SSC Napoli. Schodzi: Mathias Olivera. Wchodzi: Mario Rui.

88'
84'
83'

Victor Osimhen, a także Natan mieli możliwość wpakowania piłki z bliska do bramki przeciwnika. Ferland Mendy zachował się jednak przytomniej od gospodarzy i ostatkiem sił wyekspediował futbolówkę na korner.

4
2
3
3
3
78'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Alex Meret.

Bramka na 3:2 dla Realu padła już po zejściu z boiska Piotra Zielińskiego. W 78. minucie Federico Valverde oddał potężne uderzenie po zebraniu piłki przed polem karnym. Prędkość lotu piłki była imponująca, a ta odbiła się kolejno od poprzeczki, od pleców Alexa Mereta, zanim znalazła się w sieci.

SSC Napoli
29
17
7
13
20
76'

Ostatnia faza spotkania i atakują raz jedni, raz drudzy. Uderzenie Daniego Carvajala zostało poskromione przez Alexa Mereta, a dobitka Viniciusa Juniora okazała się niedokładna.

2
3
1
75'

Real Madryt. Schodzi: Rodrygo Goes. Wchodzi: Joselu.

74'
70'

Żółtą kartkę otrzymał Jude Bellingham za ostre przewinienie.

10
3
2
2
4
71'

Obudzili się goście, ale w ostatnim ataku Jude'a Bellinghama z Viniciusem Juniorem zabrakło odrobiny porozumienia.

2
2
1
1
69'
68'

Azzurri w drugiej połowie grają odważniej. Sam Piotr Zieliński miał okazje do strzelenia gola w inny sposób niż z jedenastki. Aktywny Polak oddawał uderzenia z dystansu. Jedno z nich zostało odbite rykoszetem przez Antonio Ruedigera, a drugie obronione przez Kepę Arrizabalagę.

5
1
2
2
64'

Real Madryt. Schodzi: Toni Kroos. Wchodzi: Luka Modrić.

60'

Piotr Zieliński na miarę remisu!

6
4
1
58'

Szalone minuty Napoli. Było uderzenie z dystansu Piotra Zielińskiego, a także akcja zakończona wrzutką Victora Osimhena. Z dużym trudem w obronie podopieczni Carlo Ancelottego.

6
4
2
56'

Chwicza Kwaracchelia oddał uderzenie na zakończenie indywidualnego rajdu. Mocno, ale nieznacznie niecelnie. Rzucił się ponadto Kepa Arrizabalaga.

6
4
7
2
2
54'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

I jest bramka Piotra Zielińskiego w Lidze Mistrzów. Wytrzymał ciśnienie reprezentant Polski! Szeroki uśmiech pomocnika Napoli po uderzeniu na 2:2. Piłka, zanim znalazła się w bramce, odbiła się jeszcze od słupka.

117
37
6
5
10
53'

Rzut karny dla Napoli! Zagranie ręką Daniego Carvajala.

31
14
3
6
9
52'

Analiza VAR pod kątem ewentualnego rzutu karnego.

9
3
2
2
2
49'

Giovanni Di Lorenzo stara się zrehabilitować za błąd popełniony przy pierwszym golu Królewskich. Jego podanie trafiło do Victora Osimhena, którego oblegli w jednym momencie obrońcy z Madrytu.

4
2
1
2
2
48'

Piotr Zieliński próbował odebrać piłkę przyjezdnym na ich połowie. Reprezentant Polski dał sygnał do pressingu, ale w ostatnim momencie zorientowali się gracze Królewskich.

komentarz

Ciekawa pierwsza połowa meczu. Energiczna gra, nie ma kalkulowania. Na razie bliżej zwycięstwa Real Madryt, który prowadzi 2:1. Co prawda Napoli objęło prowadzenie, ale wystarczył mniej niż kwadrans na odwrócenie wyniku i ostudzenie entuzjazmu na Stadio Diego Armando Maradona.

3
1
2
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Natan za ostre przewinienie.

3
43'

Dani Carvajal wygląda na nieco zmęczonego swoim powrotem do obrony, ale najważniejsze dla Hiszpana, że poskromił Chwiczę Kwaracchelię. Jeszcze korner, ale wrzutka Piotra Zielińskiego ominęła wszystkich zainteresowanych.

2
1
4
3
4
41'

Real Madryt próbuje dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie. Nie będzie chyba wielu doliczonych minut, gra jest dynamiczna.

5
5
1
1
38'

Zapachniało wyrównaniem, ale nie pozwolił na nie Kepa Arrizabalaga. Victor Osimhen wyszedł wysoko w powietrze i główkował po dośrodkowaniu Matteo Politano. Nie pokonał jednak Baska, który zaprezentował rewelacyjny refleks.

3
2
1
6
4
36'

Odwrócić wynik w mniej niż kwadrans? Real Madryt.

3
2
1
3
2
34'

Gol! Strzelił Jude Bellingham. Asystował mu Eduardo Camavinga.

