1
1
1
90+2'

Juventus szuka zwycięskiego gola w doliczonym czasie. Liczne dośrodkowania szybują w kierunku pola karnego podopiecznych Davida Nicoli.

90'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

1
90'

Empoli FC. Schodzi: Szymon Żurkowski. Wchodzi: Jacopo Fazzini.

Jacopo Fazzini #21
1
85'

I zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

82'

Jeszcze interesująca akcja Empoli z wykorzystaniem Szymona Żurkowskiego. Po dośrodkowaniu interweniował Wojciech Szczęsny.

1
80'

Empoli na połowie przeciwnika. Liberato Cacace wymienił podania na lewej stronie boiska i wykonał dośrodkowanie. Nie uruchomił nim żadnego z ustawionych na desancie zawodników Azzurrich.

1
1
78'

Juventus FC. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Kenan Yildiz.

Kenan Yildiz #15
2
78'

Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Samuel Iling-Junior.

Samuel Iling-Junior #17
Andrea Cambiaso #27
1
76'

Będą kolejne zmiany w Juventusie.

2
75'

Tym samym goście powinni dostać wiatru w żagle i postarać się o rozstrzygnięcie meczu w końcówce. Z kolei Juventus poważnie rozdrażniony i przed momentem próbował odzyskać prowadzenie za sprawą dwójkowego ataku Dusana Vlahovicia oraz Filipa Kosticia.

1
1
1
2
70'

Gol! Strzelił Tommaso Baldanzi. Asystował mu Sebastiano Luperto.

W 70. minucie goście doprowadzili do remisu 1:1. Tommaso Baldanzi pokonał Polaka precyzyjnym strzałem po ziemi w sam narożnik. Nie zdążył z blokiem Manuel Locatelli, prawie nie zareagował bramkarz Juventusu i gospodarze musieli zapomnieć o zaliczce.

3
68'

Chaotyczne dośrodkowanie w pole karne Bianconerich. Poradzili sobie gospodarze i nie dopuścili do sprawdzenia strzałem Wojciecha Szczęsnego. Po chwili ponowienie ataku Empoli, ale Matteo Cancellieri główkował niedokładnie.

66'

Absolutnie i nigdzie nie spieszy się gospodarzom. Empoli FC z przewagą w posiadaniu piłki, ale kompletnie nic z tego nie wynika. I tak się żyje w tym Turynie.

64'

Przebudzenie gości w ofensywie. Alex Sandro musiał mocno popracować w obronie, żeby nie dopuścić do uderzenia Sebastiano Luperto po dośrodkowaniu Tommaso Baldanzego.

1
1
62'

Przy wyniku 1:0 wiadomo, jak będzie wyglądać to spotkanie. Juventus skupia się na skutecznym bronieniu pomimo osłabienia. Z kolei Empoli nie ma pomysłu na zagrożenie Wojciechowi Szczęsnemu.

1
59'
56'

Empoli FC. Schodzi: Alberto Cerri. Wchodzi: Tommaso Baldanzi.

56'

Empoli FC. Schodzi: Alberto Grassi. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

Matteo Cancellieri #20
50'

Gol! Strzelił Dusan Vlahović.

Dziesięciu zawodników Juventusu zdołało strzelić gola jedenastu przeciwnikom w 50. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Federico Gattego oraz Sebastiano Luperto, po czym zaskoczyła Ardiana Ismajliego. Nie zaskoczyła natomiast Dusana Vlahovicia, który oddał sytuacyjne uderzenie z bliska na 1:0.

3
2
2
50'

Weston McKennie domagał się bardziej surowego zachowania sędziego w odpowiedzi na przerwanie ataku Juventusu zagraniem ręką przez Sebastiano Luperto.

1
48'

W przerwie szkoleniowcy nie zdecydowali się na dokonanie zmian.

czas Druga połowa
komentarz

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Po czerwonej kartce mecz zaczął wyglądać dziwnie i do końca pierwszej połowy widownia prawie nie zobaczyła sytuacji podbramkowych. Tak jakby drużyny czekały już na przeprowadzenie manewrów taktycznych w przerwie. Juventus nie chciał nierozważnie odsłonić się, a Empoli nie wiedziało, jak przekuć w gola przewagę liczebną. Była jedna szansa na bramkę w doliczonym czasie, ale nie wykorzystał jej Fabio Miretti z Juventusu po błędzie Emmanuela Gyasiego.

1
45+2'

Juventus ma czego żałować, ponieważ miał ogromną szansę na zdobycie gola do szatni. Fabio Miretti strzelił z doskonałej pozycji ponad bramką Elii Caprilie. W ogóle nie wiadomo, co zrobił Emmanuel Gyasi, który mógł asystować przy golu Fabio Mirettego.

45'

Doliczone dwie minuty.

1
42'

Szansa na zaskoczenie Wojciecha Szczęsnego rozegraniem rzutu wolnego po faulu na Szymonie Żurkowskim. Dziwne dogranie do Emmanuela Gyasiego i ten wykonał strącenie wyraźnie ponad poprzeczką.

