Pełny wrażeń powrót Ligi Mistrzów do Berlina. Szalony pościg od 0:2 do 3:2

Skrajne emocje Unionu Berlin. Nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia, a o porażce 2:3 z Bragą zdecydował gol w doliczonym czasie. Ważne zwycięstwo 2:0 odniósł Real Sociedad z Red Bullem Salzburg, w którym nie zagrał Kamil Piątkowski.

Mecz Ligi Mistrzów: Union Berlin - SC Braga PAP/EPA / Filip Singer / Mecz Ligi Mistrzów: Union Berlin - SC Braga
Liga Mistrzów powróciła do Berlina. Na Stadionie Olimpijskim piłkarze Unionu podjęli SC Bragę. Oba kluby przegrały w pierwszym meczu w elitarnych rozgrywkach, choć podjęły walkę. Union nie poradził sobie z Realem Madryt, a Braga z Napoli.

Na pierwszego gola trzeba poczekać prawie do ostatniego kwadransa w pierwszej połowie, a później wynik zmienił się jeszcze dwa razy przed przerwą. Union prowadził 2:1 dzięki dwóm strzałom Sheraldo Beckera, a nadzieję Bragi na zapunktowanie wskrzesił Sikou Niakate trafieniem kontaktowym.

Portugalska drużyna zwietrzyła szansę na podniesienie się i w 51. minucie doprowadziła już do remisu 2:2. Efektownego gola zdobył lider ofensywy zespołu Bruma. Dostał on podanie od Ricardo Horty i pokonał Frederika Ronnowa potężnym kopnięciem zza pola karnego do siatki. Było co podziwiać i oklaskiwać. Pozostało sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu i zrobiła to rzutem na taśmę Braga. Goście odwrócili wynik na 3:2 uderzeniem Andre Castro już w doliczonym czasie.

Real Sociedad mógł czuć niedosyt po pierwszym meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Długo prowadził, nie pozwalał na dużo Interowi Mediolan, mimo to dał się dogonić finaliście poprzedniej edycji. Konfrontacja w San Sebastian zakończyła się remisem 1:1 wskutek gola Lautaro Martineza.

Drużyna z La Ligi odwiedziła we wtorek Red Bulla Salzburg, w którego jedenastce zabrakło Kamila Piątkowskiego. Polak pozostał na ławce rezerwowych. Mistrz Austrii wystartował znakomicie i zwyciężył dwa tygodnie temu 2:0 z Benficą. Rozbudził w ten sposób nadzieję na awans do fazy pucharowej.

Piłkarze z Kraju Basków postanowili wybić ambitny plan z głów Kamila Piątkowskiego i spółki. Wcześnie strzelili pierwszego gola, a następnie zapobiegawczo podwyższyli prowadzenie na 2:0. Mikel Oyarzabal kompletnie zaskoczył płaskim strzałem Alexandra Schlagera i zdobył bramkę po krótkim prowadzeniu piłki. Drugiego gola dorzucił Brais Mendez na zakończenie solowego rajdu.

Krótko po przerwie gospodarze domagali się rzutu karnego po kolizji z udziałem Roko Simicia, ale gwizdek Bartosza Frankowskiego milczał. Tym samym nie mieli możliwości poprawienia wyniku i podgrzania temperatury meczu. Real utrzymał wynik 2:0.