PKO Ekstraklasa: 33. kolejka
17 maj 2024 20:30
komentarz

Grający w osłabieniu Górnik w Zabrzu długo prowadził z Puszczą. W końcówce niepołomiczanie doprowadzili do wyrównania. Po podziale punktów gospodarze znacznie ograniczyli swoje szanse na podium. Goście są krok od utrzymania.

8
3
4
7
90+8'

Górnik stara się atakować, Puszcza broni się momentami dość szczęśliwie.

17
10
3
6
8
90+5'

Kolejne zamieszanie pod bramką Puszczy. Ostatecznie piłka poszybowała w Zycha.

13
9
3
7
10
90+4'

Nascimento uderzył z rzutu wolnego, trafił w mur.

9
5
3
4
4
90+4'
ZMIANA
90+3'
ZMIANA
90+3'
12
90+2'
14
8
2
2
4
90+2'

Siplak uderzył z ostrego kąta. Zych zdołał odbić piłkę.

8
2
3
7
7
90'

Pogramy jeszcze przez 9 minut.

8
7
2
11
13
90+1'
15
8
2
1
5
89'
Górnik Zabrze
10
7
5
7
9
89'
CZERWONA KARTKA

Thiago uderzył w twarz Janżę i siły wyrównały się.

16
18
3
2
5
86'

Strzał z kilku metrów Janży. Zych uratował Puszczę!

12
6
6
9
14
84'
ZMIANA
84'
ZMIANA
83'

Remis nikogo nie satysfakcjonuje. Zapowiada się interesująca końcówka.

4
3
4
2
3
80'
ZMIANA
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Bartosz. Asystował mu Thiago. Thiago dośrodkował z rzutu rożnego, przepięknie głową uderzył Bartosz! Piłka przy słupku wpadła do siatki! 1:1!

19
11
3
16
19
78'

Groźnie pod bramką zabrzan. Janża w ostatnim momencie uratował Górnika!

7
2
1
1
4
77'
ZMIANA
76'

Jakuba uderzył z 19 metrów. Zbyt szybko i bardzo niecelnie.

5
3
2
74'

Puszcza w ataku, Hajda starał się dogrywać. Przewrócił się. Od bramki Bielica.

2
2
1
1
1
73'
ZMIANA
73'

Thiago uderzył z ok. 30 metrów. Dwa metry ponad poprzeczką.

2
4
71'

Kontra Puszczy, zabrzanie wybronili się na tyle skutecznie, że od bramki grę wznowi Bielica.

8
5
1
70'

Wracamy do gry. Mamy 70. minutę, ale sporo będzie doliczonych.

5
3
4
8
5
komentarz

Piłkarze powoli wracają na boisko. Widać coraz więcej.

10
2
4
1
2
komentarz

Sędzia wyszedł na murawę i krzyknął: Buzię widzę, w tym tęczu. I poszedł.

7
69'

Kolejne race odpalone. Piłkarze schodzą do szatni. Pyszna zabawa.

9
8
5
9
20
67'

Wciąż czekamy aż dymy rozproszą się. To już cztery minuty przerwy.

11
6
7
5
11
64'

Przerwa w grze. Zadymione boisko. Niewiele widać.

8
10
12
11
14
63'

Strzał oddał Serafin, w bramkę nie trafił. Piłka poszybowała daleko od celu.

9
6
2
1
62'

Gospodarze nie potrafią zagrozić cofniętemu Górnikowi. A sekundy płyną coraz szybciej.

6
10
5
3
3
59'

Kapralik sam na sam z Zychem. Bramkarz wyczekał i złapał piłkę! Słowak starał się mijać golkipera.

5
4
5
11
19
57'

Faul przed polem karnym Górnika, sędzia uznał, że do przewinienia nie doszło. Dziwna decyzja.

10
5
3
1
5
55'

Zabrzanie wolno, dla nich każda sekunda jest cenna. Puszcza nie rzuca wszystkich sił do ataku.

9
6
2
1
2
52'

Z dystansu prawą nogą przymierzył Hajda. Daleko od bramki.

8
4
3
1
2
51'

Atak pozycyjny Puszczy. Goście starają się zagrażać zabrzanom, ale jak na razie mają z tym problemy.

