Liga Konferencji Europy: II runda eliminacyjna, pierwsze mecze
(3:0)
Zakończony
Żalgiris Kowno
90+4'

Kapitalna okazja gospodarzy! Z rzutu rożnego dośrodkował Barry Douglas, a z piłką przed bramką minął się Antonio Milić.

6
4
4
8
6
90+3'

Lech jeszcze podkręca tempo, szukając czwartego gola.

10
5
3
2
1
90+1'

Z prawego skrzydła centrował Joel Pereira, piłka odbiła się od obrońcy i poleciała przy słupku. Mikelionis musiał zachować czujność, by ją odbić, ale zrobił to.

1
2
3
1
90'

Doliczone 5 minut.

1
1
2
2
88'

Przy Bułgarskiej już raczej wyczekiwanie na ostatni gwizdek. To nie była porywająca druga połowa.

1
3
1
3
85'

Żalgiris wyszedł z groźną kontrą, jednak rozgrywał ją zbyt długo. W efekcie Valskis główkował z trudnej pozycji i posłał piłkę wyraźnie nad poprzeczką.

2
4
1
2
1
83'
1
83'
A. Sobiech #90
A. Sousa #7
3
1
82'
E. Girdvainis #93
1
82'

W drugiej połowie John van den Brom wpuścił na boisko m. in. Mikaela Ishaka, mimo to ofensywa jego zespołu prezentuje się dość przeciętnie.

2
2
1
80'
A. Karvatskyi #97
R. Latouchent #70
1
1
80'
N. Valskis #9
X. Auzmendi #11
77'

Soczyście z dystansu huknął Barry Douglas i spudłował nieznacznie.

2
1
3
74'

Po rzucie rożnym bardzo niecelnie z trudnej pozycji główkował Noslin.

1
72'

Niebezpieczne zderzenie w polu karnym Lecha. Na boisku leży Radosław Murawski.

1
1
2
7
71'

Na Enea Stadionie w Poznaniu pojawiło się 26 157 widzów.

6
1
1
68'

Tempo trochę spadło. Żalgiris po przerwie wygląda minimalnie lepiej niż w pierwszej połowie, osłabł też impet Lecha.

3
3
2
2
4
65'
E. Kloniunas #80
M. Dapkus #4
1
61'

Mikael Ishak minął wychodzącego z bramki Mikelionisa, lecz jego strzał z ostrego kąta zablokował obrońca.

2
1
2
2
60'
K. Silkaitis #15
V. Armanavicius #17
1
60'
A. Dolznikov #7
A. Kucys #47
58'

Lech Poznań. Schodzi: E. Andersson. Wchodzi: B. Douglas.

B. Douglas #3
E. Andersson #5
1
2
1
2
58'

Lech Poznań. Schodzi: D. Hotic. Wchodzi: M. Ishak.

M. Ishak #9
D. Hotic #21
3
1
57'

Gol! Strzelił A. Fase.

3:1! Zrobiło się przez chwilę cicho przy Bułgarskiej. Potężnie z dystansu uderzył Fase i piłka wpadła do siatki po rękach Bednarka. Trudno powiedzieć, czy bramkarz Lecha, który do tej pory był całkowicie bezrobotny, mógł się zachować lepiej.

A. Fase #88
4
7
5
7
9
54'

Elias Andersson zdecydowanie przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłka poza boiskiem. Obraz gry w ogóle się nie zmienia. Lech nadal nieustannie atakuje.

2
4
2
1
50'

Latouchent nieźle zakręcił poznańską defensywą, jednak z ostrego kąta posłał piłkę w trybuny.

3
1
1
Czy w drugiej połowie Lech jeszcze poprawi wynik?
3
1
1
1
1
47'

Litwini zablokowali mocne uderzenie z dystansu Karlstroma i skończyło się rzutem rożnym.

6
1
1
3
2
czas Druga połowa
45+2'

Gol! Strzelił R. Murawski.

