Legia Warszawa. Schodzi: Josue. Wchodzi: Gil Dias.

3
2
86'
84'

Nic specjalnego nie wydarzyło się w ostatnich minutach spotkania. Legia Warszawa w nieudanych rozegraniach, a Pogoń Szczecin w obronie.

11
6
2
3
1
81'

Nieudane uderzenie zza pola karnego i piłka została wyłącznie odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Valentina Cojocaru.

20
10
2
3
4
78'

Spięcie Blaza Kramera z Leonardo Borgesem i wybrał się do nich Piotr Lasyk.

6
5
9
4
3
77'

Niebawem przekonamy się, która z drużyn ruszy do zdecydowanego ataku na zakończenie spotkania. Gospodarze powinni mieć na to więcej energii.

3
7
2
2
9
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu. 25126 kibiców na trybunach.

14
3
4
2
3
74'

Żółtą kartkę otrzymał Josue za ratowanie się po stracie faulem na Kamilu Grosickim.

33
14
4
4
5
72'
9
5
2
5
3
71'

Przerwa w grze spowodowana urazem Patryka Kuna.

1
2
7
3
5
70'

Nieudane dośrodkowanie Kamila Grosickiego zostało wyłapane przez Dominika Hładuna.

6
2
2
6
12
68'

Sędzia techniczny upomniał słownie rozemocjonowanego Kostę Runjaicia.

14
11
2
3
3
66'

Było groźnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak jakoś poradzili sobie z nim podopieczni Jensa Gustafssona.

14
6
1
2
3
63'

Pogoń wróciła do gry.

22
15
1
3
4
60'

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris. Asystował mu Kamil Grosicki.

Pogoń musiała zbierać się do odrabiania strat. Nie zajęło to bardzo dużo czasu, ponieważ w 60. minucie padła bramka na 1:1. Efthymis Koulouris zabrał piłkę przeciwnikowi kilkadziesiąt metrów od bramki Dominika Hładuna, po czym wymienił podania z Kamilem Grosickim. Grek wepchnął futbolówkę do siatki pomimo ataku rywali.

108
50
4
14
28
58'

Żółtą kartkę otrzymał Linus Wahlqvist za ostre przewinienie.

8
5
1
7
15
57'

Podanie do nieobstawionego zawodnika w pole karne Pogoni Szczecin, a płaskie wstrzelenie zostało poskromione przez Valentina Cojocaru. Gospodarze w poszukiwaniu drugiego gola.

11
5
4
4
5
55'

Tym samym Pogoń Szczecin musi zbierać się do odrabiania strat.

10
2
3
3
1
51'

Paweł Wszołek i 1:0 na stadionie Legii!

14
7
2
11
49'

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Josue.

Legii zabrakło skuteczności w pierwszej połowie, ale po przerwie wpakowała piłkę do bramki Pogoni. Zawiódł Valentin Cojocaru, który we wcześniejszych meczach bronił pewnie. Rumun zderzył się z kompanem na przedpolu. Szczecinianie mieli jeszcze możliwość przerwania ataku, ale zakończył się on po kilku sekundach strzałem z bliska do odsłoniętej bramki Pawła Wszołka. Od 49. minuty gospodarze na zasłużonym prowadzeniu.

komentarz

Sam początek meczu zdecydowanie dla Legii Warszawa, ale nie potrafiła przekuć przewagi w ani jednego gola. Później gra wyrównała się i przeniosła do centrum pola. Pogoń Szczecin nie sprawdziła do przerwy niebezpiecznym uderzeniem Dominika Hładuna. Była jedna próba Wahana Biczachczjana w doliczonych minutach, ale także ona nie doprowadziła do przełomu.

7
6
4
3
8
45+5'

Leonardo Borges poślizgnął się, ale ambitnie pognał za Marciem Gualem i nie pozwolił mu dwukrotnie przebić się z uderzeniem. Kolejna nawałnica Legii Warszawa bez efektu bramkowego.

14
13
6
10
6
45+2'

Josue zgubił przeciwnika blisko pola karnego i oddał uderzenie prosto w dobrze ustawionego Valentina Cojocaru.

15
14
7
8
6
45'

Doliczone osiem minut.

7
6
5
6
15
43'

Ostatnie szanse na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Nie zanosi się na gola, ale nie takie przypuszczenia były obalane w historii futbolu.

8
7
4
5
4
38'

Legia przypomniała o sobie w przodzie w 38. minucie. Podanie trafiło do Marca Guala w pole karne, a ten znalazł miejsce obok Leonardo Borgesa i sprawdził czujność Valentina Cojocaru. Po chwili było jeszcze jedno, dość proste uderzenie celne na bramkę Pogoni.

8
9
3
6
12
37'

Podanie Kamila Grosickiego do Efthymisa Koulourisa, a wstrzelenie Greka nie doczekało się przecięcia. Odrobinę spóźnił się tym razem do ataku Fredrik Ulvestad.

15
4
4
8
7
33'

Interweniował Leonardo Borges po dośrodkowaniu, a do tego wcześniej zawodnik Legii Warszawa znajdował się na spalonym.

14
12
6
7
8
32'

Dużo strat Wahana Biczachczjana, który ma problem z utrzymywaniem się w posiadaniu piłki na połowie Legii Warszawa.

13
7
5
10
18
30'

Pogoń gra stojanowa w ataku pozycyjnym, ale jak dotąd w Warszawie nie wydarzyła jej się żadna krzywda. Nigdzie nie spieszy się Portowcom.

4
3
7
5
3
26'

Drużyna ze Szczecina nieco otrząsnęła się po nerwowym początku i w 26. minucie uruchomiła Dominika Hładuna. Efthymis Koulouris oddał banalne uderzenie po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego.

15
4
6
4
3
25'

Joao Gamboa wrócił na boisko.

17
7
4
5
11
23'

Kolejna przerwa spowodowana urazem zawodnika Pogoni Szczecin.

6
3
5
6
18
21'

Tym razem Marc Gual przesadził z rozmachem swojego podania. Napastnik Legii Warszawa chciał ponownie bez zawahania uruchomić Pawła Wszołka.

5
12
3
4
6
17'

Z kolei Dominik Hładun po kwadransie wznowił rozgrzewkę.

11
8
5
4
5
16'

Legia zdecydowanie naciera na zmęczonego i osłabionego przeciwnika. W 16. minucie było jedno z serii uderzeń gospodarzy, a piłka kopnięta przez Yuriego Ribeiro, odbiła się od słupka.

15
7
3
5
11
14'

Piłka prawie wyłącznie na połowie Pogoni Szczecin. Przyjezdni byli w opałach po płaskim strzale z kilkunastu metrów, który okazał się minimalnie niedokładny.

10
6
6
9
15
12'

Danijel Loncar opuścił boisko na noszach.

4
2
4
23
11
11'
3
2
2
8
3
9'

Będzie wymuszona zmiana w Pogoni Szczecin, przygotowany jest Leonardo Borges.

4
3
5
4
8
8'

Przeciąga się przerwa na udzielenie pomocy poszkodowanym zawodnikom.

2
2
3
3
6
6'

Niebezpieczna kolizja w pobliżu bramki Valentina Cojocaru.

2
2
4
8
5
5'

Paweł Wszołek z powodzeniem powalczył o piłkę na prawej stronie boiska. Po jego dośrodkowaniu główkował Blaz Kramer. Jako że napastnik Legionistów został przyblokowany, to jeszcze korner dla gospodarzy.

6
2
6
2
2
2'

Konfrontacja rozpoczęła się przy blasku pirotechniki.