5
5
90+2'

Gol! Strzelił Mateusz Marzec.

Idealnym podsumowaniem meczu było trafienie na 5:2 Mateusza Marca, którym GKS potwierdził wyższość. Doliczony czas i pracowity zmiennik znalazł sposób na pokonanie Antona Cziczkana!

16
14
1
4
3
89'

Ile dodatkowych minut od Pawła Raczkowskiego?

2
2
89'

Żółtą kartkę otrzymał Alan Uryga za ostre przewinienie.

3
3
1
87'

Nadspodziewanie dużo sytuacji podbramkowych w końcówce spotkania. GKS Katowice robi show, nie schładza meczu.

1
1
1
1
86'

Kacper Duda miał ochotę na spożytkowanie dośrodkowania z rzutu rożnego, jednak piłka po jego strzale przeleciała ponad poprzeczką.

1
1
83'
83'
82'

Gol! Strzelił Angel Rodado.

Wisła jeszcze przypudrowała wynik drugim golem Angela Rodado na 2:4 w 82. minucie. Hiszpan zachował się najlepiej w zamieszaniu w pobliżu bramki Dawida Kudły. Tym samym skompletował dublet!

9
4
18
19
79'

Mateusz Marzec miał ochotę na strzelenie swojego gola. Piłka uciekła zmiennikowi i nie poleciała w bramkę strzeżoną bez powodzenia przez Antona Cziczkana.

1
1
75'

Jeszcze próbuje pudrować sytuację szkoleniowiec z Krakowa. Nie ma już jednak złudzeń, że jego drużyna zapunktuje przy Bukowej. Chodzi już wyłącznie o zachowanie twarzy i minimalizowanie strat.

1
1
1
1
73'
1
2
2
2
73'
68'
66'

Paweł Raczkowski nie zamierzał patyczkować się z naładowanym negatywnymi emocjami zawodnikiem. Jest napomnienie żółtym kartonikiem i musi uważać Jesus Alfaro.

1
1
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Jesus Alfaro za ostre przewinienie.

5
6
1
63'

Trener Rafał Górak zdecydował się jeszcze na wzmocnienie mocy uderzeniowej jego zespołu. Naładowany energią Mateusz Marzec jest na boisku zamiast imiennika Mateusza Maka.

1
2
3
2
63'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Marc Carbo.

Nie tyle Wiślacy nie przeszkadzają przeciwnikom, co jeszcze pomagają swoimi błędami. Po golu samobójczym Marca Carbo jest 4:1 i pozamiatane. Źle wróżby przed europejskimi pucharami!

13
16
1
2
7
61'
53'

Gospodarze w spokojnej wymianie podań i nie zamierzają oddawać piłki zdemolowanym przeciwnikom.

1
1
1
50'

Trudno liczyć na cokolwiek Wiślakom. Strata dwóch goli i konieczność gry w osłabieniu - to nie wygląda optymistycznie.

1
1
2
2
47'

Gol! Strzelił Grzegorz Rogala.

Wisła obrywa cios za ciosem jakby nie trzymała gardy. Kiedy Oskar Repka wpakował piłkę do jej bramki, w czasie doliczonym do pierwszej połowy, trafienie zostało jeszcze anulowane. GKS poprawił w 47. minucie i podwyższył wynik na 3:1 strzałem Grzegorza Rogali. Skrzydłowy dopadł do piłki, która została nieszczęśliwie wybita przez gości i huknął w samo okienko.

komentarz

Pierwsza połowa meczu ze zwrotem akcji. Po niej GKS Katowice ma przewagę gola oraz zawodnika w polu. Tym samym gospodarze są na prostej drodze do odniesienia zwycięstwa. Sytuacja Wiślaków, w walce o powrót do PKO Ekstraklasy, komplikuje się z minuty na minutę. W doliczonym czasie było jeszcze uderzenie do bramki Oskara Repki, jednak zostało ono anulowane po wideo weryfikacji.

2
1
3
3
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Marc Carbo za ostre przewinienie.

6
7
2
1
2
45'

6
6
42'

Niebezpieczna akcja i po zgraniu Oskara Repki otworzyła się możliwość oddania strzału przez napastnikiem Sebastianem Bergierem.

3
3
37'

Adrian Błąd nie dał szans swoim strzałem Antonowi Cziczkanowi. 2:1!

2
3
35'

Było napomnienie żółtą kartką Kacpra Dudy.

