(5:0)
Zakończony
RC Lens
komentarz

Po dwóch kwadransach wszystko było jasne. Piłkarze Arsenalu prowadzili z Lens 4:0. Ostatecznie gospodarze wygrali 6:0 i są już pewni awansu do fazy pucharowej.

90+2'

Dobrze Frankowski, który w polu karnym założył siatkę obrońcy. Piłkę złapał bramkarz.

90+1'

Wahi uderzał z pola karnego, został w ostatnim momencie zablokowany.

90'

Sędzia doliczył do 2. połowy 3 minuty.

89'

Końcowe akordy meczu. Arsenal chce zakończyć mecz bez straty gola.

86'

Gol! Strzelił Jorginho. Pewny strzał Jorginho. Bramkarz w przeciwnym rogu, a na tablicy 6:0!

Arsenal FC
2
4
85'

Rzut karny dla Arsenalu!

2
2
84'

Mamy analizę VAR. Sędzia sprawdza czy gospodarzom należy się rzut karny!

2
2
82'
1
1
1
1
1
82'

Do dogrania z kornera doszedł White. Uderzył z pięciu metrów ponad bramką!

81'

Kontra Arsenalu, Kanonierom zabrakło dokładności w polu karnym Lens.

1
1
1
1
1
78'

Gracze Lens w 2. połowie nie są w stanie zagrozić Kanonierom. Arsenal wciąż pewny siebie.

1
1
1
1
1
76'
wchodzi Wchodzi
David Costa #10
schodzi Schodzi
75'
75'

Martinelli starał się uciec lewą stroną. W ostatniej chwili zatrzymał go gracz Lens.

72'

Aktywniejsi w ofensywie są gracze Arsenalu. Kanonierzy szukają szóstego trafienia.

1
1
1
1
1
69'

Uwaga! Pierwszy rzut rożny w meczu. Wywalczyli go gospodarze.

1
1
1
1
1
67'

Płaski strzał z dystansu Odegaard odbił bramkarz. Do dobitki nie doszło, sędzia dostrzegł spalonego.

66'
64'
63'
Abdukodir Khusanov #25
RC Lens
62'
Jonathan Gradit #24
62'

Kolejne zagranie Frankowskiego zbyt mocne. Szukają swojej okazji goście.

61'

Frankowski starał się dogrywać w pole karne, ale bez zagrożenia. Zbyt mocne podanie i piłka padła łupem bramkarza.

59'

Trochę spacerowe granie w Londynie. Arsenal przy piłce na połowie Lens. Wszystko dzieje się daleko od pola karnego.

56'

Po raz kolejny Frankowskiemu udało się w okolicach pola karnego zatrzymać Martinelliego.

53'

Przed szansą Wahi, okazało się jednak, że napastnik Arsenalu był na spalonym.

53'

Szarżować starał się Martinelli. Tym razem dobrze w defensywie zachował się Frankowski.

50'

Z prawej strony dośrodkował Frankowski. Wyszła zawiesinka, z którą poradził sobie bramkarz.

48'

Spokojny początek 2. połowy. Sporo walki w środku pola, brakuje spięć podbramkowych.

46'
Takehiro Tomiyasu #18
czas Druga połowa
46'
Deiver Machado #3
Facundo Medina #14
46'
Neil El Aynaoui #23
Salis Abdul Samed #6
komentarz

Po meczu było już po niespełna dwóch kwadransach. Arsenal prowadzi 4:0. Gracze Lens starają się uratować honor.

2
45+1'

Gol! Strzelił Martin Odegaard. Asystował mu Takehiro Tomiyasu. Kontra Arsenalu zakończona piątą bramką. Do dośrodkowania Tomiyasu doszedł Odegaard i uderzył z pola karnego nie do obrony! 5:0!

Arsenal FC
Asysta:
4
4
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

45'

Martinelli uderzał z ostrego kąta. Trafił w boczną siatkę!

43'

Kolejne zamieszanie pod bramką Arsenalu. Zabrakło celnego uderzenia. Przebudzili się w końcu gracze Lens. Trochę późno.