2
40'

Poskromiona przez przyjezdnych wymiana podań wewnątrz pola karnego. Wznowienie od bramki zostało przyznane Elii Caprile.

1
37'

Fabio Miretti poradził sobie na boku boiska z Ardianem Ismajlim i wtargnął w pole karne przyjezdnych. Pomocnik Bianconerich został zatrzymany przez Sebastiana Walukiewicza. Jeszcze był korner, jednak bez specjalnego zagrożenia dla Empoli.

1
35'

Interweniował Wojciech Szczęsny. Tym razem bramkarz Juventusu poradził sobie z dośrodkowaniem.

33'

Empoli w rozegraniu piłki, ale goście nie mają na siebie pomysłu w ataku pozycyjnym. Juventus skoncentrowany w przesuwaniu się na własnej połowie boiska.

2
30'

Dwa kwadranse za drużynami. Fajnie, gdyby czerwona kartka nie była najważniejszym wydarzeniem meczu, ale na razie właśnie tak jest.

1
26'

Nicolo Cambiaghi sprawdził drugim strzałem celnym w meczu Wojciecha Szczęsnego. Na razie reprezentant Polski nie ma problemu z bronieniem tych uderzeń.

25'

A la Jacek Góralski.

2
24'

Przegrupowanie po czerwonej kartce dla Arkadiusza Milika. Goście w szoku, ponieważ niespodziewanie zyskali przewagę liczebną i niekoniecznie wiedzą, co z tym zrobić.

22'

Nie pograł sobie kandydat do reprezentacji Polski. Nie zagra też w derbach Italii.

1
1
2
3
1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Walukiewicz za atak wślizgiem w nogi Fabio Mirettego.

18'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za brutalny atak wślizgiem w nogi Alberto Cerrego.

6
8
3
7
9
18'

Sędzia ruszył do monitora i za moment Arkadiusza Milika może nie być w grze.

4
4
1
4
17'

Interweniuje VAR. Najgorzej.

3
1
5
1
14'

Spokojne zachowanie Szymona Żurkowskiego z futbolówką przy nodze i pomógł on Empoli przetransportować piłkę na połowę kandydata na mistrza Włoch.

12'

Juventus rozgrywał na początku meczu i próbował rozbroić defensywę stłoczonych w jedenastu na własnej połowie boiska gości. W pierwszym fragmencie więcej pracy miał Elia Caprile, który poradził sobie ze strzałami Dusana Vlahovicia oraz Andrei Cambiaso. Z kolei Wojciech Szczęsny zmierzył się z jednym uderzeniem ostrzegawczym.

10'

Bianconeri w posiadaniu piłki i pracują starannie nad rozbrojeniem defensywy z Toskanii. Empoli FC stłoczone w jedenastu na własnej połowie boiska i pilnuje między innymi Arkadiusza Milika.

6'

Niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego Dusana Vlahovicia. Nie ma gola, ponieważ energicznie na linii bramkowej interweniował Elia Caprile. Tylko korner dla Bianconerich.

4'

Sebastian Walukiewicz znalazł się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i poradził sobie z dośrodkowaniem Manuela Locatellego.

2'

Nie minęła minuta meczu i Wojciech Szczęsny został sprawdzony strzałem ostrzegawczym. Uderzenie było zdecydowanie zbyt banalne, żeby zaskoczyło dobrze ustawionego reprezentanta Polski.

czas Start meczu
17:59

Piłkarze wychodzą z szatni na boisko.

17:54

We wcześniejszym sobotnim meczu wygrała Atalanta.

1
1
17:46

Przygotowania do meczu.

17:40

Częściowo potwierdziły się zapowiedzi włoskich mediów, które przewidywały grę od pierwszego gwizdka czterech Polaków. I faktycznie, tylu pojawiło się w jedenastkach, chociaż mocniej spodziewany był Bartosz Bereszyński niż Arkadiusz Milik. Ostatecznie napastnik Juventusu dostał możliwość pokazania się od Massimiliano Allegrego, a na ławce rezerwowych zasiadł Bartosz Bereszyński z Empoli. Poza Milikiem wystąpią od początku Szczęsny, Walukiewicz oraz Żurkowski.

17:35

Po stronie Empoli od początku meczu Sebastian Walukiewicz i Szymon Żurkowski.

17:34

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik w jedenastce Bianconerich.

15:36

Sędzia: Luca Marinelli

15:27

W drugim, sobotnim meczu w lidze włoskiej faworytami będą gospodarze. Juventus został niespełna tydzień temu liderem rozgrywek. Pokonał 3:0 Lecce i wykorzystał nieobecność w kraju Interu Mediolan, który walczył z powodzeniem o Superpuchar Włoch. Z kolei przedostatnie w tabeli Empoli broni się przed spadkiem.