Real w przeszłości już przegrywał w Neapolu 0:1, po czym odwrócił wynik. We wtorek doszło do powtórki. Jude Bellingham bawi się na połowie Napoli i oddał strzał na 2:1 w 34. minucie. Anglik nie zrobił sobie nic z interwencji Leo Ostigaarda oraz Natana, po czym oddał strzał do bramki Alexa Mereta. Napoli gubi się w obronie, co ma bolesne konsekwencje.

76
58
4
13
20
32'

Real nie pozwolił gospodarzom nacieszyć się prowadzeniem.

3
3
3
2
31'

Federico Valverde opanował piłkę blisko pola karnego po przeciągniętym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Napoli nie potrafiło powstrzymać reprezentanta Urugwaju aż do momentu zablokowania strzału.

2
6
4
29'

Żółtą kartkę otrzymał Eduardo Camavinga za faul na wysokości koła środkowego.

11
3
1
6
6
27'

Gol! Strzelił Vinicius Junior. Asystował mu Jude Bellingham.

W 27. minucie Real doprowadził do remisu 1:1. Zrobiło się cicho w Neapolu, ponieważ gospodarze sprezentowali gola Królewskim katastrofalnym wyprowadzeniem piłki. Jude Bellingham zabrał piłkę po podaniu Giovanniego Di Lorenzo w kierunku Stanislava Lobotki. Wystarczyło dostarczyć futbolówkę Viniciusowi Juniorowi, a ten pokonał strzałem po ziemi Alexa Mereta.

66
53
11
24
35
26'

Akcja wyreżyserowana od początku do końca przez Piotra Zielińskiego. Było fajne podanie otwierające na skrzydło w wykonaniu reprezentanta Polski, a następnie zablokowane uderzenie. Po rykoszecie od Antonio Ruedigera ponownie korner dla podopiecznych Rudiego Garcii.

3
2
2
24'

Azzurri na prowadzeniu 1:0!

1
2
2
23'

Fragment naporu Królewskich, ale po pierwsze było zablokowane dośrodkowanie Daniego Carvajala, a po drugie interwencja Natana.

2
22'

Real Madryt będzie gonić wynik, ale bezpośrednio po jego otwarciu, w posiadaniu piłki Napoli.

2
3
2
2
19'

Gol! Strzelił Leo Ostigard.

Napoli nabrało pewności siebie po ostrożnym kwadransie. Wystarczyło kilka minut naporu do wpakowania piłki do bramki Realu Madryt. W 19. minucie Natan główkował w poprzeczkę po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego. Obrońca łapał się już za głowę, ale po chwili wybuchł radością podobnie jak kompani z Napoli. To dlatego, że Leo Ostigaard mocno zaparł się na nogach i pomimo towarzystwa Królewskich, wykonał dobitkę prosto do siatki.

13
17'

Odpowiedziało Napoli i wywalczyło dla siebie korner. Za wykonanie rzutu rożnego zabrał się Piotr Zieliński, którego zbyt płaskie dośrodkowanie zostało poskromione przez Daniego Carvajala.

1
1
2
1
15'

Kwadrans meczu za drużynami. Na początku spotkania najlepszą szansę na strzelenie gola miał Real. Jude Bellingham wykonał podanie prostopadłe, a Rodrygo Goes miał nadspodziewanie dużo miejsca w polu karnym. W sytuacji sam na sam oddał strzał prosto w Alexa Mereta. Drużyna z Hiszpanii kilkakrotnie obległa pole karne Napoli i wprowadzała w popłoch obrońców Azzurrich.

1
3
13'

Ponownie podanie w pole karne Królewskich. Tym razem wykonał je Giovanni Di Lorenzo. Victor Osimhen znalazł sposób na oddanie uderzenia, ale nie zagroził nim poważnie Kepie Arrizabaladze.

2
5
2
1
10'

Krótkie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Napoli. Wybronili się gospodarze, których wsparł między innymi Victor Osimhen.

3
3
1
1
1
8'

Andre-Franck Zambo Anguissa starał się uruchomić bezpośrednim podaniem prostopadłym Victora Osimhena. Napastnik Napoli wpadł na ścianę złożoną z obrońców Królewskich.

3
2
1
6'

Napoli gra w błękitnych koszulkach oraz getrach, a także w białych spodenkach. Z kolei Królewscy w czarnych strojach ze złotymi elementami. Real Madryt miał ogromną szansę na zdobycie prowadzenia, jednak Rodrygo Goes oddał uderzenie prosto w Alexa Mereta w sytuacji sam na sam po podaniu Jude'a Bellinghama.

2
2
2
3
2'

Pierwsza akcja z udziałem Viniciusa Juniora, jednak Brazylijczykowi nie udało się przedrzeć przed rozstawionych na swoich pozycjach w obronie zawodników Napoli.

3
3
1
czas Start meczu
20:52

Więcej o zbliżającym się dużymi krokami meczu.

20:19

W jednym z wtorkowych meczów w Lidze Mistrzów dojdzie do zderzenia SSC Napoli z Realem Madryt. Będzie to hitowa konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Oba kluby rozpoczęły fazę grupową od odniesienia zwycięstwa. Azzurri wrócili z trzema punktami z Bragi, a Królewscy rozprawili się z Unionem Berlin.