42'
40'

Medina uderzył z dystansu, piłka odbiła się od słupka i wróciła na boisko! Gracze Lens mogli uratować honor.

1
1
1
1
1
37'

W końcu przed szansą piłkarze Lens! Z ostrego kąta uderzył Wahi, bramkarz sparował strzał!

1
1
1
1
1
36'

Nie ma rzutu karnego. Gramy dalej.

2
1
35'

Havertz zagrał ręką. Piłka odbiła się wcześniej od nogi. Co na to sędziowie?

34'

Gracze Lens w końcu dłużej z piłką na połowie gospodarzy. Jednak do pola karnego daleko.

31'

Kolejna próba Arsenalu, tym razem gospodarze trochę przekombinowali.

30'

Gospodarze świętują. Goście najchętniej wsiedliby w samolot i wrócili do domu.

1
1
27'

Gol! Strzelił Gabriel Martinelli. Lens na kolanach! Piłka trafiła do Martinelliego, ten wpadł w pole karne i uderzył z ok. dwunastu metrów w kierunku dalszego słupka! Obok gracza Arsenalu stał Frankowski, ale nie zapobiegł utracie gola. 4:0!

7
7
2
25'

Kolejna tragedia w obronie Lens. Tym razem jednak bez konsekwencji.

1
1
24'

Gol! Strzelił Bukayo Saka. Arsenal dołożył kolejnego gola! Uderzenie Gabriela Martinelliego odbił bramkarz, piłka odbiła się od nadbiegającego Saki i wpadła do bramki! 3:0!

Arsenal FC
6
6
1
23'

Arsenal dwa gole zdobył bez większego wysiłku. Defensywa Lens nie stanowi monolitu w środowym meczu.

21'

Gol! Strzelił Gabriel Jesus. Asystował mu Bukayo Saka. Już po emocjach? Szarżował Saka, ale nie zdołał uderzyć. Piłkę przejął Jesus, zwiódł obrońcę i uderzył płasko do bramki! 2:0!

19'

Arsenal ma to, czego potrzebował. Gospodarze nie forsują tempa meczu. Spokojne minuty w Londynie.

1
17'

Dopiero po stracie gola gracze Lens starają się szukać gola. Pierwszy kwadrans goście przespali.

14'

Wątpliwości już nie ma. Gol był prawidłowy. 1:0 dla Arsenalu!

2
2
14'

Jeszcze mamy VAR. Sprawdzamy czy wcześniej Jesus nie był na spalonym.

13'

Gol! Strzelił Kai Havertz. Asystował mu Gabriel Jesus. Arsenal zadał cios! Dogranie w pole karne, po chwili po zgraniu Jesus podał do Havertza, a ten z bliska trafił do siatki! 1:0!

11'

Dogranie z prawej strony, głową z pola karnego uderzył Havertz. Tuż obok słupka!

1
1
10'

Nie zmienia się obraz gry. Kanonierzy w ataku, rywale zamurowali się na własnej połowie.

7'

Akcja Arsenalu. Dośrodkowanie w pole karne, Jesus zgrywał piłkę, ale uczynił to niedokładnie i piłka trafiła w boczną siatkę.

5'

Gracze Lens przyczajeni. Goście póki co nie zamierzają atakować tylko czekają na rywala na własnej połowie.

2'

Arsenal przy piłce. Kanonierzy długo budują swoją akcję.

czas Start meczu
20:59

Mecz poprowadzi Artur Dias (Portugalia).

20:56

Z kolei zawodnicy Lens obecnie zajmują w grupie 3. miejsce i mieli tyle samo punktów co 2. w tabeli zespół PSV Eindhoven. Kanonierzy mają cztery punkty więcej. Holenderski zespół wygrał w Sewilli i uciekł Lens.

20:56

Przed nami spotkanie 5. kolejki Ligi Mistrzów. W grupie B lider Arsenal podejmie Lens. Londyńczycy są o krok od zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej.