Zakończony
Odra Opole
90+10'
NIESTRZELONY KARNY

Galan postawił na siłę i trafił w poprzeczkę! Sędzia kończy mecz i Lechia wygrywa z Odrą 2:1!

45
30
1
2
4
90+9'

Rzut karny dla Odry!

4
3
1
15
35
90+8'

Żelizko atakował piłkę łokciem we własnym polu karnym.

1
3
11
11
90+8'

Mamy wideoweryfikację!

2
3
5
90+6'

Ależ teraz blisko był Kałahur. Piękny strzał z dystansu i piłka minimalnie minęła bramkę.

3
1
2
4
7
90+3'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA
7
5
1
1
90+5'

Odra niby w ataku, ale nie ma z tego żadnych konkretów.

5
5
1
90+4'

Sporo fauli i przerywanej gry w tym doliczonym czasie.

1
1
1
1
90+2'

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Rafał Niziołek. Siedział już na ławce rezerwowych, więc bez konsekwencji dla zespołu w tym meczu.

7
4
1
90+1'
90'

Sędzia dolicza minimum 6 minut.

2
1
6
6
90'
1
1
1
89'

Continella pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale wyraźnie się pomylił.

4
1
1
88'

Odra przy piłce. Próbuje wywalczyć punkt w Gdańsku, jednak nie za bardzo ma argumenty w ofensywie.

5
3
2
88'

Wrzutka Kapicia w pole karne. Fałszem, w stylu Modricia. Ale na tym podobieństwa się kończą, bo piłkę złapał Haluch.

1
1
87'
85'

Absurdalne podanie Meny w poprzek boiska. To mogło napędzić kontratak Odry, ale goście się nie popisali i ich akcja zakończyła się w okolicach linii środkowej.

1
3
83'
2
3
4
83'
82'

Kontratak Lechii. Podanie Zjawińskiego z prawej strony, ale Chłań nie trafił czysto w piłkę.

1
2
81'
81'
79'

Szykują się zmiany w zespole Lechii. I to aż trzy.

2
78'

Raz jeszcze ruszyli gdańszczanie, Kapić podawał w pole karne, ale Mena za daleko wypuścił sobie piłkę. Nic z tego.

2
3
76'

Kwadrans do końca. Akcje toczone są w dość ślamazarnym tempie.

3
3
3
1
75'

Mniej dzieje się w ostatnich minutach. Lechia niby próbuje, ale nie za bardzo jej to wychodzi. A Odra nawet jeśli chce, to chyba nie ma argumentów.

3
2
1
73'

Akcja Lechii lewą stroną. Wrzucał Kałahur, błąd popełnił Szrek, ale Mena nie zdołał przejąć piłki.

1
2
2
2
72'

Rzut rożny dla Odry, więc oczywiście dośrodkowanie Galana. Wyszło fatalnie. Piłka opuściła boisko.

3
2
70'

Odbiór Lechii na połowie boiska i natychmiastowe wyjście z kontrą. Popsuł to jednak Chłań i samolubnie strzelał z 25 metrów. Wysoko nad bramką.

2
2
1
2
69'

Spychała faulował Neugebauera. Gdańszczanie domagali się drugiej żółtej kartki, ale sędzia był nieugięty. Ponadto za protesty ukarany Niziołek.

1
1
2
1
1
69'
2
3
1
66'

Posiadanie piłki cały czas po stronie Lechii. Było parę minut chaosu, ale gospodarze odzyskali równowagę.

2
2
2
1
1
64'
6
3
1
63'

Neugebauer strzelał z rzutu wolnego. W boczną siatkę.

4
3
4
62'

Nie ma gola! Sędzia słusznie uznał, że najpierw Chłań był faulowany.

14
6
1
2
60'

Ale będzie weryfikacja, bo w początkowej fazie akcji faulowany był Chłań. I dopiero wtedy Odra ruszyła z kontrą.

7
4
2
59'

Kuriozalna bramka na 2:2! Piła wybijał piłkę i trafił w kolano Żelizkę. Futbolówka wpadła do bramki.

