośrodkowaniem.

19
9
3
7
6
90+3'

Kontra Ruchu, ale Moneta do Novothnego zagrywał zbyt słabo.

19
9
5
7
14
90+1'

Chorzowianie starają się wysoko atakować rywala.

28
11
3
6
9
90'

Pogramy jeszcze przez 7 minut.

9
9
4
10
22
90'

Szur już pozbierał się, a Kaan Caliskaner rozbił nos.

7
9
4
7
8
90'
ZMIANA
89'

Przerwa w grze. Dwóch zawodników ucierpiało w walce o piłkę.

4
4
5
3
5
89'
ŻÓŁTA KARTKA

Długosz uciekał Sackowi i ten złapał go.

8
7
4
3
5
88'

A teraz w zamieszaniu piłka zatrzymała się na nodze obrońcy! Ruch w opałach.

4
3
1
2
5
88'

Stipica na przedpolu, bramkarz nogami na korner.

7
4
3
3
5
86'

Szymański ucierpiał po ostrym wejściu rywala. Mamy przerwę w grze.

4
3
3
6
7
85'
11
9
1
2
3
85'
ZMIANA
85'
ZMIANA
84'

Mocny strzał z dystansu Sacka. Piłka poszybowała ponad bramką.

3
3
3
4
3
83'

Po kornerze strzał Skrzypczaka został zablokowany. Jagiellonia w ataku!

9
3
4
4
7
83'

Tymczasem groźnie w polu karnym Ruchu. Niebiescy szczęśliwie wybronili się.

11
6
1
3
6
83'

Ostro Szczepan, sędzia już marzył o kartce, ale napastnik wyprosił o ostatnią szansę.

1
2
2
3
3
82'

Ruch coraz głębiej, Jagiellonia coraz ostrzej, a sędzia wciąż trochę zagubiony w tym wszystkim.

4
5
4
4
7
80'

Jeden z graczy Jagiellonii runął przed polem karnym. Gramy dalej.

8
8
6
5
7
79'

Seria niedokładnych zagrań z obu stron. Jagiellonia nie jest w stanie zagrozić Niebieskim.

8
4
3
4
7
77'
ZMIANA
5
116
7
2
2
77'
ZMIANA
75'

Kwadrans do końca. Jagiellonia wciąż bez klarownej okazji, Ruch cofnął się w ostatnich minutach, ale wciąż zamierza kontrować.

13
5
4
6
8
74'

Stępiński ukarany za zbyt długie wrzucanie piłki z autu.

12
10
3
3
11
73'
Ruch Chorzów
11
7
1
1
12
72'

Rywal położył się na Szymański, sędzia dostrzegł faul. Z dogrania niewiele wyszło. Stipica złapał piłkę.

6
3
1
2
3
71'
ZMIANA
70'

Hansen dogrywał w pole karne. Stipica pewnie interweniował.

7
2
3
4
6
69'
ZMIANA
109
5
5
39
67
69'
ZMIANA
67'

Zderzenie w polu karnym Ruchu. Dwóch zawodników leży. Josema zderzył się z Caliskanerem. Faul w ataku, którego sędzia nie widział.

4
2
5
2
3
64'

Jagiellonia w końcu dłużej z piłką na połowie Ruchu, ale wciąż w dość wolnym tempie.

5
6
4
4
3
61'

Kontra Ruchu, próba uderzenia z ok. 19 metrów Wójtowicza została zablokowana.

7
3
1
3
4
60'

Dogranie w pole karne do Wójtowicza, ten z trudem dogrywał. Bez zagrożenia.

4
3
2
1
2
58'

Nic nie wychodzi Jagiellonii w ofensywie. Ruch prowadząc czuje się mocny.

6
5
1
3
4
58'
ZMIANA
55'

Dośrodkował Starzyński, Szymański uderzył głową z sześciu metrów. Ponad bramką!

5
5
2
2
4
54'

Ruch rozegrał rzut rożny, piłka wróciła do Starzyńskiego, strzał z boku pola karnego złapał Alomerović.

6
5
3
3
4
54'

Starzyński na przedpole do Szczepana. Napastnik uderzał, został jednak przyblokowany. Ruch szuka drugiej bramki.

8
4
2
3
4
52'

Kolejny raz Ruch blisko gola! Kozak do Szczepana, a ten przewrotką tuż obok słupka!

13
7
3
2
3
51'

Sacek starał się dośrodkować z lewej strony. Koszmarnie mu to wyszło.

2
4
3
3
3
50'

To mogła być groźna akcja Ruchu, sędzia jednak zatrzymał akcję dopatrując się spalonego.

4
3
2
2
5
49'

Po przerwie to Ruch ma więcej z gry. Przed momentem gospodarze wyprowadzili kontrę, ale bez efektów.