8
4
3
2
2
49'

Thiago uderzył lewą nogą z okolic linii pola karnego. Bardzo wysoko ponad bramką.

11
7
3
4
3
47'

Hajda dorzucił piłkę z autu. Górnik dobrze się broni.

10
5
3
3
4
czas Druga połowa
46'
ZMIANA
1
2
2
2
1
46'
ZMIANA
2
1
1
1
komentarz

Przez większą część 1. połowy Górnik grał w osłabieniu. Jednak gospodarze byli w stanie zadać cios.

9
1
2
4
45+2'

Podolski uderzył z rzutu wolnego, ale wysoko ponad bramką.

7
4
1
2
4
45'

Pogramy jeszcze przez minutę.

3
2
7
7
44'

Zbliżamy się do przerwy. Górnikowi udało się oddalić grę od własnej bramki.

7
3
1
2
41'

Ośmiu graczy Puszczy w polu karnym Górnika. Piłka jednak w rękach Bielicy. Goście szukają wyrównania.

8
7
2
2
6
39'

Powinno być 2:0! Kontra zabrzan, Kapralik z ok. 16 metrów jednak przestrzelił! Piłka potoczyła się pół metr obok słupka.

7
4
5
12
16
38'

Podolski kolejny raz z pretensjami do Hajdy. Tym razem słusznymi. Zawodnik Puszczy symulował.

10
9
2
1
6
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adrian Kapralik. Asystował mu Lukas Podolski. Podolski wypatrzył w polu karnym Kapralik, ten urwał się obrońcy i uderzył pod poprzeczkę! 1:0!

37
17
4
3
14
33'

Błąd Craciuna, z piłką ruszył Musiolik. Strzał z dystansu poszybował ponad bramką.

4
3
1
3
6
32'

Puszcza szuka dziury w obronie Górnika. Ma z tym problemy.

4
4
1
1
3
29'

Puszcza na połowie Górnika. Szukają swojej okazji goście. Mają jednak problemy ze stwarzaniem zagrożenia.

3
4
3
2
3
26'

Szybka akcja Górnika, Ennali w polu karnym do Kapralika, ale ten w decydującym momencie przewrócił się.

8
6
9
10
8
24'

Po stracie zawodnika Górnika cofnął się i pozwala atakować Puszczy.

5
7
8
5
3
22'

Podolski uderzył w pierś Hajdę. Widać, ten zawodnik może więcej. Bez kartki.

15
11
7
4
29
22'

Zamieszanie w polu karnym Górnika. Sędzia zatrzymał grę, faulował Craciun.

6
5
4
3
4
19'

Ostro Pacheco w środku pola i Górnik w dziesiątkę! Zawodnik gospodarzy wślizgiem zaatakował Hajdę. Sędzia nie miał wątpliwości i decyzja jak najbardziej słuszna.

16
14
6
11
18
18'

Gramy dalej, zawodnik Górnika sporo dołożył od siebie.

3
3
4
3
3
17'

Ennali runął w okolicach pola karnego. Gramy dalej, a co na to VAR?

1
1
3
3
8
16'

Górnik przyspieszył. Zagranie na lewo do Podolskiego, który dogrywał wzdłuż pola bramkowego. Dwóch graczy gospodarzy nie sięgnęło piłki!

3
2
2
4
4
14'

Jak na razie to Puszcza jest groźniejsza. Górnik na początku uzyskał przewagę, teraz to jednak goście aktywniej szukają trafienia.

8
4
3
5
4
11'

Dogranie z rzutu rożnego, głową niecelnie uderzył Craciun.

6
3
2
3
3
8'

Ennali w polu karnym, źle dogrywał. Po chwili kontra Puszczy, Firlejowi zabrakło szybkości i strzał z pola karnego został zablokowany.

7
7
2
5
3
7'

Oj! Zych wznowił grę, ale tak, że piłka wyleciała na aut.

6
5
1
5
1
6'

Lukas Podolski ma uwagi do sędziego. Zawodnik z Niemiec zapomniał, kto jest rozjemcą?

5
2
3
3
3
6'

Nie zmienia się obraz gry. Górnik cały czas przy piłce. Puszcza czeka.

4
2
2
3
3'

Od początku Górnik na połowie Puszczy. Goście błędów w tyłach nie popełniają.