1
1
2
4
58'
58'
57'
1
1
5
3
56'

Gospodarze utrzymują się przy piłce, zmuszają rywala do biegania. Odra teraz będzie musiała zaatakować. Defensywna taktyka z pierwszej połowy nie wystarczy.

3
1
1
55'

Mena faulowany przy linii bocznej. Lechia przejęła kontrolę nad meczem.

6
1
1
2
53'

Gol! Strzelił Tomas Bobcek. Asystował mu Tomasz Neugebauer.

Lechia już prowadzi! I kolejny raz rozklepała defensywę rywala. Piękne podanie od Kapicia dostał Neugebauer. Miał miejsce w polu karnym, zagrał jeszcze do Bobcka, a ten spokojnie trafił do siatki!

15
6
1
3
52'
2
1
1
1
51'

Wreszcie akcja Lechii. Podanie Chłania w pole karne, przejął piłkę Mena, ale uderzył zbyt lekko. Haluch pewnie broni.

1
2
50'

Goście lepiej weszli w drugą połowę od Lechii. Teraz Purzycki strzelał zza pola karnego. Wszystko do tego momentu zrobił dobrze, ale samo uderzenie było słabe.

1
49'

Sarnawśkyj wyszedł na przedpole i niezbyt pewnie piąstkował piłkę. Na jego szczęście bez konsekwencji.

2
1
48'

I kolejny raz pokazał się Galan. Odważnie wbiegł między trzech rywali, oddał soczysty strzał z dystansu, ale piłka została podbita przez Chindrisa i poleciała nad bramką.

1
47'

Dośrodkowanie Galana, lekkie zamieszanie w polu karnym, ale Lechia oddaliła zagrożenie.

1
1
1
47'

Drugą połowę zaczynamy od niebezpiecznego rzutu wolnego dla gości.

1
1
2
46'

1
45+5'

Gol! Strzelił Rifet Kapić. Asystował mu Elias Olsson.

A teraz już nic nie ratuje gości! Kapitalna akcja Lechii. Mocne podanie Olssona przez środek, przepuścił piłkę Bobcek, dzięki czemu miał trochę wolnego miejsca Kapić i mocnym strzałem pokonał Halucha!

20
11
2
2
4
45+4'

Słupek ratuje Odrę! Świetne podanie Chłania w pole karne i centymetrów zabrakło, by z gola cieszył się Bobcek!

9
1
1
2
6
45+4'

Zamieszanie w polu karnym Odry. Bobcek składał się do strzału, blokował go Piroch. Skutecznie.

1
3
45+3'

Teraz jedni i drudzy nie potrafią wyprowadzić kontrataku. Strata za stratą.

2
1
2
45'

Sędzia dolicza minimum 5 minut.

2
1
7
7
43'

Odra mogła podwyższyć prowadzenie. Po płaskim dograniu z prawej strony potężnie huknął Purzycki, ale nie trafił w bramkę!

3
2
4
2
4
42'

Wreszcie wyszła kontra przyjezdnym. Szrek oddał mocny strzał z dystansu, podbił piłkę Żelizko i Sarnawśkyj został zmuszony do sporego wysiłku. Ależ pofrunął.

1
1
3
41'

Kompletnie nieudany strzał Kapicia z 30 metrów. Nieprzygotowany, niecelny.

2
1
1
1
2
40'

Tymczasem goście okrutnie psują okazje do kontrataków. Brakuje celnego podania, a okazje są.

2
1
39'

Męczarnie gdańszczan w ataku pozycyjnym.

3
2
4
38'

Nie jest to mecz na najwyższym poziomie. Zawodzi przede wszystkim Lechia, która nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Odry.

1
2
1
4
36'
8
2
34'

Faul w ataku Bobcka. Sędzia nagle przerwał grę, gdy Piła szykował się do dośrodkowania.

1
2
4
33'

Krótka przerwa, bo Niziołek przy stracie piłki został jeszcze poturbowany przez Neugebauera. Potrzebna była pomoc.

2
2
1
1
4
32'

Zagotowało się w polu karnym Odry. Poklepała Lechia, ale w dużym gąszczu Kapić nie zdołał wypracować sobie sytuacji strzeleckiej.