4
2
1
2
2
47'

Przerwa w grze, ucierpiał Kozak, ale sędzia kolejny raz nie zauważył kopnięcia.

2
2
1
1
4
czas Druga połowa
46'
ZMIANA
komentarz

Do przerwy w Białymstoku duża niespodzianka. Ruch Chorzów prowadzi z Jagiellonią 1:0.

17
12
1
4
4
45'

Pogramy jeszcze przez minutę.

3
1
2
1
6
45'

Akcja gospodarzy, Wdowik uderzył z ok. 25 metrów. Piłka poszybowała ponad bramką.

7
8
3
3
3
43'

Chorzowianie prowadzą i starają się wciąż atakować. Co na to Jagiellonia?

11
8
2
4
6
41'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Daniel Szczepan. Asystował mu Adam Vlkanova. Co to było! Vlkanova do Szczepana, a ten kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Alomerovicia! 0:1!

27
16
5
7
8
41'

Jagiellonia przestała atakować. To Ruch w końcówce 1. połowy ma więcej z gry, jednak pod bramką nie stwarza zagrożenia.

2
2
3
4
6
38'

Kozak podcięty złapał piłkę ręką. Rzut wolny dla Jagiellonii.

3
2
2
1
2
37'

Od kilku minut Ruch częściej utrzymuje się przy piłce, ale do zdecydowanego ataku się nie zrywa.

4
2
1
2
2
35'

Kozak dograł z rzutu rożnego, Sikora głową z ok. jedenastu metrów uderzył niecelnie. A miejsca i czasu miał sporo.

4
4
3
2
4
34'

Kolejna dobra akcja Ruchu. Vlkanova do Szczepana, ale szybszy obrońca na rzut rożny.

5
3
2
3
2
34'

Kolejny raz czujny na przedpolu Stipica. Bramkarz ponownie przeczytał zamiary rywala i złapał piłkę.

3
2
1
2
3
32'

Dobre dogranie Kozaka, Alomerović minął się z piłką. Szczepanowi brakowało niewiele, aby uderzyć głową.

5
5
4
2
2
31'

Zagranie od Imaza, który strącił piłkę głową. Do nikogo. Reszta spała.

5
4
2
3
5
29'

Ruch wyszedł wyżej, ma jednak problemy z przejęciem piłki.

4
4
2
3
3
27'

Kozak z lewej strony zszedł do środka, ale strzał z ok. 25 metrów był wyraźnie niecelny.

3
3
2
2
1
26'

Dalekie dogranie Stipicy, Alomerović po raz drugi w meczu musiał wyjść przed pole karne.

3
3
3
3
3
25'

Kolejny raz źle w środku pola Sikora, który porusza się jakby na plecach miał wór z węglem, albo ekologicznie mówiąc wiatrakiem.

7
4
3
4
3
23'

Szczepan ostro zaatakowany przez rywala. Sędzia faulu nie dostrzegł. Jagiellonia wciąż w ataku pozycyjnym.

6
5
3
3
5
21'

Nie klei się gra Ruchowi w ataku. Sporo niedokładności, stąd też Alomerović ma jak na razie wolną sobotą, z jedną interwencją na przedpolu.

4
4
1
1
3
18'

Chorzowianie przejęli piłkę, Sikora ruszył z nią, ale uderzył tragicznie.

7
7
5
4
6
17'

Marczuk dogrywał na piąty metr. Szybszy Stępiński, który wyjaśnił zagrożenie.

1
1
1
1
4
15'

Kwadrans za nami. Jagiellonia przeważa, a problemy z nogą ma Nene.

4
2
3
3
4
13'

Próba odpowiedzi Niebieskich. Zagranie do Szczepana, Alomerović przed polem karnym jako pierwszy doszedł do piłki.

4
4
2
2
1
12'

Niepewnie obrona Ruchu. Imaz uderzył z ok. 15 metrów. Stipica na raty, ale piłkę złapał.

5
2
2
4
3
10'

Jagiellonia przeważa, Ruch nie jest w stanie przejąć piłki, a o wyjściu na połowę gospodarzy już nawet nie marzy.

6
3
1
8'

A teraz strzał Sacka zablokowany, po chwili dogranie do Pululu, który nie zdołał uderzyć.

2
2
1
3
4
7'

Wdowik do Imaza, strzał z ok. 16 metrów trafił w obrońcę. Ruch zaczyna się gubić.

4
4
1
3
3
6'

Panicznie Stipica, który atakowany przez Pululu musiał wybić piłkę na korner. Po nim zagrożenia nie było.

3
3
1
2
2
4'

Pierwsza groźna akcja Jagi. Marczuk zagrywał wzdłuż pola karnego, ale nikt nie przyłożył nogi. Dla Ruchu to pierwsze ostrzeżenie.

5
2
1
2
4
2'

Od początku dużo walki. Wyrównane pierwsze minuty. Jeszcze bez okazji bramkowych.