3:0! Lech się bawi! Kapitalnie z dystansu uderzył Murawski i Mikelionis bez większych szans. Piłka wpadła do siatki przy słupku.

6
45'

Doliczone 3 minuty.

12
6
1
1
4
42'
14
41'

Gol! Strzelił A. Milic. Asystował mu J. Pereira.

Jest 2:0 dla Lecha! Pereira dośrodkował w okolice bliższego słupka, a tam w asyście obrońcy skutecznie uderzył Milić. Mikelionis nie poradził sobie z odbiciem piłki i skapitulował po raz drugi tego wieczora.

4
40'

Dośrodkowanie Pereiry z rzutu rożnego przekształciło się w niezły strzał i Mikelionis zmuszony do wysiłku.

4
2
1
38'

Ładna akcja Lecha! Po dośrodkowaniu za plecy obrońców, lekko piłkę strącił prawą nogą Filip Szymczak i gości uratowała poprzeczka!

3
3
2
3
2
36'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Filip Marchwiński.

1
2
4
3
34'

Efektownie do strzału z ostrego kąta złożył się Afonso Sousa. Szkoda, że zabrakło precyzji. Mikelionis nie musiał interweniować.

2
4
3
2
33'

Lechici nadal w natarciu. Mają olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki.

14
4
2
31'

Zakręcił teraz w polu karnym gości Afonso Sousa. Drybling dobry, ale płaskie dośrodkowanie zdecydowanie zbyt anemiczne. Poradzili sobie litewscy obrońcy.

4
2
4
1
26'

Powinno być 2:0! Poznaniacy wyszli z bardzo szybką kontrą, Kristoffer Velde perfekcyjnie podał do Hoticia, ale ten pomylił się w sytuacji sam na sam z Mikelionisem i posłał piłkę obok słupka.

4
3
2
3
11
26'

W drużynie gości bardzo wybiegany i zdecydowanie najaktywniejszy jest Latouchent. Brakuje mu jednak wsparcia kolegów.

3
22'

Podniósł się z ławki trener Żalgirisu Marius Stankevicius. Nie dziwimy mu się, bo dotychczas jego drużyna nie dała w tym spotkaniu żadnego pozytywnego sygnału.

4
6
3
1
1
19'

Lechici łatwo przejęli piłkę na połowie przeciwnika, ale zbyt szybko na strzał z dystansu zdecydował się Dino Hotić. Mikelionis na posterunku.

4
1
1
2
1
17'

"Kolejorz" dominuje bezdyskusyjnie. Przy takim obrazie gry dwumecz może zostać rozstrzygnięty już w Poznaniu.

14
9
1
1
1
13'

Elias Andersson uderzył płasko w kierunku dalszego słupka i Mikelionis z kłopotami odbił piłkę. Lech nie zdejmuje nogi z gazu.

15
9
3
3
4
11'

Gol! Strzelił D. Hotic. Asystował mu E. Andersson.

1:0 dla Lecha! Fantastyczne zagranie Anderssona za plecy obrońców, na czystą pozycję wybiegł Hotić i strzałem głową nie dał szans litewskiemu bramkarzowi.

9
9'

Teraz płasko z prawego skrzydła dośrodkował Joel Pereira, ale piłkę złapał Mikelionis.

2
1
1
1
1
7'

Afonso Sousa zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu.

3
2
2
2
2
6'

Goście poradzili sobie z centrą Anderssona z lewego skrzydła. Ta piłka była posłana na zbyt niskim pułapie.

2
1
1
1
1
5'

Od początku przeważają poznaniacy, ale na razie jest to głównie atak pozycyjny, z którym radzą sobie rywale.

3
1
1
1
1
2'

Z lewej strony do nikogo, zbyt mocno dośrodkował Kristoffer Velde i piłka poza boiskiem.

4
2
1
czas Start meczu
20:28

Oba zespoły na boisku. Lech zagra w strojach niebiesko-białych, natomiast goście na czarno.