3
3
2
31'

Żelizko! Drugi dziś strzał z dystansu. Bardzo mocny, ale blisko środka bramki i kolejny raz nie daje się zaskoczyć Haluch.

2
1
2
29'

Odra prowadzi, ale nie widać w jej szeregach spokoju. Raczej panika przy każdym kontakcie z piłką i nerwowe wybijanie po autach.

1
2
27'

Żelizko z rozpędu wpadł na rywala. Konkretnie na Purzyckiego. Musi uważać Ukrainiec, bo ma już jedenaście żółtych kartek w tym sezonie.

1
2
1
1
26'

Odra wychodzi na prowadzenie. Sarnawśkyj wyczuł Niziołka, ale ten strzelił bardzo precyzyjnie.

7
2
1
4
11
25'

Rzut karny dla Odry! Po dalekim wyrzucie piłki z autu zagotował się Chindris i powalił Sulę w "szesnastce"!

5
1
3
6
23'

Jest i element humorystyczny. Wiatr przewrócił baner Fortuna I ligi i sędzia musiał przerwać grę. Dominik Piła pomógł ochroniarzowi, żeby przywrócić wszystko do ustawień fabrycznych.

2
22'

Nieudany strzał Chłania zza pola karnego. Lechia odebrała piłkę, Ukrainiec ładnie obrócił się z piłką, ale później kompletnie nie wyszło mu uderzenie.

1
2
3
20'

Odra ma jasno określony plan - przetrwać jak najdłużej z wynikiem 0:0, a jeśli uda się coś wcisnąć ze stałego fragmentu, to tylko na plus. Z gry goście nie są w stanie niczego wykreować.

1
1
19'

Czekamy na jakieś fajerwerki. Póki co Lechia dość cierpliwie rozgrywa swoje akcje.

1
2
17'

Był rzut wolny dla gdańszczan z około 40 metrów. Żelizko podszedł do piłki i mocnym strzałem chciał zaskoczyć Halucha, ale ten skutecznie interweniował.

1
2
16'

Lechia w ataku. Odra broni się bardzo głęboko. Na razie przynosi to efekt.

1
1
1
1
2
14'

Sędzia nie zdecydował się na pokazanie jakiejkolwiek kartki zawodnikom.

2
2
14'

Mena uderzył w bandę i potrzebuje pomocy medycznej.

1
3
3
13'

Mena bardzo ostro zaatakowany przy linii bocznej. Wywiązała się awantura.

3
1
2
11'

Dośrodkowanie Galana z rzutu wolnego, po którym strzelał z szesnastu metrów Kamiński. Zbyt lekko i bramkarz Lechii nie dał się zaskoczyć.

4
3
10'

Lechia ma przewagę w pierwszych minutach, jednak póki co brakuje konkretów z obu stron.

4
1
1
9'

Sarnawśkyj dalekim wykopem uruchomił kontratak Lechii. Chłań był w walce z dwoma rywalami, przepchnął jednego z nich, ale nie był w stanie wypracować sobie sytuacji strzeleckiej.

1
1
1
7'

Teraz akcja Odry, próbował kiwać na skrzydle Antczak. Wszystko zrobił dobrze, ale tylko do momentu dośrodkowania. To niezbyt mu wyszło.

1
2
1
1
6'

Bobcek oberwał w tył głowy w starciu z Pirochem. Mogło zaboleć. Potrzebna interwencja sztabu medycznego.

2
4
5'

Kolejna centra w pole karne gości, ale nieatakowany Chindris strzelił bardzo niecelnie.

2
1
1
4'

Było niebezpiecznie w polu karnym Odry po rzucie rożnym, ale Bobcek - jak to on - nie trafił dobrze w piłkę kilka metrów przed bramką.

2
1
1
3'

Wysoki pressing gospodarzy. Haluch nawet nie próbował krótko rozgrywać od własnej bramki, tylko zdecydował się na daleki wykop.

2
1
1
2
2'

Odra przez ponad minutę nie dotknęła piłki. Lechia w końcu przyspieszyła, Piła wrzucał z prawej strony, ale Piroch oddalił zagrożenie.