3
2
33'

Gol! Strzelił Adrian Błąd.

Kolejne nieszczęścia czekały na Wisłę za rogiem. W 30. minucie straciła kolejnego zawodnika i Igor Sapała musiał zastąpić w jedenastce kontuzjowanego Igora Łasickiego. W 33. minucie GKS objął prowadzenie 2:1, po odwróceniu wyniku, dzięki strzałowi Adriana Błąda. Dostał on podanie w okolicę linii pola karnego, nabiegł na piłkę i nie zastanawiał się długo nad sposobem na pokonanie uderzeniem Antona Cziczkana.

28
23
1
8
15
32'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Duda za ostre przewinienie.

3
2
1
1
1
30'
3
3
2
1
2
24'

Dłuższe rozegranie katowiczan, jednak zostało przerwane przez asystenta Pawła Raczkowskiego z powodu spalonego Martena Kuuska.

2
1
7
5
24'

Arkadiusz Jędrych i drużyna z Krakowa musi zapomnieć o prowadzeniu!

6
5
4
2
22'

Gol! Strzelił Arkadiusz Jędrych.

GKS odpowiedział golem na 1:1 już w 22. minucie. Tym samym Biała Gwiazda nacieszyła się prowadzeniem przez zaledwie trzy minuty. Wiślacy mogli mieć do siebie pretensje, ponieważ stracili bramkę w okolicznościach teoretycznie najprostszych do wybronienia w osłabieniu. Arkadiusz Jędrych poradził sobie jednak i wykorzystał dogranie z rzutu wolnego.

33
24
2
10
19
19'

W meczach Wiślaków z reguły dużo się dzieje i tym razem osłabienie nie przeszkodziło im w zdobyciu prowadzenia 1:0 w 19. minucie. Angel Rodado dostał podanie i znalazł się z piłką kilkanaście metrów od bramki Dawida Kudły. W pokonaniu bramkarza katowiczan pomógł szczęśliwy rykoszet. Futbolówka przelobowała Kudłę!

26
15
3
22
29
18'

Nieudane dośrodkowanie i piłka została odprowadzona w bezpieczne miejsce wzrokiem Antona Cziczkana.

3
3
1
1
17'

Ponownie uderzenie z dystansu. Tym razem strzelił Antoni Kozubal, jednak prosto w dobrze ustawionego bramkarza zespołu z Krakowa.

1
1
15'

Hiszpański trener zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych na boisko nowego obrońcy Mariusza Kutwy. Tym samym po 12 minutach z zejściem musiał pogodzić się również Miki Villar, który stał się ofiarą nierozsądnego faulu Eneko Satrusteguia.

1
1
12'
9'

Poradziła sobie drużyna Alberta Rude z dośrodkowaniem z rzutu wolnego. GKS Katowice również musi zmodyfikować plan na mecz, ponieważ przyszło mu atakować w jedenastu na dziesięciu.

1
1
2
7'

Eneko Satrustegui ukarany czerwoną kartką!

2
2
3
5
5'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Eneko Satrustegui.

Bardzo wcześnie skomplikował się ten mecz Wiślakom. Była zaledwie 5. minuta i Eneko Satrustegui zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącym sam na sam z bramkarzem przeciwniku. Albert Rude musi zastanowić się nad tym, jak osiągnąć dobry wynik, grając przez prawie całe spotkanie w dziesięciu.

8
9
2
3
22
4'

Aleksander Komor spróbował pokonać Antona Cziczkana strzałem z dystansu. Nie musiał interweniować bramkarz Wiślaków, ponieważ futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

1
1
2'

Pora na pierwsze przyspieszenia ofensywne obu zespołów na stadionie w Katowicach. GKS jakby chciał zobaczyć, co przygotowali na sobotnie popołudnie podopieczni Alberta Rude. Nie ma frontalngo natarcia w kierunku bramki Antona Cziczkana.

16:10

W ciekawie zapowiadającym się meczu Fortuna I ligi zmierzą się GKS Katowice i Wisła Kraków. Komplet punktów przedłuży szansę zespołu z województwa śląskiego na zajęcie drugiego miejsca premiowanego awansem do PKO Ekstraklasy, a także ułatwi zadanie w ewentualnych barażach. Biała Gwiazda przystąpi do meczu przy Bukowej z siódmego miejsca spoza strefy barażowej, więc potrzebuje punktów jeszcze mocniej niż katowiczanie.